Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    26.ocak.2009 da iş kazası geçirdim o zamandan beri 2 kere 3 ayda bir alınan iş göremezlik rapor parası aldım.ilk aldıgımda 1760 tl aldım kazadan 5 ay sonra 2.kez aldıgımda 1565 tl aldım ve bu sefer almak için ssk ya iş göremezlik belgesini iş yerine imzalatıp verdim.benim sıkıntım en son aldıgımda 1565 tl bunu 4 aylık olarak aldım yani ama hastane bana 3 aylık rapor verdi yani 3 ayda 1 veriyor ben ise 4 aylık para çektim ssk bana dedi 1 aylık olan raporu getir hastanede vermiyor raporu gününde alsaydın diyor(halbuki hastane bana verdiği tarihte gidip aldım iş göremezlik raporlarını)şimdi ssk ya dedik bize verdiğin 1 aylık fazla parayı geri al oda diyor bundan sonra artık alamazsın 3 ayda bir para alamazsın hiç ya o raporu getir yada bidaha para alamazsın diyor acaba içinde bulundugum durumun bi çıkar yolu var mı.

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa,çok karışık,ben hiç birşey anlamadım yazdıklarından.toparlayabilirmisin...?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, çok karışık olmuş...
    Ayrıca, iş kazası sözkonusuysa sürekli işgöremezlik geliri ve ilaveten malulen emeklilik için girişimde bulundun mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bak abi şöyle anlatıyım
    kaza yaptım, 2 ay hastanede yattım. hastaneden taburcu olurken 3 aylık iş göremezlik raporu verdiler, istirahatlıdır diye yazılı.
    sonra onu ssk ya gönderdi hastane ben ssk dan aldım işyerine imzalatıp tekrar geri ssk ya verdim ssk ptt ye 17.. yatırdı çektim parayı.
    raporun bittigi zaman hastaneye gittim tekrar 3 aylık rapor verdiler istirahatlıdır diye yazılı sonra bunu gerekli yerlerden git gel ptt ye tekrar 15.. küsür yattı.
    şimdi ocakta hastaneye yattım 2 ay kaldım sonra hastane bana 3 aylık istirahat verdi 2 ay artı 3 ay 5 ay sonra çektim ilk parayı.
    ikinci parayı 5 ay artı 3 ay 8. ayda çekecem ya ben 9. ayda çektim ssk bana normalde 3 aylık para verecekken 4 aylık verdi ama elimde 3 aylık rapor var
    .hastaneye gittim dedim geçen ayın raporunu verin 1 aylık hastane geçmişe yönelik rapor vermiyoruz ssk da diyor raporu getir bidaha para alamazsın bizden

böyle bi durum işte bu sefer inşallah anlamıssınızdır

Üye
    ZAFER1979 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:58
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    6

bu işlerle uğraşan biri olarak ben bile anlamadım ?

Hangi sigorta bu

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla bende bilemedim nasıl anlatacagımı aslında anlayan biri olursa telefonda anlatabilirim derdimi

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa ,kazadan sonra bugüne dek hala istirahatlimisin?
    kontrol muayene tarihini hiç geçirdiğin oldumu?

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet kazadan beri istirahatliyim kontrol muayenesi 19 gün geçti hastanede sıra vardı randevüyü geç verdiler bende heyete geç girdim işte bu arada olan boşlugu ssk parasını verdi hastane raporu vermedi şimdi ssk diyor raporu getir arada kaldım anladın sen demi abi

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim önerim,ilgili doktorunuzla(bu işin çözümü onun onayı olması durumunda sağlık kurulundageçer, ki senin durumun zaten belli)konuşarak ve sağlık kurulunun onayı ile alacağınız raporda bu düzeltilir.şöyleki,....şu tarih itibari ile geçmiş günlerin istirahatli sayılmasına,şu tarih ile şu kadar süre daha istirahiti......olarak devam eden raporla bu sorunu çözebilirsin gibi geliyor bana.kayıp olan günler böylece yeni raporunda belli olur.,ssk da sorun çıkarmaz...
    ama şudavar,senin ihmalin gibi geliyor bana,sağlık kurulu raporu ile kontrol muayenesine gelenlerin randevu almasına gerek yok,direk sağlık kurulu sizi ilgili birimlere gönderir.eğer bu uygulama değişmediyse ki,değiştiğini zannetmem....

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya hastane şu gün gel dedi bizde gittik ama geç gitmişiz aslında bizim bi suçumuz yok ordaki randevüyü veren kişi anlış güne verdi zaten olan oldu artık da bi çözüm bulmam için ugrasacam artık.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Mustafa, başhekime çıkıp durumu anlatmaktan ve o tarihler için rapor almaktan başka bir yol gelmiyor aklıma. Zira yasal olarak rapor var ödeme var, rapor yok ödeme yok.
    Bir şekilde başhekim halleder diye düşünüyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi başhekime söyledim yüz yüze konustuk ama başhekim vermedi avukata söyledim nasıl halledecez diye oda dedi 2 yolla halledilir 1.rapor alacaksın alamazsan sgk na dilekçe yaz verirler dedi ama nasıl dilekçe yazacagımı bilemedim 2010 ocagın 5 de hastaneye gitcem heyet için 3 aylık rapor alacam gene o zamana kadar dilekçe yazıp geçerken sgk bırakmak istiyorum bu konu hakkında sgk na mail gönderdim cvbıda geldi aşagıya kopyalıyorum bi bakarsan çözüm yolu bulabiliriz.

Cevap10.07.2009 tarih 6542889 sayılı raporunuzun bitimi olan 22.09.2009 tarihinde kontrole gitmeniz gerektiği halde gitmediğinizden ve 13.10.2009 tarihinde de tekrar rapor aldığınızdan dolayı tarafınıza iş göremezlik ödeneği ödenememiştir. 22.09.2009 tarihinde işbaşı raporu almanız gerektiği,ve bu durumda sonradan aldığınız rapor ücretinin tarafınıza ödenebileceği, bununla ilgili olarak da önceden tarafınıza bilgi verildiği hususunu,

OLAYI TEKRAR ANLATIYIM SANA BAK 3 AYDA BİR GEÇİCİ İŞ GÖREMEZLİK RAPORU ALIYORUM MESELA PAZARTESİ DOLUYOR GÜNÜ O TARİHTE ALMAM LAZIM AMA BEN 13 GÜN GEÇTİKTEN SONRA GİTTİM RAPOR ALDIM ARADA 13 GÜNLÜK BOŞLUK VAR O YÜZDEN ÖDEME YAPMADILAR BANA.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

raporunuzdan sonra çalışmaya başlamak esastır. rapor süresi uzatmak için raporun bittiği takip eden gün tekrar müracaat için başvurman gerekirdi.

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende biliyorum basvurmam gerektiğini işte randevüda karısıklık oldu o yüzden bu sorunları yasadık çözümünü arıyoruz değilse aynı hatay 2 kere düşmem bidaha 1 hafta önceden giderim artık.

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mustafa,
    en son aldığın istirahat raporu,yine iş kazasından mı verildi..?
    birde durumunla ilgili nihayi bir kararı ne zaman vermeyi düşünüyor hastane..?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon