Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muratcan67 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    02:23
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aylık miktarı birikenlerle birlikte: 8240,73 tl
    ek ödeme miktarı: 367.39
    sosyal yardım zammı miktarı: 14.63
    kesinti: 0.00
    hisse oranı: 1/1
    kontrol muayene tarihi: 2010.12.15
    aylık: 511 tl
    aylık bağlama oranı: %70

benim anlamadığım, ek ödeme miktarı 367,39 tl ile sosyal yardım zammı olan 14,63 tl aylığın haricinde mi veriliyor yoksa aylığa dahil mi? veya bir kereye mi mahsus?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bu, emekli maaşı mı yoksa sürekli işgöremezlik geliri mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    muratcan67 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürekli iş göremezlik geliri

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bilemedim. Toplu para ile iş kazasının olup sürekli işgöremezlik gelirinin birikmeye başladığı tarih arasında kaç ay geçti? Yani kaç aylık para o toplu para?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    muratcan67 Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2007,06,14 iş kazası geçirdim
    müfettişler iş kazasını onayladıktan sonra ssk ilk önce geçici iş göremezlik verdi. 5000 tl 2008,05,05
    şimdi de bana gelen evrakta biriken 7700 kusur artı maaşla birlikle 8240tl

benim anlayamadığım ek ödeme miktarı 367 sosyal yardım zammı 14 tl acaba bunlar ayrıca mı ödenecek

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayrıca alacaksınız,,
    hatta belirtilen tüm toplamlara ilaveten 1aylık tutarıda fazladan alacaksınız..

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Günümü doldurdum vergi indirimi raporumda var yaşlılık emekliliği olupta ek ödeme ne anlama geliyor..

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çelik;

eskiden vergi iadesi olarak bilinen ve bunun yerine getirilen uygulama şekli.aylık gelirinize bağlı olarak,tarafınıza ödenen tutardır.

Üye
    AZİZ K. Avatarı

Gerçek Adı
    AZİZ
    Son Giriş
    29.09-2011
    Saat
    18:26
    Yaşadığı Yer
    Kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    EK ÖDEME KANUN İLE VERİLMİŞ , BUNUN ORANI İSE GELİRİNİZİN %5 idir.Bununda ayrıca şartları vardır. 2006 yılında yürürlüğe giren yasa ile 400 tl nin altına %5 , 400 tl nin üstüne %4 ilave olarak kayıtsız şartsız verilmiştir. Bu ek ödemeyi , malül ve iş göremezlik geliri almakta olan kişiler almaya devam ediyor.2011 yılındada uygulama devam etmektedir . AYRICA ; sürekli iş göremezlik geliri ,malüllük geliri almakta olnalara SOSYAL YARDIM ZAMMI veriliyor.Buda kayıtsız şartsız veriliyor.Bunun miktarı kesin olup şu an ne kadar olduğunu bilmiyorum ancak öğrenince yazarım. YANİ KESİN BİR MİKTAR OLUP BU MİKTAR VERİLİYOR.ÖRNEK verecek olursak kanunda 20 tl verilecek denildiğinde 20 tl gelirinize bakılmaksızın verilmektedir. Bu miktar heryıl belirleniyor ve ona göre CETVEL denilen hesap kanunları ile İLAN ediliyor. SİZİN EK ÖDEMENİZ toplu olup ayların birleşmesinden çıkan sonuç ile verilmiş ancak , sosyal yardım zammı 1 ay gibi geldi bana bunu araştırın veya sgk ya başvurun neden 1 aylık vermişler.çünkü ek ödeme toplu (bütün aylar toplamı) sosyal yardım ise 1 ay gibi sanki. ARAŞTIRIN , birşey çıkabilir.