TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    28.07-2021
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar

13-22 mayıs temaslı olduğum için ilçe sağlık başkanlığından istiharat raporu aldım ve işyerime verdim. İşyerim bana maaşını tam ödeyeceğini ,SGK bana yatıracağı ücreti kendilerine vermemi istedi. Sizce hukuksuz bir durum var mı ? Hangi şartlar daha iyi

Üye
    alikemall Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Normalde maaşınızın 10 günlük kısmı eksik yatar. O 10 günlük kısmı SGK ptt ye yatırır siz çekersiniz.

Bence maaşınızı tam almanız daha iyi. Çünkü SGK 10 günlük maaşınızın 3 te 2 sini yatırır. Ben rapor aldigimda 200 tl lik bir kaybim olmustu.

Üye
    benkım Avatarı

Gerçek Adı
    FATİH ORMAN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

bende aldım rapor keske banada bole deseler harıka olur cok sanslısın gercekten

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    28.07-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    5

Evet arkdaşlar haklısınız biraz şanslıyım işyerim bana böyle bir şey teklif ettiği için. kafama takılan soru şu . maaşımı tam aldım diyelim SGK ödediği ücret onlara geri vereceğim bu durumda. aldığım brüt ücreti üzerine SGK verdiği ücret ekleniyor mu. eklenirse ilerleyen haftalarda gelir vergisine bir ay erken girmiş olurum.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    243
    Verilen Beğeniler
    354

@adil12

Merhaba,SGK kurrumun size ödediği ücretin resmi adı 4A/4B İşgöremezlik Ödemesi olarak geçmektedir.Halk arasında rapor parası olarak bilinmektedir.

Rapor almanız sebebiyle çalışamadığınız günlerin ücreti size SGK kurumu tarafından ödenmesi herhangi bir konuya,maaşa veya gelir vergisine konu edilemez.İlgili ödeme tamamen işçinin yaşadığı mağduriyetin giderilmesi ve iş gücü kaybına karşı hibe(karşılıksız) yapılan bir ödemedir.

Bu bağlamda SGK kurumun tarafınıza yapacağı iş görmezlik(rapor parası) ödemesi aylık SGK priminize eklenmez ve aylık maaşınızdan kesilen gelir vergisinin mevcut dilimine dahil edilmez.

Saygılar.

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    28.07-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Bilgi Hazinedir

Gerçekten çok güzel bir bilgi paylaşımı. Çok teşekkür ederim cevabınız için.

Sağlıklı günler dilerim.

Üye
    Bilgi Hazinedir Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    243
    Verilen Beğeniler
    354

@adil12

Rica ederim.Hayırlı günler dilerim.

Saygılar.

Üye
    sneyper Avatarı

Gerçek Adı
    süleyman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    88
    Verilen Beğeniler
    298

@adil12 başlık biraz saçma olmuş özel sektörde yasal olarak istirahat parasını SGK öder, sizin işvereniniz size böyle bir imkan vermiş değerlendirin. çünkü SGK 10 gün olan istirahat parasını 8 gün olarak öder.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4.688
    Verilen Beğeniler
    1.544
    Blog Mesajları
    1

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: adil12 Mesajı Gör
    maaşımı tam aldım diyelim SGK ödediği ücret onlara geri vereceğim bu durumda. aldığım brüt ücreti üzerine SGK verdiği ücret ekleniyor mu. eklenirse ilerleyen haftalarda gelir vergisine bir ay erken girmiş olurum.
    Arkadaşım, işvereniniz sgk'nızı zaten 30 gün gösteremez. Rapor sürenizin 2 gününü gösterecek, kalan kısmı raporlu gösterecektir. Yani bordronuz 22 günlük düzenlenecek. İşveren aslında size hem jest, hem kolaylık yapmış. Çünkü Sgk kesintileriyle birlikte size zaten bir miktar eksik ödeme yapacaktır.

Üye
    adil12 Avatarı

Son Giriş
    28.07-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çankırı
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar cevap ve bilgi için çok teşekkürler. zaten o dönem 12 -21 mayıs haftasına geliyordu. 4 gün ramazan bayramı + 19 mayıs tatil gününe denk geliyordu.5 gün tatil 5 gün çalışma gününe denk geliyordu. İş yerim tatil haklarımı yatırmak için mi bana böyle jest yaptı sizce.

Şöyle bir şey var eğer kabul etmeseydim Ağustos ayında vergi dilime giriyordum , kabul ettiğim için de temmuz ayında vergi dilimine giricem. yani 180 tl fark var. 1 ay için.

Eski senelerde Eylül ayında vergi dilimiydedim sonra Ağustos şimdi bu sene Temmuz ayında giriyorum çok az zam almama rağmen devlet vergiye erken sokuyor bizi de üstelik vergiden alacağını arttırıyor. Zor bi durum