TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    35efe35 Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba;

Ben 2013 yılında bir trafik-iş kazası geçirdim ve tamamen kusursuzum.
    Benim 2015 yılından beri devam eden iş-trafik kazası davama bağlı olarak gelen bilirkişi raporuna istinaden maddi tazminat için dosya ıslah harcı yatırma durumundayım.
    Ancak tahsilat kabiliyetimizin ne durumda olduğunu öğrenebilmek için, davalı olduğum tarafların şuanki durumlarını kontrol ettiğimde;
    1. Davalı: Bana çarpan araç sürücüsünün üzerine kayıtlı hiçbir şey yok ve sigortalı çalışmıyor.
    2. Davalı: Bana çarpan araç ruhsat sahibi bir limited şirketti ve bu şirkette 2016 yılı itibariyle kapanmış durumda.

Bu konuda bana hakedeceğim tazminat miktarının ödenmesi nasıl olacak? Bu konuda fikri düşüncesi ve bilgisi olan arkadaşların yardımlarını ve tavsiyelerini özellikle rica ediyorum.

* Sigortalı olmayan kişiden tahsilat kabiliyetimiz nasıl olur?
    * Kapanmış limited şirketten alacaklı olduğumuz miktarı nasıl tahsil edebiliriz?

Üye
    k.sahin Avatarı

Son Giriş
    08.07-2020
    Saat
    03:57
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    3

Ne ala memleket. Şirketler iflas ediyor, borçtan kurtuluyor. Vatandaş iflas edemiyor. Bireylere de iflas hakkı tanınmalıdır.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:04
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    64
    Verilen Beğeniler
    36

@35efe35

Geçmiş olsun,
    Hiç önemli değil şirketin kapanması, sen evraklarını tamamla ve sana çarpan aracın trafik sigortasının olduğu şirkete yolla , dosya açılır, raporunu aldınmı, 2013 yılında trafik sigortası poliçe limiti yanlış hatırlamıyorsam 250.000 tl idi, yani senin alacağın tazminatın 250.000 lirası garantide, iş kazası yönündede % 10 ve üzeri rapor alırsan SGK seni maaşa bağlayacak, onuda oradan alacaksın, sen boşver şoförü, şirketi, sigorta şirketi kurtaracak seni,

Üye
    k.sahin Avatarı

Son Giriş
    08.07-2020
    Saat
    03:57
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    3

@kazazede

Madem öyle, asli mesul olarak, sigortaca karşılanması lazım sa, bu adamı kim o kadar sene bekletti? Boşuboşuna 7 senedir mahkemeler de sigortanın sorunu olan rücucusu ile muhatap olur ve de sürünür? Yanlış yönlendireni asmak lazım gelir. Anayasanın 40. maddesi niçin resen harekete geçmez. Devlet adına yetki kullananlar niçin bu vatandaşı uyarmaz, yol haritası çizmez.. Geciken adalet adalet değildir(zulümdür). Reziilik. Ulu Zeus kimseyi devasa bütçeli kurumları olup da, bu kadar sorumsuz-duygusuz bir ülkede hastaneye, adliyeye, karakola v.s. idarelere düşürmesin.

Üye
    35efe35 Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    7

@kazazede , @k.sahin

Arkadaşlar ben mesajımda bir kaç soru yönelttim ancak bu sorularıma doğru ve düzgün yanıt alamadım açıkçası...
    Gelgelelim davam sözüm ona bugün sonuçlandı ve maddi tazminat olarak 1.100.000 TL maddi tazminata karar verildi, ancak bu parayı ödeyecek adam yok, kurum yok, karşı taraf yok... Yani bi tazminat tutarı var ama bunun karşılığı reelde yok!!!!

Ciddi ve yol gösterici bilgisi olan varsa lütfen ama lütfen bilgisini paylaşsın. Rica ediyorum gerçekten.

Üye
    cmmddmm Avatarı

Gerçek Adı
    CEM
    Son Giriş
    13.10-2020
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aracın sigorta şirketine başvurup tazminatın bir kısmını alabilirsin. Aksi takdirde şirket dediğin gibiyse yapabileceği pek bir şey yok.