TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ebuhümeyra Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    00:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba 2017 yılında pres kazası sonucu 4 parmağımı kaybettim. is göremezlik raporum %28. Mahkeme şuan bilirkişiye yolladı 2 ay oldu bilirkişi hala kusur oranı tespit etmedi ama sgk müfettişi %20 bana %80 karşı tarafa verdi acaba şimdi ne gibi süreç beni bekliyor? bilirkişi kusur belirledikten nekadar sonra tazminat hesaplar? Birde ne kadar alırım tazminat? Yaş 31 şuan. Kazada 29 du. Maaşım asgari ücret idi

Üye
    ibrahim arslan Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim arslan
    Son Giriş
    16.11-2020
    Saat
    22:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    2

geçmiş olsun dediğin oranları doğruysa yaşın ve maaş bilgilerine göre 185 bin lira civarı gibi bir para alırsın

Üye
    Ebuhümeyra Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim abi cok az ya peki hangi aşamalar kaldı şuan mahkeme bilirkişisi kusur tespit edicek nezaman sonra tazminat hesaplar acaba?

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    3

@Ebuhümeyra

kusur bilirkişisinden sonra dosya hesap bilirkişisine gidiyor. çıkan hesaba itirazlar olmazsa karar aşaması geliyor. karardan sonra işveren istinaf mahkemesine itiraz edebiliyor istinaf mahkemesinde karar çıkınca işveren itiraz ederse yargıtaya dosya gönderiliyor. karar kesinleştikten sonra icra dairesine başvuruluyor.

Üye
    hanedar Avatarı

Gerçek Adı
    huseyin
    Son Giriş
    16.11-2020
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Ssk verdi ise sana kusur orani %80....mahkemede ayri bir bilir kisi ile kusur orani belirler ve mahkemenin melirledigi kusur orani ile tazminatin hesaplanir ..mahkme sizin kusurunuzu cogalta bilirde azalta bilirde

Üye
    Ebuhümeyra Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer
    Son Giriş
    22.11-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hanedir ve tr123 ikinizede çok teşekkür ederim. Bu sitede iş kazası mahkemeleri hakkında çok sağlıklı bilgiler paylaşmışsınız. Yanıtı geç yazdığım için k. Bakmayın. Şuanda Davam bitmek üzere. Kusur oranı %20 çıktı. Geçen ayda hesap bilirkişiye gitti 15 günde geldi. Çıkardığı rakam 300 bin. Psd Ve küsür oranı düşünce 170 kalmış tabi manevi Ve yasal faiz hariç. Bu siteden edindiğim bilgilere göre temyiz sürecinin çok uzun sürdüğünü gördüm. Ama avukatıma bende de uzun sürermi diye sordum. Cevap olarak bizim davamız basit bir dava karışık değil bu sebepten temyiz süreci fazla uzun sürmez dedi sayın arkadaşlar. Siz nekadar düşünüyorsunuz? Ayrıca manevi konusunda sizin bilginiz benim için önemli. Sonuçta tecrübelisiniz. Bende hayatıma yeni bir sayfa açmak istiyorum. Bu bilgilere ihtiyacım var. Hepinize selamlar