TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tortugacek Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    13:03
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 2014 yılında ayağımdan is kazası geçirdim 1.5 yılın sonunda iyileştim

ara ara rapor raporlu kaldım is kazası olarak kayda geçmedi is yerimi mufettise verdim ispatladım bana %20. şirkete %80 kusur verildi

heyete girdim 0 geldi
    masa bası iste çalışıyordum 2016 aralık'ta bolumum kapandı işten çıktım 1 yıl çalışmadım yeni ise girdim 1 ay çalıştım ayagim nüksetti ayakta çalışamıyorum ve ameliyat oldum 6 ay raporlu kaldım işten çıkarıldım

rapor sonu heyetten rapor 29.2 geldi sgk yazını ankara'ya gönderdik maasa baglanacaksin dedi nette okudum raporu düşürme ve yükseltme gibi durumları oluyormus ankaranin

ben bursa'da heyete giriyorum istanbul sağlık kuruluna dosya gidiyor rapor veriliyor ankara bunu düşürme olanagi var mi veya yükseltme
    bununla ilgili düşürme ve yükseltme ile şikayet edebilir miyim ve maas kaza oludugu 2014 de gore mi raporun geldiği 2018 e gore mi hesaplanir

teşekkür ederim.

Üye
    feriz Avatarı

Son Giriş
    18.01-2021
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

SGK'nın belirlediği malûliyete oranına itirazla dosyayı Yüksek Sağlık Kurulu'na gönderebilirsiniz. Fakat oradan gelecek rapora itiraz etmeniz için Malûliyet Tespit davası açıp, dosyayı Adli Tıp Kurumu'na göndertmeniz gerekecektir. %29,2 ye göre bağlanacak gelir ise kaza tarihindeki ücretiniz üzerinden bağlanır, ancak bugüne kadar birikmiş olan aylıklarınızı toplu olarak alabilirsiniz.

Üye
    tortugacek Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

anladığım kadarıyla düşürme gibi bir ihtimal yök eğer itiraz etmek istersem su anki orana itiraz edebilirim doğrumudur tesekkurler

Üye
    feriz Avatarı

Son Giriş
    18.01-2021
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Düşüremezler gibi bir şey söylemek doğru olmaz. Ancak, düşürmezler diyebilirim. İsterseniz bu orana itiraz edebilirsiniz tabiki.

Üye
    tortugacek Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

teşekkür ederim bilgileriniz icin

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    13.01-2021
    Saat
    08:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    56
    Verilen Beğeniler
    2

@tortugacek
    tazminat için işvereninize de dava açma hakkınız var, bunu zaten biliyorsunuzdur.

bilmeme ihtimaliniz olan şey ise şu, işveren mali sorumluluk sigortası.
    bazı işverenler, iş kazası olursa tazminat bende patlamasın diye sigorta yaptırır, o sigorta şirketinden para alabilirsiniz.
    bu sigortaların teminat limiti genelde düşük olur, bugünün parasıyla 100-150 bin gibi.

sigorta şirketine, sgkdan gelen kusur raporunu ve en son aldığınız %29luk sakatlık raporunu gönderirseniz, paranızı direkt öderler, davalk olmadan paranızı alırsınız.

şirketin teminat limiti düşük olduğu için, sizin alacağınız para 300 bin bile olsa, poliçe limitinin tamamını öderler eksik kalan kısım için işverene dava açarsınız.

henüz işverene dava açmadıysanız, biraz daha bekleyip işveren mali sorumluluk sigortası var mı onu araştırın, sigortadan paranızı alın sonra dava açın.

eğer işverene dava açmışsanız, sigortacıya da başvurun. onlar size, şu an devam eden bir dava varmış, o yüzden ödeyemeyiz dava sonunda gelin paranızı verelim derlerse; sigortacıya da dava açın ve sonra davaların birleştirilmesini isteyin.

sonra sigortacıya tekrar başvurup, davanın sonunda çıkacak olan tazminat zaten poliçe limitini aşıyor, dava sonun beklemeden poliçe limitini bana ödeyin, boş yere icra masrafı ve vekalet ücreti ödemeyin dersiniz. büyük ihtimalle tazminatınızı öderler.

Üye
    tortugacek Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

mali sorumluluk sigortası yök sanırım ise girerken bisey demediler biseyde imzalamadım is yeri el değişti ve orda çalışmıyorum 3 yıl oldu çıkalı bu sigortanın olup olmadığını nasıl ogrenebilieim markette çalışıyordum bu sigortayı gıda sektöründe yapiyolarmi

is kazası sonucu 29 raporum olduğu söylenildi sgk dan evine raporla ilgili evrak gelecek e devletten baktığımda aylık baslandic kaza tarihimden 35 ileri ve sürekli is göremezdik geliri durduruldu yaziyor daha evime evrak gelmesi maas bağlanmadı nasıl durduruldu yaziyor emekli ödeme bölümünde 17 gün yaziyor kaza 2014 te mart 4.5 yıl gecmis 17 nedir acaba ve rapor öğreneli 5 gün oldu

raporum eve gelmedi sürelimi suresizmi nerden öğrenebilirim sgk soylermi yada eve gelen evraktami yazar 29 rapora kontrol yazma ihtimali nedir yazmama ihtimali varmi. nette araştırdığım kadarıyla ilke heyete girip rapor alan kişiye kontrol yazılabiliyor 2014 geçirmiş olduğum rahatsızlık nüksetti kontrol yazılabilme ihtimali nedir ve belli bir oran üstü kontrol yazilabilir mesela 15 altına vermeyebilirmi

Üye
    tortugacek Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

2014 mart'ta is kazası geçirdim
    ara ara 3 ay raporlu kaldım heyete girdim 0 iyileştim 2018 subatta nüksetti 6 ay raporlu kaldım heyet 28.2 geldi
    su an maaş 149 ek ödeme birikmiş aylik ek ödeme 21. maaş 437. birikmiş maaş 2.500
    aylık başlangıç tarihi 2014 mayıs yazıyor benim 2018 geçici is goremezlik tarihinden sonramı maaş başlar kaza tarihi mi 2014 zaten yazanda maaş başlama tarihi 2014.
    benim hesapladığını 26 bin yapıyor toplam dogrumudur yoksa 2018 de 28.2 raporun belirlendiği tarihmidir

Üye
    tortugacek Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba benim is kazasi ayagimdan 28.2 oran 470 tl ek ödeme ile maas 2020 ekimde kontrol referans alabilirsiniz

Üye
    tortugacek Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

merhaba

ben is kazasindan heyete girdim
    ortopedi ve fizige gorundum
    ortopedi kirik yok ben bise yazamam dedi ama mr sonucunu yazdi ayak bilegi sinovit ile ve fizik ayak bilegi sinovit yazdi olcumdede aktif olcum ayak yukari 0.5. asagi 0.25 iceri 0.20 saga 0.10 ve pasif 0.10 yukari. 0.30 asagi. 0.25 iceri 0.15 disari.
    ayagima 28 oran verdiler

is yerine dava actim 2020 de kontrol tarihim var
    mahkeme kontrol tarihnden once davayi sonuclandirir mi
    kontrol tarihini bekleyip tekrar heyetten gelen oranimi baz alir yada adli tipa gonderirmi adli tipta bolumlere bakilabiliyor muyuz
    ben kontol heyetine girerken 5 bolum e gidecegim adli tipta tek bolum mu yada benim gorunmek istedigim bolumler mi muayene eder

Üye
    tortugacek Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    merhaba bugun uludağ universitesinde is kazasi kontrol muayenem vardı ortopedi ayağıma baktı muayene elimdeki epikirizlere baktı ekrana biseler yazdi tamam dedi fizik dr sadece ayagima muayene yaptı ne epikiriz baktı nede dinledi eklem hareket olcumune gondermicekmisin dedim ben baktım dedi sorunlarimi psikiyatir anlattim heyete girdim ama fizikten ortopediden heyet yokmus universitede dr yazdiklari kurula gidiyormus daha once devlet has girdim dr muayene heyet girdim fizik ortopedi universitenin sistemi boyle birde 2 ay onceden muayene randevusu aldım ilginc pisikiyatir umarım verir

Üye
    mehmetkoc Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet koc
    Son Giriş
    20.11-2020
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

genellikle yeni mevzuata göre hesaplanır fakat en iyi sonucu çalışma bakanlığını arayarak öğrenirsiniz 0312 524 25 49 iş teftiş kurulu yardımcı oluyorlar

Üye
    tortugacek Avatarı

Son Giriş
    20.01-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba ben is kazasindan 28 aldım 2018 de 2 ay once kontrol vardı diyelim aynı geldi is yeride itiraz etti şimdiden adlı tipa gidicem rapor sonucu gelince hastane raporunu adlı tıp görürmu bilgisi olurmu ve yeni yazacakları maluliyet oran raporu etkilermi is kazalarında yaptığın meslek örnek ayakta calisma ve yaş raporda etki edermi aynı kazayı geçiren 25 yaşındaki kişiyle 45 yaşındaki kişi aynimi olur oran yasa göre artısı eksisi olurmu teşekkürler