Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yaklasık 4 ay önce iş kazası gecırdım. ankaradan mufettıs geldı bır tane. ben hastanede yatarken geldı. önce ıs yerıne gıttı, oradakı gorgu tanıklarının ıfadesını aldı, sonra da hastaneye geldı ve benım ıfademı aldı. acaba mufettısın bılırkısı cvbı raporu ne zaman gelecek? yanı emeklı olabılmem ıcın o kagıdın gelmesı gerekıyor mu? avukatım oyle dedı... emeklı olabılmem ıcın gelmesı lazımmıs?

Üye
    d_iskender Avatarı

Gerçek Adı
    iskender
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara- Çiğdem Mah.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Bildiğim kadariyla müfettişin raporu sana gelmez. Bağli bulunduğun SGK na gider. Oradan takip et....

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kesin olarak bliyorum. ÇSGB MÜFETTİŞİNİN YAZDIGI raporun aslı il SGK ya gönderiliyor. fotokopiside senin verdigin adres postayla geliyor. ama ne kadara zamanda müfettiş rapor yazar onu bilemem.

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.iş göremezlik geliri bağlanabilmesi için,müfettiş raporunun olması gerekir.müfettiş tespitten sonra,bu raporunu bağlı bulunduğun sgk müdürlüğüne gönderir.bağlı bulunduğunuz müdürlükte buna istinaden ve malul hal şartı oluşmuşsa,sizden birkaç belge ister.hatırladığım kadarı ile,işe başlarken sağlık durumunuzu gösteren belge,askerlik yapmışsanız askerlik yaptı belgesi,işe giriş bildirgesi,dosya haricinde yoksa tedaviniz ile ilgili tetkik ve bilgiler.(.epikriz, rontgen,emg,...vb).tüm bunlardan sonra evraklarınız maluliyet dairesine gönderilir.buranın vereceği karar doğrultusunda, iş gücü kaybınıza bağlı olarak ,sgk tarafından s.iş göremezlik geliri bağlanılır.
    genel itibari ile süreç uzun sürer.(benimle ilgili işlem yaklaşık 15 ay sürdü.)
    mufettişin raporunu ben hiç görmedim.gören olduğunuda sanmıyorum.

Üye
    d_iskender Avatarı

Gerçek Adı
    iskender
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara- Çiğdem Mah.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Ben de iş kazası geçirdim. Müfettişin raporunu görmedim. Rapor SGK il müdürlüğüne gönderilmişti. Sonucu ordan öğrendim. 2007 Mart sonunda iş kazasi geçirdim. Şubat 2009 da sürekli iş görmezlik anca bağlandi....

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani bayagı bı beklemek lazım 2 senede anca baglanıyor o zaman bu maas

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lovest42

artık iş göremezlik geliri almak için başvuran kazazedelerin uzun zaman bekleyip. maddi yönden madur olmaması için. SGK genel müdürlügü çok önemli bir adım atmıştır. iş göremezlik parasında uzun zaman beklemenin en büyük sorunu .ankaraya gönderilen .il SGK belgelerinin ankarada incelenme sürelerinin 6 ay gibi uzun bir süre olmasıydı. eger birde evragınızda bir eksik varsa. 6 ay 12 aya yükseliyordu. ama artık bu sorun çözüldü. SGK İŞ KAZALARINI İNCELEMEK İÇİN 9 TANE MERKEZ OLUŞTURDU. ( hemen hemen her bölgede var. ) artık zaman bu kadar uzun olmuycak. evraklar sadece bölge müdürlügünün kararına itiraz sonucunda. ankaraya gönderilecekmiş.

sonuç olarak ; müfettiş raporunun İL SGK ya gelmesinin ardından. en fazla 3 ay toplamda da. 6 ayı bulur....

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu uygulamanın bir temenni olarak kalmasını istemem.teorik olarak uygun.,pratikte nasıl uygulanır bilmiyorum.ama hızlandırılması açısından atılmış iyi bir adım.
    ancak sorun sadece ,bununla ilgili değil.müfettiş rapor sonucu çıkana kadar ,bu zamanı minimuma indirecek bir uygulamayada geçilmeli.
    subscribed - İş göremezlik geliri bağlanması için müfettişin raporu bekleniyor mu? İş göremezlik geliri bağlanması için müfettişin raporu bekleniyor mu?
    geçen konuda 4 aylık bir süre oluşmuş neredeyse.

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

acaba ankaradan gelecek olan müfettiş raporunu ilgili bi yerden öğrenebilirmiim tel vasıtasıyla

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lovest.

kardeşim senin soruşturmanı yürüten müfettişin ismini ve telefonunun SGK yı arıyarak ögren. daha sonra müfettişle irtibata geç . belki söler. ama % 95 sölemiyor. biz yazıyla İL SGK ya bildirecegiz. onlar senle irtibata geçecekler diyor. benim başıma bizzat geldigi için sölüyorum. ama sen şansı dene.

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet sonunda 7 aylık bi bekleyiş sonunda müfettişin raporu geldi ssk ya.avukat ilgilendi kendisi okudu %40 bana vermişler suçu %60 iş yerine vermişler raporum da geldiğine göre artık iş göremezlik gelirine başvurabiliriz
    ama aklıma takılan şey, şu anki kontrole gitttiğim hastane fizik tedavi merkezi sürekli iş göremezlik raporunun 18 ay geçtikten sonra verildiğini söyledi. acaba bu hastaneyle alakalı bi kanun mu yoksa bu maası baglayan kurumun bi öngördüğü şart mı? yoksa böyle bişey yok mu

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun kardeş
    hastane tedavin devam ediyomu
    eğer ederse sana hastane raporlu gösterecektir
    ve bu nedenle geçici iş görememezlik alırsın ve eğer iş yerin kabul ederse bu parayı iş yerine verip pirimlerini yatırıyorlar eğer pirim gününde sorun yoksa yani yeterliyse durumunda iyleşme umudu zayıfsa inşallah değildir ememkliliğini iste
    eğer sakatlık oranını %60 ve üzeri ise pirimlerinde yeterli gelirse hemde çift emekli olursun biri(GEÇİCİ iş görememzlik yerine SÜREKLİ iş görememezlik geliri biz buna emeklilik diyoruz)diğeride malüllük emeklisi olur
    yöneticinin bu konuda yazısı var
    çok olan yani yüksek bağlananın hepsi az olan maaşının yarısını alırsın bence hiç olmassa emekli ol en azından maddi sıkıntı ile sorun yaşamazsın

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lovest42;
    böyle bir şeyin olduğunu sanmıyorum...zira çıraklık ve stajyerlik sigortalılığında yalnızca kısa vadeli sigorta kollarında,yani iş kazası meslek hastalığı ve hastalık sigortası kolundan prim ödenmesine karşılık,sürekli iş göremezlik ödeneği hakkı olduğunu varsayarak(ki bunlarda 18 yaş altında),bana göre söyledikleri doğru değil,gibi geliyor bana...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla ergün abi daha iş göremezlik geliri için başvuruda bulunmadık avukat la bi yüz yüze görüşemedik rapor oranım %93 malülen emekli olamam prim gün sayım yetersiz 165 gün bişey değil yani işyeriyle konusup sigortamı yatırtma gibi bişey olamaz ben kendim yatıracam sigortayı kendim tamamlıyacagım iş yeri ile mahkemelik olacağız hiç ilgilenmediler sanki ben yokmusum gibi davrandılar artık nasıl gelişmeler olur onu bilemem bakacaz artık bekleye bekleye nasıl olacaksa.

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    lovest kardeşim geçmiş olsun bende iş yeri ile mahkemelik oldum 3. mahkemeye daha bu hafta girdik AVUKATINI çok iyi seç çünkü dağla kadar farklar var burada yazan bahattin şahin öz ve benim avukatım var arkadaşa yani bahatin kardeşe hatırı sayılır tazminat aldı benimde 3. mahkeme bende çok umutluyum banada o rakamları ve fazlasını bile telafüz etti gerçekten çok sağlam bir kişi bana belki inanmazsın ama bahattin kardeşimizi ara o sana bilgi versin çünkü o aldı parasını bende alacam inşallah benimde %100 malül raporluyum
    çünkü bir defa hakkın var iyi değerlendir maddi manevi baya para alırsın unutma ömür boyu yanlızsın iş yerin bakmadığına göre en azından hatırı sayılır bir para al ailen varsa onlarla rahaca yaşarsın
    ben siteye çok yazdım bana kimse bu konuda yardımcı olmadı cenabı allahın izniyle bende maddi olarak rahata erecem ne yapalım buda allahtan sanmaki ayakta gezenlerin sıkıntısı yok
    neyse fazla lafa gerek yok anlaşacağın avukatla iyi konuş kazandığı davaları sor mahkeme kararlarını iste eğer bulamazsan aynı kişiyi tavsiye edebilirim
    nerde olursan ol aynı kaderi paylaştığımız için hepimiz kardeşiz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon