Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Tekno52 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Ali Demir
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    12:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    17.04.2015 tarihinde geçirdiğim bir iş kazası sonucu sağ dirseğimde Radius Başı Kırığı oluştu dirseğim 35 derecede kalıyor, ve güç kaybı var. İlk muayenede hastalık olarak yazdırmıştım fakat şirketim iş kazası bildirimi yapacak.

ilk önce 30 gün istirahat almiştım şimdi ise 6 aylık Sağ Kolla ağır ve tehlikeli işlerde çalışamaz raporum var. İş kazası bildirimi sonrası neyapmam gerekir.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@Tekno52

iş yeri bildirimi yapınca seninde bulunduğun sgk il müd gidip iş kazası servisine maluliyet talebinde bulunceksin onlar seni hst sevk edecek kazaya bağlı olan rahatsızlıkalrından muayene olacaksın mutlaka dr kazaya bağlı trahatsızlıkalrını söyle bu durum bildfirir rapor sgk ya gidecek onlarda sağlık kuruluna gönderecek istanbul ankara gibi kararı burası verecek 10 ve üstünde sürekli iş göremezlik geliri bağlanacak olursa

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

ne yaptınız @Tekno52 ?

Üye
    Tekno52 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Ali Demir
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Bugün engel oranım belli oldu. Raporum %26 Sürekli olarak çıkmış. Bu şüreçte nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Üye
    Av. Derya Ateş Avatarı

Gerçek Adı
    DERYA ATEŞ
    Son Giriş
    20.04-2016
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Tekno52

merhaba, geçmiş olsun. raporunuz çıktıysa sürekli iş göremezlik gelirine başvuru yapacaksınız. daha sonrada maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz.

Üye
    Tekno52 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Ali Demir
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Derya Hanım;

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bir makalede iş göremezlik geliri almaya başlayınca kaza tazminatı hakkınız hakim tarafından red oluyor diye okumuştum. Bu durumda önce kaza taminatı ve sonrasında iş göremez ödeneğine başvurmayı düşünüyorum.

Üye
    ekafkase Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Tekno52

Benim içinde önemli olan bir mevzuya değinmiş oldun sen, İş göremezlik geliri için SGK ya başvuru yaparsak, mahkemede devam eden tazminat davamıza rücu olayı mı gerçekleşir yani?

Eğer öyleyse, ilk önce tazminat davasını sonuçlandırıp, tazminatı alıp..... Ondan sonra mı SGK ya iş göremezlik geliri için başvuruda bulunmak lazım?

(Tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar)

Üye
    relaxla Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Senin dediğin nasıl olacak önce raporunu alacaksın iş kazasıyla alakalı ona göre tazminat değerleri belirlenecek önce SGK ya tahsis dilekçesi ver seni hastaneye sevk etsinler önce bi maaşa bağlan ondan sonra mahkemeye devam

Üye
    Tekno52 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Ali Demir
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

@ekafkase

Aynen öyle bu şekilde kaza geçirmiş kişilerle tanıştım ve mahkemede sen zaten özrünün telafisini maaş alarak alıyorsun başka bir hakkın yok diye davayı red ediyormuş.

Üye
    ekafkase Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Tekno52
    Dava ret olmasa bile SGK, sigorta poliçesi ve kasko toplamda kendi aralarında rücu işlemi gerçekleştiriyorlar o zaman. Bunun maddi kayıp yaşamadan, daha doğrusu kısa sürede maksimum tazminatı almak için ve iş kazasıyla alakalı hakları da kaybetmeden (maaş gibi) alınması gereken ve izlenmesi gereken yol ne ise profesyonel arkadaşlar var ise onlardan cevap gelmesini bekleyelim bence....
    @relaxla
    Senin demiş olduğun yolda, an itibariyle ele geçecek maddi miktar konusunda sanırım sıkıntılar olabilir yani maksimum konusunda kafamda soru işareti var....

Üye
    Av. Derya Ateş Avatarı

Gerçek Adı
    DERYA ATEŞ
    Son Giriş
    20.04-2016
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

iş kazalarında %10 üzerinde işgöremezlikte SGK tarafından sürekli işgöremezlik geliri bağlanır. Bu işlem dava şartıdır. bu aşamayı atlayıp dava açarsanız1- mahkeme size Sgk ya başvuru için süre verecek ve bekletici mesele yapılacak 2- dava usulden reddedilebilecek. bazı konuları yanlış değerlendiriyorsunuz. iş kazası sonucu tazminat taleplerinde Sgk tarafından karşılanmayan tazminatı isteyebilirsiniz. sgk tarafından bağlanan gelir işverene rücu edilecek, rücuya tabi miktar tazminattan indirilmesi gerekir. yani sizin atladığınız aşama mahkemede usul kuralıdır.

Üye
    ekafkase Avatarı

Gerçek Adı
    erhan
    Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın @Av. Derya Ateş

Size o zaman olayı şöyle özetliyeyim,
    İş kazası mahiyetinde geçirilmiş çift taraflı trafik kazası ve buna bağlı olarak Asliye Ticaret Mahkemesinde açılmış bir dava, bu davadaki taraflar;
    1- Davacı - Zarar gören (Ben - kullandığım araç çalıştığım A.Ş. firmasına ait)
    2- Davalı - Karşı araç sürücüsü (Ltd. çalışanı)
    3- Davalı - Karşı araç maliki (Ltd. Şti.)
    4- Zorunlu trafik sigortası poliçesi
    5- Kasko sigortası poliçesi

Bu kazada kusur tamamen karşı tarafta yani 2-davalı 'da (% 100 ve asli kusurlu), zarar gören ise Ben ve adli tıp raporu oranı % 45

Size sormak istediğim, bu dava İş mahkemesinde görülen bir dava değil, bahsettiğiniz SGK koşulları ve rücu işlemleri bu dava seyrinde sizin görüşlerinize göre nasıl seyir eder? (Asliye Ticaret Mahkemesi)
    Ki yine bu koşullarda sizin tavsiye edeceğiniz izlenmesi gereken yol nasıl olmalıdır?
    Görüş ve önerilerinizi merakla bekliyorum...

Üye
    Cokuzaktaolamaz NOKTA Avatarı

Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim parmağım 2013 yılında iş kazasında 1 cm civarında koptu 1,5-2 cm civarida kopan parmağin eti ameliyat ile parcalanan yere dikildi.Rapordan para alınacağını bilmiyordum bunu geçenlerde öğrendim.Sgk ya telefon açtım ve dedi hastaneye sor, özel hastaneye telefon açtım dediler o biz 2015 ten sonra sgk ile anşmali çalışmaya başladık.Ben o zamanki raporumu devlet hastahanesine onaylatmam gerekiyormuş.Neyse gittim fabrikaya onlarda dedi biz işleme vermiştik raporunu dolayısıyla raporların bizdr degil sgk ya gönderildi.Maaşım 2000 tl civarindaydi o zaman hani rapor param çok olacaktı.2 aylık raporum vardı.Benim neler yapmam gerekiyor arkadaşlar?Fabrikaya dava açayımmı?parmağımin eksikliğini hissediyorum malesef.

Üye
    relaxla Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    10:42
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Arkadasim is kazasi oldugu sabitmi mufettis felan ifade aldimi konu sgk ya bildirildimi yaptigin kaza bolge calisma bakanligina iki is gunu icerisinde bildirildimi bunlari biliyon mu

Üye
    serhat7820 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2016
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2011 yılında yüksekten düşerek iş kazası geçinrdim.sizin gibi belki sizden kötüdür.sol kolumun dirseğinde parçalı kırık.radius üstbaşı protezi plak ve platin takıldı sonra radius üstaşı protezi yerinden oynadı iltihap yaptı ve alındı tam 5 kere ameliyat 5 ay fizik tedavi gördüm.hareket kısıtlığı ve ağır kaldırmam yasak.buna rağmen %10 sakatlık oranı ile maaş bağlandı.3 sene kadar 90 lira maaş aldım.geçen sene yanlış hesaplamışız diyerek 360 tl ceza yedik meğer ben 90 değil 80 lira alacakmışım diyerek maaştan devamlı kesinti yaptılar.bu yılbaşından sonra cezanın kesintileri bitti 130 lira almaya başladım.siz yine %26 almışsınız.benim kolum tam kapanmıyor tam açılmıyor.yüz yıkama yada dua etmek için diyelim elimi açtığımda avuç içi yukarı bakmıyor tokalaşma poziyonunda kalıyor.sizin durumunuz nasıl.ben pazartesi itiraz etmeyi düşünüyorum bu orana

Sayfa 1 / 2 12 SonSon