Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın Bülent bey
    iş kazası ilk kocatepe sağlık kurulunun verdiği % 3 lük rapora itiraz ettim
    ege ünv. jhst sevkim yapıldı yeniden
    bu sevkten önce benim bu hst .aldığım % 15 devamlı trf kazasına bağlı rapor olmasına rağmen ve bu raporumun üstünde oranları ege yazıp blk sgk gönderdiği halde 2.ci istalbuldan sgk sağlık kurulşundan yine % 3 çıkmış

nasıl olur anlamadım dr yazmışlar çene % 5 kulak % 15 kol % 5 birde yukardaki psikiyatris raporu var onada % 25 verseler nasıl 3 çıkar anlamadım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@hilal72

%3'ü hangi hastaneler verdi? %3'ü iki ayrı hastane mi verdi, yoksa hastane yüksek oran verdi de sgk mı oranı düşürdü?

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Sgk beni iki ayrı hst sevk etti biri atatürk devlet hastanesi burdaki muayenelerimden sgk yüksek sağlık kurulu % 3 verdi itiraz ettim bu sefer ege ünv.sevk etti egede kol% 5 çene % kulak % 15 ve ve bu bloğun en üstünde yazan psikiyatris raporunu gönderdi yine sgk yüksek sağlık kurulundan % 3 geldi

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    0

Selam, bildiğim kadarıyla sgk nın kendi doktorları oranlar üzerinden değil, mevcut hastalık üzerinden kendi değerlendirmesini yapıyor...

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Burda iş kazası geçiren arkadaşlar var ise kazası sonucu hangi rahatsızklar çıktı ise ve iş kazasından aylık bağlandımı bağlanmadımı hangi malulluk oranında bağlandı benim gibi iş kazası geçiren arkadaşlar varmı

Üye
    cumaliman Avatarı

Gerçek Adı
    cumali
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet iş kazası % 28,2 şuan müfettişi bekliyorum

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@cumaliman

bu %28,2 sgk nun sağlık kurulumu verd,i yoksa sizin kendinizin aldığı rapormu benimde iş kazam var normalde hst rapor almaya kalakrsam % 30 bulan rapor alabiliyorum ama bu evrakları sgk yüksek sağlık kurulşuna gidince % 10 nun altına indiriyorlar

size bu oranı hangi rahatsızlıklarınızdan dolayı verdiler

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OturanBoğa Mesajı Gör
    @hilal72

%3'ü hangi hastaneler verdi? %3'ü iki ayrı hastane mi verdi, yoksa hastane yüksek oran verdi de sgk mı oranı düşürdü?
    Bülent bey gittiğim iki hastanede durum bildirir rapor rapor yazdıkalrı için ve oranlar olmadığından bunun bilemiyorum tek bildiğim ve benimde tesadüfen gördüğüm ikinci sevk edildiğim hastanenin durum bildirir raporlar SGk na gönderiliyor bende bu gittiğim ikinci hst epikiriz raporlarımı savcılık kanalı ile istedim şehirler arası yolculuk yapamadığım için böyle olunca tesadüfen psikiyatrist ve kbb durum bildirir raporlarıda banada gelmiş oldu psikiyatris evrağında yazan şuhastalık bulguları fobik kaçınmalar hipervijilans irritabilite flasbackler diye yazıyor tanıda ise travma sonrası steres bozuklu f 43 kodu var
    kararda ise yazan hastalığı tedaviye kısmen cevap vermiştir hastalığı süreklidir.çalışarak hayatını kazanmasına engel değildir
    KBB DURUM BİLDİRİR RAPORDA SENSORİNAL İŞİTMA KAYBI H90,3 YAZIYOR İÇERİĞİNDE İSE TOPLAMDA HAVA YOLU İLE SAĞDA 140 DB SOLDA 140 DB YAZIYOR BU KADAR FİZİK VE ÇENENİN DURUM BİLDİRİR EVRAKLARI GELMEDİĞİ İÇİN BİLEMİYORUM AMA TEK BİLDİĞİM İSE BEN BU HST İKİ AY ÖNCE KENDİM RAPOR ALDIM ODA EK OLARAK ÇENE İÇİN % 5 KOL İÇİNDE % 5 VERDİKLERİ BUNLARINDA DURURM BİLDİRİR RAPORLARI GİTTİ AMA BENDE YOK SİZ BANA FİKİR VERİN

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

@hilal72

Farklı hastaneler düşük oran vermişse, itiraz da kabul görmemişse, sanırım bu konuda yapılabilecek bir şey yok. Tek yol dava açmaktır, o da hastanenin verdiği düşük oranlara bakarsak, çok makul görünmedi bana.

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    01:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım sgk oran vermişşe kolay kolay degişmi yor bende iş kazası geçirdim sgk oran vermedi mahkemeye gitttik ordada hastalıgı kendiliginden oluşmurtur dendi yani olay sgk da bitiyor mahkemeye gidipde kazanan varmı bilmiyorum

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

bende bilmiyorum sgk birtek benim iş kazam trf kazası idi oda sol kravual kemik kırığımı alıyor oda kolda kalan % 5 lik fakat benim bu kazada çene eklem rahatsızlığım %5 kbb işitme kaybım %15 psikiyatrist ise travmaya bağlı steres bozukluğu % 25 çıkıyor ama neden sgk yalnızca fiziği alıyor anlamıyorum diğer rahatszılklar bana gökten zembil ile düşmediki dava açmak kalıyor bana aklımda kalacağına davayı kaybedip para ödemekte olsa dava açaçacağım.

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben açtım benimde travmaya baglı hatta rapordada yazıyor kazadan sonra başlamıştır diye tanıda atipikpsikotik psikoz diye fakat iş kazasıyla bir bagı yoktur diyor en sonunda yani ssk işlem tüzügüne göre maluluyetine gerek olmadıgına karar verilmişdir burda demek istedigim ne raporu alırsan al ssk işlem tuzugune göre karar veriyor adlitıp da ssk kanununa göre karar veriyor bende anlamadım

psikiyartri hastalıkları iş kazalarından sayılmıyor diye ben kanaat getirdim çünkü adlitıp bana işlevsellik bozuklugu 100/60 dendi ama iş kazasıyla ilgili degildir dendi

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kaç yıdır tedavi görüyorsunuz benim bildigim tssb özürlülükten sayılmıyor çünkü bendede aynısı vardı iş kazasından sonra başlamıştı hatta hastenede yatışlarımda vardı ssk oran vermedi simdiki durumum atipik psikotik psikoz travmalardan sayılmıyor yani maluluyet çıkmadı

Üye
    cumaliman Avatarı

Gerçek Adı
    cumali
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hilal hanım bana % 28.2 raporu Ankara verdi.Muracat ettiğim hastane olan belirtmedi sgk gönderdi.Sgk da Ankaraya yolladı Ankara da % 28.2 geldi.benimki iş kazası yuksekten düşmekten dolayı 2 ayagında parcalı kırıklar be topuk parçalanması meydana geldi.Bu durumda % 28.2 verdiler.sizede geçmiş olsun

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sizede geçmiş olsun ilk önce cumalı bey benim yine itirazım % 3 geldi

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Başlığın Etiketleri