Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
Toplam 34 mesajın 31-34 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasankk Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    21.09-2016
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar bizler mesela % 45 rapor aldım SGK ya kocatepeye falan maaş için gitti diyoruz ya aslında bu rapor oranında düşme falan olmuyor bize hastanelerin verdiği Özürlülük ölçütlerine göre verilen rapordur AMA SGK kocatepenin bize oran olarak verdiği MESLEKTE KAZANMA GÜCÜ tespitini yaparak verdiği oran mesela bende normal hastane raporu % 20 yi geçmezken ben baktım uzun zaman sonra bunu öğrendim gördüm bana SGK nın verdiği oran %65 kontrol muayeneli verdi önce inanamadım nasıl olur dedim meğer bu sebeptenmiş . Dilerim yanlış öğrenmemişimdir.

Ayrıca bir sorum olacak benim kontrol muayenem geldi Nisan 15 e gün aldım peki yine kontrol muayene verirse ben ne yapacagım iş kazası olması sebebi ile davamız vardı tazminat davası yani tekrar kontrol verirse 1 yıl yada bir kaç yıl ne kadar daha sürer konrol bilmiyorum ama nasıl olacak dava sonuçlanmayacak mı . Yada bu dava sonuçlansın diye nasıl edeyim inannın bilemedim . Buraya yazdım belki konu başlığıyla alakalı değil ama bir fikri olan arkadaşlar varsa şahsıma mesaj da atabilir eğer oluyorsa saygılar

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    01:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

psikiyartiyi kabul etmiyor sgk iş kazasında özür gelmiyor kendimden biliyorum hastalıgı iş kazasından sonra başlamıştır denmesine ragmen artık ben vaz gececem nasıl iştir ben anlamadım sgk iş kazası geçiren kişinin ortaya çıkan arızaları kanunumuza göre maluluyetine gerek yoktur diye katı rapor gönderdi itiraz ettim ondan sonrada iş kazasıyla alakası yoktur diye rapor çıktı bunlardan önce defalarca rapora gittim hiç birini ssk kabul etmedi iş kazası var hastalık var arıza var yani hastalık kanunumuza göre iş kazası maluluyetine gerek yok dendi dava açtım davayıda kaybettim yani hastalık üstümüze yıkıldı ben artık vazgeçtim çünkü bunlarla ugraşılmaz hakim bile şaşırdı ben nasıl bir iş bu anlamadım dedi raporlara ragmen iş kazasıyla nasıl alakasıyok dedi ve davayı redetmek zorundayım dedi çünkü daha önce iş göremezlik raporu istemişlerdi aynı hastalıktı hastalık maluluyet sınırına gelinçe alakası yok dendi herkese allah yardım etsin ben artık vazgeçtim sizlere kolay gelsin

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    01:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sgk giden ropara kantrole gerek yok demiş itiraz ediyorum kabul etmiyor yuksek saglık kurulu iş kazası geciren kişinin ortaya çıkan arızaları sgk maluluyet tuzugune göre gerek yok denmiş ben anlamadım gerçekten sgk hastaneye gönderdi ortaya çıkan arızaları iş kazasından sonra oluşan bu nedemek onuda anlamadım nasıl rapor boyle ben sgkya maluluyetimi sormadım onuda diyorum kişi iş kazası geçirebilir hastalanabilir ben onu dilekçe veriyorum hastalandım diye kabul etmiyor iş kazası kabul ediyor hastalıgı kabul etmiyor

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    benim bu forumda açtığım konuya karşılık 2 itirazımı yüksek sağlık kuruluna yaptım %3 lük oran %25 olarak karar verildi ve bir yıllık kontrol konarak aylığım bağlandı bu arada da sgk ya dava açtım maluliyet oranımın tam belirlenmesi için mahkeme evraklarında yüksek sağlık kurulundan gelen onayı gördüm psikiyatride devreye girmiş meğer

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Başlığın Etiketleri