Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 74 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    03:11
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar
    Ben 2006 yılında iskazasi gecirdim. 2014 yılında hastaneden heyet raporunda %58 oranla vergi indiriminden yararlanarak emekli oldum.sürekli iş gormezlik maaşı almak için sgkya basvurdum.ocak 2015tarıhınde bir sonuc cikmadi denetmenlerden sonrada kısa vadeli sigorta servisinde dosya hala bekliyor...tekrar rapor istenir mi benden

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

@Sinan37

2006'daki iş kazası için 2014'de mi iş kazası tespiti ve sürekliiş göremezlik geliri talebinde bulundunuz?

Evet, rapor her koşulda istenir. Ama daha da önemlisi varolan iş gücü kaybının 2006 tarihindeki iş kazası nedeniyle olduğunun ıspat edilmesi. Buna dair o tarihe ait rapor vb. resmi evrak var mı elinizde?

Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa
    Evet 2006 yılında hastaneden ekipiriz raporuyla 2014 yılında tam teşekkülü hastaneden heyet raporunda yüzde 58 rapor aldım sigorta denetmenlerinden geçmiş dosya halen kısa vadeli sigorta servisinde işlemde 1sene oldu halaisgormezlik maaşı bağlanmadı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

170 numaralı sgk hattını arayıp sürecin uzamasına dair şikayetinizi iletin bence

Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

SGK binasına gittim dosya olduğu gibi duruyor masasında en kısa zamanda bakacağız deyip gönderiyorlar.170 aradım dosya denetmenlerde deyip kapatıyorlar,yanı bu sürekli iş gormezlik maaşı bağlanmadı bir türlü zor bir süreç

Üye
    Dejavu1977 Avatarı

Son Giriş
    16.11-2017
    Saat
    09:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Sinan37 merhaba;
    kaza sonrası tazminat davası açtınız mı?

Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet 2014 yılında açtım denetmenler sigorta olmadığı için sigorta girişi kazadan 1gun sonra girişi yapmışlar kaza tarihi 07/04/2006. Sigorta girişi 07/04/2006 yanı sigortasız çalıştırmış bizi işyeri 3ay,kaza oldu hastaneye yattik giriş yapildi, sigortasız olduğun için denetmenler olmaz dedi,isgormezlik maaşı davadan sonra çıkabilir dediler nasıl olurda bir işyeri hastaneye yatinca kaza geçirince giriş yapılır bu bir suç değimlidir arkadaşlar

Suç dehilmidirki giriş kaza yapınca işçinin sigortasi yapılır

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    01:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bende senin gibi sayılırım bendede oran sıfır çıktı vergi indirim 1 derece şimdide iş ğüçü kaybının iş kazasına baglı oldugunu ispatlamaya ugraşıyorum mahkemede bir çok hasteneden rapor almamaragren adli tıpdan rapor bekleniyor ben şu anda emekliyim iş kazası davası açtım tespit dogru kazaya itiraz yok kazaya baglı hastalıkmı yoksa kendiligindenmi oluşmuş o araştırılıyor hayırlısı

hastalıgım psikiyartri ispatı biraz zor atipik psikoz işyerinde patlamadan sonra ortaya çıktı herkes kabul ediyor ama hastalıkta sorun çıktı

Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benimkide sigorta girişi kazadan sonra olunca iş gormezlik maaşı davadan sonra olabilir dedi avukatim 1sene oldu sigortaya basvurali isgormezlik maaşı için şimdide dosya ankarada müfettiş lerde bekliyecez bakalım benim oran 58 heyet raporum 3.derecede vergi indiriminden var..

Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

dosyada ankara rehberlik teftiş grup başkanlıgına ulaşmış...sonuç nasıl olacak....

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

Valla iş kazası serviside bir alem iş kazası için karar veren sağlık kuruluda bir alem bende bu konudan muzdarıp olan biriyim o kadar uzun sürüyorki işler anlatamam size kıllarını bile kıpırtdarmıyorlar sgk sizi yeniden bir devlet hst sevk edecek onlarda sizin hakkınzda rapor düzenliyorlar o rapor istanbul yada ankara gibi yüksek sağlık kuruluna gidiyor orda kurul karar verirse %10 ve üstüne aylık gelir bağlanıyor beinm iş kazasına bağlı 4 tane rahatsızlığım var tek birini aldı kurul maaş bağlamamak için birde 170 aradım iş yeri iş kazasını bile bildirmemişti ta iş kazasından 2 sene sonra bildirdi tek bir kuruş ceza bile ödemedi iş yeri nedenini sorduğumda yeni biir genelge çıkmış %10 altında olursa maluliyetimiz iş yeri ceza ödemiyormuş nerde kaldfı iş güvenliği biz çektiğimizle kalıyoruz

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Sinan37 Mesajı Gör
    dosyada ankara rehberlik teftiş grup başkanlıgına ulaşmış...sonuç nasıl olacak....
    OOOO MÜFETTİŞLİK İŞ KAZASI KARARINI VERECEK YAZI YACACAK BULUNDUĞUNUZ SGK YA ONLARDA SİZE YAZACAKLAR HST SEVK İÇİN GİTCENİZ GELCENİZ O YAZI TEKRAR ANKARA GİDECEK SAĞLIK KURULUNA BEKLE ARTIK BEKLE TAM 8 AYDA SONUÇ GELMEZ HAYIR OKADAR BEKLEMEYE KARŞI BİRDE O KADAR ACAYİP DİLERİM BİR YAZI İLE SİZE BİLGİ VERMESİNLER DİYE DUA EDİYORUM

Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet hastanesinden kaza sonrası heyet raporu ve ameliyat oldugum epikriz raporuda göndermiştim tekrar heyet raporu istenır mi ki suan 58 rapor var...

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@Sinan37

istenir sinan bey kurumun sizi yazı ile sevk ettiği hst heyetindeki sonuç bildirimlerine göre sgk nun yüksek sağlık kurulu karar verecek sevk ediklen hastane özürlük oranı yazmıyor durumunuzu yazıp gönderiyor ama elinizdeki rapor ile iş kazası için şirkete dava açabilirsiniz iş kazasındaki şirketin sorumluluğu gibi hemde bu sırada sizi sigorta yapmadıkalrıda çıkacak iki davayı av. Birleştirir öyle devam eder sonuçda adli kurula sevk edilip ordanda sağlık kurulu heyeti istenebilir böyle uzun süren bir süreç mahkemeler çok uzun sürüyor ve bizler aylıklı üç beş kuruş maaş alanlarız mahkeme masrafı avukat ücreti derken bir çoğumuz dava bile açamıyoruz böyle bir adalet sistemi var kardeşim bu ülkede aslında iş mahkemesine açılacak davaların masraflarını iş yeri ödemeli baştan masraf alınmamalı bence kişi kaybederse dava masraflarını ödemeli değilmi ben dava açmak istiyorum tek bir davanın masrafı av üct dahil 2.500,00-tl hadi gelde bul aynı anda başka bir davada daha açmam gerekir konusunda bilgili deneyimli av bulmak gerekiyor birde orda sorun var

Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

avukatım var dava görülüyor ekim ayında duruşma var iş yerindeki şahitleri mi cagırdım şahitlik yaparız dediler...sigortasız oldugum icinde ayrıyetten dava acılmaz bildigim kadarıylada denetmenler vemüfettişler sgk sisteminde ve ameliyattan önce giriş yapıldıgı epikırz raporunda da yazıyor..bakalım müfettişler ne zaman bana dönüş yapacaklar ifade almaya veya yazı göndermeye

Üye
    Sinan37 Avatarı

Gerçek Adı
    SİNAN
    Son Giriş
    10.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dosya ankara rehberlik ve teftiş başkanlığı yasin güder yazıyordu evrak takipte,1/10/2015 tarihli

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon