Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mhmtzytn Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar,
    ()
    Ben Mehmet 1993 doğumluyum. 2012 mart ayında geçirmiş olduğum kaza sonucu sağ kolumdan engellı kaldım.
    Sigorta beni sürekli iş görmezlik ödeneğine bağladı ve 430 lira maaş alıyorum .

bunun neticesinde ise 3 senedır sıgorta fırması ıle tıcarı nıtelıklı dava goruluyor. butun raporlar cıktı bılırkısı sonucu geldı bu sonuç %44 engel raporum %90 ıs yerı kusuru olarak sonuçlandı maasım ve sıgorta prımım hesaplanarak ***.000 tl alacaklı gordu .
    fakat son mahkeme de sıgorta curu hesaplanması ıstendı. bu hesaplama da şu anki avukatım 42 senelik bır hesaplama yapılacağını bu s.iş görmezlik maaşını haketmediğimi ve aldığım ve alacağım bu maaşın hakkedilen tazminatımdan kesileceğini söyledi bu söylediği ile *** bin lira bir kesim yapılacak.

bu kesimin yapılması hakmıdır onca araştırmalarıma rağmen bunu ilk defa duydum avukatımdan da yeterince sıkıldım ne yapabilirim bu konuda bana yardımcı olur musunuz.( hak ediş tazmınat ıle Sgk tarafından kesilecek para hemen hemen aynı )
    Konu mhmtzytn tarafından değiştirilmiştir (25.06-2015 Saat 15:37 ). Gerekçe: CEVAP

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

Benden 100bin civarı kesinti oldu.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@mhmtzytn

Doğrudur kardeşim,bende iş kazasına bağlı olarak sürekli işgöremezlik geliri almaktayım.Mahkeme sürecim sonuçlandığında 14 yaşındaydım ve o zaman avukatımın bana dediği Türkiyede ortalama yaşama süresine kadar verilecek olan gelir tazminattan düşüyormuş.Yani ben o zamanlar az kalsın tazminat alamadığım gibi birde avukata borçlu çıkacaktım.Tabii urunlar kişiden kişiye değişir yaş,kazanın oluş şekli işveren işçi kusuru vb.eğer avukattan şüphe ediyorsan başka bir referanslı helal süt emmiş bir avukat bak derim.Sonradan pişman olma.Geçiş olsun kardeşim...

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

iş kazası Sonucu Sgk dan alınan malulen emeklilik ve sürekli isgormezlik geliri Tazminat tan Düşürülüyor. Yargitay kararları gereği Kati Karardir.
    Trafik kazası söz konusu olunca SGK gelirleri tazminattan Düşürülemez. sadece iş kazasında sgk gelirleri dikkate alınır ve Tazminat ta dusurulur.

Üye
    mhmtzytn Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürekli engelli kalıyorsun ve alacağın bir tazminat var bunu da devlet senden kesiyor çok saçma değil mi. peki sonuçlanan arkadaşlar madem hesaplanan yaş kadar kesiyor 9 sene sonra malulen emekli olacağım ve bu maaş kesilecek hepsi olmasa bile yarısı bu hesaplamada göz önüne alınıyor mu .
    (sürekli iş görmezlik gelirine itiraz edip almama durumu var mı ?)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    957
    Verilen Beğeniler
    1.251

@mhmtzytn

sürekli iş göremezlik geliri çok önemli bir haktır. Hem yaşam boyu devam eder, hem vefatın ardından geride kalan hak sahiplerine kalır hem de sürekli sağlık güvencesi sağlar. Yani, bir parça yüksek tazminat için bu haktan vaz geçmeyin derim (ki, zaten teknik olarak vaz geçmek mümkün mü, onu da bilmiyorum)

Üye
    mhmtzytn Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba abi,
    bahsettiğin konuda tamamıyla haklısın aslında ama benim kızdığım mevzu aslında bu kanunun var olup araştırmalarımın sonucu bu konuyu bulamamam ve tam hayatım iyileşiyor derken bir anda bu olayın nüksetmesi ile tekrar alt üst olmak...

Bazıları hayatını paraya adama diyebilir içinden ama para olmadan bu hayatta var olamıyorsun ben bunu anladım kısa denecek kadar yaşadığım şu hayatta...(hayattan beklentim uçuk değil ama bir hayalim ve hayatımı(eşim ve çocuğumla) rahat sürdürmek gibi bir planım vardı benim...)

***Hayata küsme gibi bir kolaya kaçma dururumum asla olmayacak daha çok çalışıp biraz geçte olsa planlarımı ve hayallerimi her zaman gerçekleştirmek için çabalayacağım.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 seneyi aşmadı 07.20.2002 de kaza geçirdim .kasım 2012 de iş kazasıdır diye sgk ya baş vurdum bana iş göremez maaşı bağladırar baş vuru tarihinde toplu ödeme yaptı 10 senenin içindeydim kıl payı kurtardım avukat hatasından dolayı

sn yönetici bu mesaj yanlış yere atım düzeltebilirmisiniz teşekkürler

Üye
    Alpay35 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardesım sana acıklama yapayım avukatlar bunu pek bılmez bende ıskazası gecırdım dava actım ve sonuclandı karsı taraf yargıtaya yolladı onlar yollayınca bızde ıtraz ettık bızde yolladık bızımkıde senın gıbı dusum oldu yanı bana baglanan para tazmınatdan dusum oldu ama gelen karar su sekılde ıs kazası gecıren kısı kusuru kadar dusum olmalıdır tamamı dusulemez dıye ve karar bozuldu tekrar bılırkısıne gıdıcek

Üye
    mhmtzytn Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar, iş kazası sonucu açılan davam mahkemece sonuçlandı daha sonra karşı taraf istinafa taşıdı bölge adliye mahkemesi reddine verdi ama yargıtay temyiz yolu açık olarak bildirdi. aynı süreçleri yaşayıp davası biten varmıdır acaba.

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

@enes75

trafik iş kazası geçiren kişilerden de psd düşüyor. yani şirket aracı ile kaza geçirdin ve sgk sana sürekli iş göremezlik maaşı bağladı ne olursa olsun tazminattan düşer.

Üye
    by_cezalı Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

peki bu psd mahkemedemi düşürülüyor yoksa yargıtaydan gelincemi mesela yargıtayda 80 bin maddi yazıyor gelincemi düşüyor bu
    Konu by_cezalı tarafından değiştirilmiştir (05.11-2017 Saat 22:07 ).

Üye
    cumaliman Avatarı

Gerçek Adı
    cumali
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaslar psd degeri kusur orani kadar düser.örnek olarak vereyim is kazasinda ssk psd degeriniz 100 bin diyerim senin kusur oranin %10 isverenin %90 ise yalniz sizden % 10 nun kesintisini yaparlar o da 10 bin tl.Eger kusur oraniniz yok ise kazada psd degeri yine mahkemeden cikar fakat tazminat hesabindan düsmez bu konuyu coj farkli ve yanlis anlayan arkadaslar var.

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

@cumaliman mahkeme bana kusur oranı vermedi, buna rağmen psd 100 bin TL civarı düşüldü. elimde bilirkişi ve mahkeme kararı var. psdnin düşülmemiş halide yazıyor psd düşüldükten sonraki tazminatta yazıyor. Bi ara SGK ya dava açıp kesilen rakamı istemeyi düşündüm, sonra boş verdim gitti. uzun süren mahkeme süreçleri zaten yıllarımızı, gençliğimizi götürüyor.

Bu ülkenin adalet anlayışı farklı, keşke kusursuz olandan psd düşülmezse yada senin dediğin gibi kusur oranlarına göre düşülse..... ama nerdeeeee. Adalet sadece sözlükte güzeldir.

Üye
    faruk571 Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    06:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Meslek hastalığı ndan dolayı sureklı iş goremezlık aylıgı aldıgında ve bu kişi meslek hastalığından dolayı işten cıksa alacagı tazmınatan dusulurmu

Sayfa 1 / 2 12 SonSon