Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar

ben 2002 de iş kazası geçirdim omuriliğim kırıldı belden aşağısı tutmuyor
    tazminat davası açtık 13 yılın ardıda yerel mahkeme iyi kazandım dosya 3 aydır yargıtay da ne zaman gelir bilmiyorum öne almaları için dilekçe verim red edilmiş...

Asıl konu ben 2012 de sgk ya baş vurdum iş göremez maaşı için sgk bana iş göremez maaşı bağladı 81 no ile şimdi ben geçici iş göremez ma
    aşı flan almadım sgk kaza tarihinde toplu ödeme yapmadı 2012 de hastane baş vuru tarihinde ödeme yaptı dilekçe vedim oda red edilmiş

şimdi ben sgk ya dava açmayı düşünüyorum kaza tarihinde toplu ödeme yapması için bu gibi davaları bilen varmı sizce kazanırmıyım davayı ne kadar sürede sonuçlanır bide avukat tutacak param yok bilgisi olan varsa cevap verirseler çok sevinirm teşekkürler...

Üye
    AK1 Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:09
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 Yılı geçtiği için mi ödeme yapmadı toplu olarak acaba

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır 10 yılı ayla kurtardık

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

imQ Bildiğim kadarıyla rapor parası yani geçici işgöremzlik parası tedavisini aksatmayanlara veriliyor. tedavini zamanında olmadıysan yada iş kazası bildiriminde bulunmadıysan rapor parası verilmesi mümkün değil. ben 2 yıl rapor parası aldım, sırf birkaç gün raporumun günü geçti diye SGKdan azar işittim. birdaha geç kalırsan rapor paranı vermeyiz vs demişler... rapor parasındaki amaç işcinin tedavisini aksatmadan yapması... Ama yinede uzman avukatlara danış.

diğer konuya gelirsek toplu para dosyan Ankara'ya gittiği andan itibaren işlemeye başlıyor (benim dosyamda öyle oldu) Ankara da dosyanız kaç ay kalırsa onların birikmişini veriyorlar. örneğin Ankara da dosyanız 3 ay kalırsa 3 ayın maaşını toplu olarak verirler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

@imQ

Allah Allah! İş göremezlik geliri iş kazası tarihinden itibaren bağlanır. İtiraz nasıl bir gerekçeyle reddedildi?

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işte itraz gerekçesi ünüversteden kesin alınan rapor kasım 2012 ondan toplu ödemeyi o tarih geçerli kılmış... dava açmak istiyorum varsa bilen cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

Üye
    mhmtzytn Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rapor tarihin ne olursa olsun kazadan sonra tedavi sürecinde almış olduğun rapor parası( istirahat raporu) hangi günde bittiyse o günden sürekli iş görmezlik yada malullük aylığı bağlanan güne kadar olan süreci ( 3 sene 8 aylık dilimi toplu aldım ) toplu vermek zorunda bu senin hakkın ...

Şimdi dediğine göre üniversite hastanesinden son aldığın rapor ile kaza tarihi arası 10 seneyi aştı mı ?

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

10 seneyi aşmadı 07.20.2002 de kaza geçirdim .kasım 2012 de iş kazasıdır diye sgk ya baş vurdum bana iş göremez maaşı bağladırar baş vuru tarihinde toplu ödeme yaptı 10 senenin içindeydim kıl payı kurtardım avukat hatasından dolayı

Üye
    mhmtzytn Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    22:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakkını sonuna kadar savun ilk olarak SGK'ya bir dilekçe(yüzyüze görüşte olabilir daha anlatıcı olur ) yazmanı tavsiye ederim bir yanlışlık olmuş olabilir sgk sistemleri manuel çalışıyor diye biliyorum.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar benim olayı yazmıştım buraya...yerel mahkemeyi kazanmıştım şimdi yaragıtayda temzyedeydi dosyam kasım ayında yargıtayda duruşmam var karşı taraf duruşmalı temyiz istemişti şimdi yargıtay onayladıktan sonra ne olur kaç günde tazminatı alırım...bide avukatım çıkan miktarı tam söylemiyor bimiyormu acaba yani ben yargıtay sitesinde farklı miktar gördüm avkatım daha az bir miktar söyledi yani tam sölemedi vakaletim onda çıkan net miktarı görecekmiyim ben süreci yaşıyan veya bilen yazarsa teşekkürler...

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

Yargıtaya dosyan ne zaman gitti, kaç ay sonra yargıtay gün verdi?

Üye
    safran_sahin Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    22:26
    Yaşadığı Yer
    karabük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim yargitayin sitesinde farkli bi rakam gördum dedin ya duruşmadan önce nasil görundu acaba
    .avukatin asla gizli bi iş ceviremez neyse sana göstermek zorunda..birde yerel mahkemenin vermiş oldugu kararı biliyor olmalisin
    ..bende yerel mahkemeyi kazandim ve dosyam yargitaya geleli 15 gun olmuş.e devletten hersey gozukuyor ama miktar filan acaba yargitayin baska bi sitesinden nereden görebilirim...saygilar..

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

imQ , yargıtayda dosyan kesinleşince dosyanı geri mahkemene gönderiyorlar, karşı tarafa ödeme emri gidiyor yanlış hatırlamıyorsam, ödeme yapılmazsa avukatın icra işlemlerini başlatıyor. Benimki 2 ay sürmüştü, 2 ay sonra ödeme almıştım.

Diğer konuya gelirsek Turkiye.gov.tr den mahkeme sonucuna bak orada da bir rakam yazmalı. Benimkinde yazıyordu.
    Avukatlar karşı taraftan davayı kazandığı için avukat ücretini istiyor birde bizden alıyor yetmiyor bide tazminatınızdan pay alıyor. Biz kazayı geçiriyoruz hayatımız mafoluyor avukatlar köşelik oluyor. 10-15 lira sana söylediği rakam arasında fark var ise o karşı tarafdan alacağı avukatlı ücreti olabilir. onuda sana söylemez.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

enes75.dosyam yargıtayda 9. aylık bir zamanda gün verdiler...sefer şahin. e devlet sitesinde gördüm dosyan numaranı biliyorsan girir bak görürsun zaten yerel mahkemenin verdiği miktar beliydi madi manevi tazminatı toplu olarak gördüm miktarı...tr123...öyle az bir miktar eksik söylemiyor mesala ortalama 400 bin tl yazıyor avukat 300 bin diyor... ben avkatla anlaşırken yüzdelik olarak anlaşmadım çünkü sonradan değiğştirdim avkatı elden bir mikar olarak anlaştım zaten karşı taraftan alıcak acaba karşı taraftan alacağı miktarıdamı içinden hesaplıyor yoksa bana üç kağıtmamı yapıcak o kadar eksik söylemesi düşündürüyor arkadaşlar vekaletim onda istediği gibi tazminat parasını kulanır bu durumda tevdirli olmam için daha önce tazminat alan arkadaşlar bilginizi paylaşırsanı çok sevinirim teşekkürler...

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    imQ senin elinde mahkemenin verdiği gerekçeli karar yok mu? orada alacağın rakam ayrıntılı şekilde yazar. eğer bu karar elinde yok ise mahkemenin yazı işlerine git oradan iste... Gerekçeli kararda faizden alacağın miktar yazmaz faiz kısmını dava kesinleşince avukatın hesaplıyor...

Ayrıca avukata vekalet verdiğin zaman bir örneği sende kalıyor... onu bul incele, orada herhangi bir yüzde yazılmış mı? gözden kaçan herhangi bir rakam vs varmı bak

Sayfa 1 / 2 12 SonSon