Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Aknhas Avatarı

Son Giriş
    25.03-2015
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar

çalıştığım iş yerinde diğer vardiya makinenin çalışmayan bi aksamını çalıştırmışlar bıçak takmışlar not filan bırakmamışlar haberimizde yok talaş sıkıştığı zaman her zaman ki yerden elimizi sokup talaşı çekiyoduk talaş sıkıştı almak için elimi uzattım elime bişey vurdu çektiğimde sağ 3.parmağımın tırnağın yarısından koptuğunu farkettim
    hemen doktora çıktım hastaneye götürdüler diktiler geri

18 gün oldu bugün düşündüm taşındım tazmşnat davası açmaya karar verdim
    sizce kazanır mıyım
    eğer açarsam işten çıkartıcaklar sigortadan para alamıycam değer mi sizce olumlu sonuçlanır mı yani. Makinenin bıçak takılan yerde sensörde yok daha doğrusu sensörlerin hiçbiri çalışmıyor makineyi manuelde çalıştırıyolar.
    Konu Aknhas tarafından değiştirilmiştir (17.03-2015 Saat 15:20 ).

Üye
    ademsupcin Avatarı

Gerçek Adı
    Adem SÜPÇİN
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    23:57
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    7

Çok geçmiş olsun.
    Bir iş kazası meydana geldiğinde öncelikle işveren veya işveren adına hareket edenlerin veya işveren vekilinin bir iş kazası tutanağı tutmaları gerekiyor. Şayet bu olmadıysa sizin Sosyal Güvenlik Müdürlüğü'ne iş kazasını bildirme hakkınız var. SGK durumu soruşturur, şartları varsa kısmi emekli olabilir maluliyet maaşı alabilirsiniz. Ayrıca işvereniniz de İş Hukuku ilkeleri çerçevesinde madden ve manen sorumludur.
    Gerek Sgk'dan elde edeceğiniz kazanımlar gerekse işverenden talep edeceğiniz tazminatlarınız için tedavi süreci ve kat'i raporunuzda oranlar önemlidir. Bu oranlara göre de hesaplama yapılır. Tekrar geçmiş olsun.
    Konu ademsupcin tarafından değiştirilmiştir (17.03-2015 Saat 00:11 ). Gerekçe: Yanlış anlama

Üye
    mehmetsirin Avatarı

Gerçek Adı
    muhammed şirin
    Son Giriş
    11.05-2015
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    İş kazası ise ki anlatığına göre bu olay yüzde yüz iş kazası ve yanı sıra ış veren,usta başı ve vardiya sorumlusu kişiler sorumlu davranmamışlar. Sgk il müdürlüğüne git işveren sgk ya iş kazasini bildirmişmi, vermişse dava aç derim yada anlaşma uzlaşma yoluyla oturup maddi konuda toplu bir miktar ödeme verirlerse al. Dava açmana gerek kalmaz,yada zamanın varsa birde çelik gibi sinir sahibi isen hıç durma bir iş avukatıyla görüş davanı aç .maddi manevi tazminat alırsın. Çok geçmiş olsun
    Konu mehmetsirin tarafından değiştirilmiştir (21.03-2015 Saat 19:46 ). Gerekçe: düzeltme