Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm herkese yeni üyeyim bi kac sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim 40 gün oldu kaza gecireli daha tedavi görüyorum öncelikte şirketle anlaşma yolunamı gidim yoksa mahkemeyemi verim benim için hangisi daha avantajlı eğer anlaşmaya varırsak ne isteyim veya mahkemeye verirsem elime ne gecer...... şimdiden tşk ler.

Üye
    Hakan_1089 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    27.07-2015
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle çok geçmiş olsun.Şahsi görüşüm anlaşmaya gittiğiniz taktirde eğer şirkette bir kusur varsa kartları onlara verirsiniz. Hukuki yoldan hakkını ara bence. Yakın bir zamanda balıkesirde de benzer bir iş kazası olmuştu, orada şirketin kusurlu olduğu söyleniyor.

Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tşkrler hakan ama memnun edecek kadar tanzimat öderse vermem calışmaya devam ederim

Üye
    umutsuz13 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya Ve Çevresi :)
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim öncelikle gecmiş olsun Kural şu ki şirketle anlaşmaya varmak yerine dava acman daha mantıklı cünkü vericekleri paranın 3-5 katını mahkeme yoluyla alabilirsin ama herşeyden önce saglam bi avukat bul ve işlemlere başla şirketler önce tamam anlaşalım derler sonrada kıvırırlar çok dikkatli olman lazım sakın bilmeden etmeden şirket tarafından gelen hiçbir evraga imza atma hemen hukuk yoluna başvur zaman kaybetme ALLAH yardımcın olsun.

Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tşk.ler UMUTSUZ13 kardeşim daha tedavim devam ediyor araştırım ona göre karar verecem.

slm herkese yeni üyeyim bi kac sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim 40 gün oldu kaza gecireli daha tedavi görüyorum öncelikte şirketle anlaşma yolunamı gidim yoksa mahkemeyemi verim benim için hangisi daha avantajlı eğer anlaşmaya varırsak ne isteyim veya mahkemeye verirsem elime ne gecer...... şimdiden tşk ler. bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yorum yazsın

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

AS. iş kazası geçirmiş biri olarak bazı düşüncelerimi paylaşak isterim.

Bence Sürekli iş göremezlik oranınız belli olana kadar herhangi bir anlaşma yapmayın. Tedaviniz bittikten sonra sürekli iş göremezlik oranınız belli olduktan sonra... işkazlarında uzmanlaşmış bir avukatla görüşerek karşı taraftan istiyeceğiniz rakamı belirleyin. Bence kendiniz kafanıza göre rakam belirlemeyin. Maddi tazminat miktarını etkiliyen faktörler vardır iyi biir avukat alabileceğiniz rakamı hesaplar ona göre karşı taraftan rakam talep eder. birde manevi tazmianat hakkınız var

iş kazası geçirmiş işciye iş veren tarfından çok fazla vaadler verilir ama bunlar zamanla unutulur. iş vereniniz size vaatderde bulunuyorsa aldanmayın. kendilerini sağlama alırlarsa vaadlerini unuturlar Ayrıca Davacı degilim vs diye herhangi bir kağıt imzalmayın biz ne uyanıklaıklar gördük kanmadık..

ilk zamanlar iş verenler işciye sahip çıkarlar sonra ne ararlar sorarlar. Biz de yaşadık bu süreçleri. Geçmiş olsun

Üye
    Hakan_1089 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    27.07-2015
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş görmezlik raporu aldıktan sonra mahkeme kaç yaşında olduğunuza kaç sene daha çalışabileceğinize ne kadar para kazanabileceğinize kadar çok detaylı bir hesaplamayla bir maddi tutar belirliyor zaten. e tabi bunun manevi bir tutarı da olacaktır.

Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tşk.ler arkadaşlar iş görememezlik oranı aşağı yukarı ne olur?

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    07:50
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

siz iş göremezlik oranına takılmayın...
    henüz her şey çok yeni, öncelikle psikolojik olarak toparlanmaya hayatı kaldığınız yerden devam etmeye bak lazım. maddi olaylar halledilir.
    belli ki bir iş kazası geçirmişsiniz ve sonucunda hayatınızı artık engelli bir birey olarak geçirmeye başladınız. Yepyeni bir dünya size kapılarını açtı.
    Hoş geldin diyen olmamıştır. Ben diyorum HOŞ GELDİN yeni hayatına ve aramıza.
    Gerekli hamleleri yaparken düşünme fırsatın olacak ve tabi ki araştırma fırsatında. gerekli istişareleri detaylı olarak yaparsın. fakat şunu bilki sana kişilerin sunacağı imkandan daha çok devlet seni korur ve yanında olur. bunlar sözel olmaz ve resmi evrakla olur. sende elindeki kazanılmış hakkı tanırsın. Hayırlı yaşamlar arkadaşım.

Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tşk.ler h.b.....

Üye
    Alpay35 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dostum benden sana tavsiye kralini dinleme bende is kazasi gecirdim 24 yasinda diz alti ampute 44.5 ssk verdi mahkemeden 70 fab 30 ben kusurlu ciktim 75 maddi 50 manevi cikti vve 2010 da dava actim 2015 hala bitmedi piskolojim bozuldu varsa imkanin 1 ev parasi verirlerse acima hemen kabul et oyle 300 500 bin alirim diyen adam varsa 0554 529 29 92 nolu benim telefonumu ver bana anlatsin kardesini dinle sen bu mahkemeye ver diyenler kaci dava acmis sor bakalim o 300 500 alirim diyen avukata sor hayatinda okadar paratyi gormusmu biz isci adamiz en fazla 1500 lira para alioz bunu hesaplamasi var dusumleri var ssk nin hakki var sana baglanan para vvsvs bukadar cikiyor malesef

Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bende bilmiyorum hiç bişi kafam cok karıştı versemmi vermesemmi mahkemeye benim durumumda olan yokmu arkadaşlar yardım lülfen...

Üye
    umutsuz13 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya Ve Çevresi :)
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alpay35 evet ben dava açmasını istiyorum çünkü bende dava actım 4 yıldır süryor isterse 10 yıl sürsün alacagımı faiziyle aldıktan sonra şirketin verecegi ev parasını almam tenezzülde etmem çünkü benim hayatım mahvolmuş ben kendimi bir eve eşir olarak görmediğim için davamın arkasındayım. BÜLENT kardeş tercih senin dava acmassın yarın bi gol atarlar sana nerden geldiğini şaşırırsın ac davanı hukuki yoldan devam et senin için en saglıklısı budur.Alpay35 bu şahsın dediği yoldan gitmek istersen risk alırsın tabi yine tekrarlıyorum tercih senin Kolay gelsin...

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

Arkadaşım kafan hiç karışmasın öncelikle herşey olacağına varıyor... iş verenler mahkemede çıkacak rakamı hesaplar daha azını teklif eder. hakkını hakkıyla teslim etmez.

Maddi tazmnat hesabı yapılırken: Kaza sırasında aldığınız aylığın miktarı ve sürekli işgöremezlik oranınz tazminatı etkiliyor. ayrıca kazada kusurunuz varsa kusur oranınız, (kusur oranı mahkeme sırasında bilirkişi tarafından belirleniyor) tazminatınızı etkiler... sonra kaza olduğu zamanki yaşınız tazminatınızı etkiler... Yani Tazminat hesabı belli kriterlere göre yapılıyor.... ortada olan rakamlar sizi yanıltmasın... herkesin tazminatı farklı çıkıyor. örneğin; birinin kazada kusuru vardır birinin yoktur birinin maaşı yüksektir birinin düşüktür birinin yaşı büyüktür birinin yaşı daha gençtir.... neye göre kıyaslıyacaksınız neye göre rakam belirleyeceksin. Bu yüzden işkazalarında deneyimli bir avukattan yardım alın size 3 aşağı 5 yukarı bir hesap çıkartsın ona göre karşı taraftan rakam isteyin karşı taraf rakamı vermezse dava açarsınız.

Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Iş kazası sonrası müfettiş geldi 2gun önce maaş baglanacagini söyledi ben suan istirahat raporluyum raporlu olduğun sürece her ay normal maasimi aldım. Iş kazası gecirdigimde günlük yevmiyem sosyal haklar felan 96. 00 tl idi. Sormak istediğim sürekli is gorememizlik maasi ne kadar bağlanır birde toplu para alacakmiyim

Sayfa 1 / 2 12 SonSon