Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @bulent_06

Geçici iş göremezlik geliri almışsanız, o gelirin bittiği tarihten sonraki ay itibarı ile sürekli iş ögremezlik geliri bağlanır. İlk gelirin ödenme süresi uzarsa, o aradaki gelirler birikir, ilk ödemede toplu halde alacaksınız

Gelir hesabı: http://www.engelliler.biz/forum/kaza...tml#post945168

Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ortalama maaş ne bağlanır abi formülden bisi anlayamadim günlük gelir 96. 00 yüzde 48 özür orani

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

@bulent_06

Hesap işlerini hiç bilmiyorum. günlük kazancın belirlenmesi vs. beni aşıyor. Ama çok kabaca dersem, aylık net gelirinin %40'I gibi düşün.

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    112
    Verilen Beğeniler
    61

Arkadaşım bende iş kazası geçirdim 2006 yılında dava açtım ve hala bitmedi. İstanbul ve kalabalık şehirlede dava en erken 3 ay yada 6 ayda bir gelir . yani yılda 2 dava olur ve uzun sürer.
    Ayrıca sen iş göremezlik ödeneği alacaksın bu senin almış olduğun tazminattan düşecek. Alacağın tazminat aldığın net maaş üzerinden ve kaza zamanında kaç yaşında olduğuna ve adli tıptan almış olduğun rapor oranı ile biler kişi tarafından hesaplanır.
    Ayrıca sürekli iş göremezlik geliri bağlatabilirsin ama 2008 yılından sonra maaş bağlama oranı %30 lara düştü. eğer 2008 yılından önce sürekli iş göremezlik gelir bağlatsaydın daha yüksek maaş alacaktın.

İstersen ara 0535 5871202 sana yardımcı olurum kafana takılan bir şey olursa. Ayrıca kaza esnasında senin hatan var mı eğer varsa buda tazminatını düşürür.

Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Iş kazası sonrası müfettiş geldi 2 ay önce maaş baglanacagini söyledi ben ise basladım calısıyorum kaza tarıhınde her ay normal maasimi aldım. Iş kazası gecirdigimde günlük yevmiyem sosyal haklar felan 96. 00 tl idi. Sormak istediğim sürekli is gorememizlik maasi ne kadar bağlanır birde toplu para alacakmiyim kusur oranımda % 0 geldı ısyerı %100 kusurlu bulundu ozur oranımda % 48 dir.

Üye
    şişiksami Avatarı

Gerçek Adı
    imas
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    23:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bu tür maaşlar maaş hesabına yatmaz sgk tahsis numarası verir ve ptt den çekersin maaşını sgk sana ne kadar maaş alacağını ve birikmiş in varsa biriken miktarı ve maaş gününü bir mektupla bildirir ne kadar maaş alacağın buradan tahmin etmek imkansız onun kriterleri var geçmiş olsun

Üye
    bulent_06 Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Iş kazası sonrası müfettiş geldi 2 ay önce maaş baglanacagini söyledi ben ise basladım calısıyorum kaza tarıhınde her ay normal maasimi aldım. Iş kazası gecirdigimde günlük yevmiyem sosyal haklar felan 96. 00 tl idi. Sormak istediğim sürekli is gorememizlik maasi ne kadar bağlanır birde toplu para alacakmiyim kusur oranımda % 0 geldı ısyerı %100 kusurlu bulundu ozur oranımda % 48 dir.

Üye
    ARDIC Avatarı

Gerçek Adı
    TUNCAY
    Son Giriş
    10.06-2017
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    SAKARYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SLM kardesim gecmis olsun diger arkadaslarin cogunluguna katılıyorum bende is kazasi gecirdim 1 yil oldu birincisi sen bu surekli is görememezlik maşinı alacaksin ama bence onu dusunme o raporun bittikten sonra sgk ya gideceksin mufettiş e ifade vereceksin o donemde 6 - 7 ay gecer sonra rapor un bittigi tarihten sonra maaşin baglanana kadar olan bedeli toplu alirsin bu birdi 2 cisi sana raporun bittikten sonra sgk seni hastaneye sevk edecek ve sana sgk nin belirlediği engelli derecesi belirleyecek onun uzerinden maasin baglanacak ama bunlar zaman alan seyler once rapor bittikten sonra sgk dderece sonra mufettiş sıralama boyle olacak. sen iyilesmene bak ha ne kadar derece verirler onu bilemem seninle ayni kaderi paylasan arkadaslar sana yardimci olurlar ben sag el parmaklar ampute ama burdaki adminlerde sagolsunlar her konuda yardimci oluyorlar yaklasik yuzde verirler kanaatindeyim tekrar gecmis osun

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12