Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    benle Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    08.12-2014
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben iş kazası geçirdim 3 sene oluyor mahkeme daha devam ediyor bende anlaşmak istiyorum daha maluliyet raporum da gelmemiş eğer ben karşı tarafla anlaşırsam maluliyetime herhangi bir sorun çıkarmı ben anlaşırsam ondan sonra raporum gelirse yine bana skg maş bağlıyacakmı

beni bilgilendirir seniz sevinirim tşk cevaplar bekliyorum tşk

Üye
    Bartony Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    30.07-2015
    Saat
    17:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence anlaşmak yerine mahkemenin sonucu beklemek daha makul olur gibi geliyor.

Üye
    benle Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    08.12-2014
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    van
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ama ben avukatıma
    güven mıyorum

Üye
    Volkan Poyraz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2016
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adam akıllı işini yapan avukat yok . Ben çalışdığım avukatlar geneli öyle çıkdı.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bana göre; Anlaşmak başka bir kavram. İki taraf anlaşır; bir taraf kusurlu olduğunu söyler mahkeme öylece biter.

Ama malüliyetine SGK bakar. Sizi meslek hastalıkları hastanesine yönlendirecekler. Aynısınıda mahkeme yönlendirecek zaten.
    Burada doktorların verexceği hüküme göre hareket edeceksiniz. İş kazası olduğu ispatlanmazsa ne olacak? Bunu siz bileceksiniz; burada yazmadığınız kadarıyla genel kanıya vardım. Bir ihtimal iş kazası olmadığı diye varsaydım...

SGK mahkeme kararına bakmaz.
    SGK meslek hastalıkları hastanesinden alacağınız rapordaki karara bakar.

Mahkeme ise sizin işveren ile anlaşmazlığına bakar.

Aynı durumda olan arakdaşımız işveren ile anlaştı: Arkadaşımız malül olacak durumda değildi ama hiç değilse işgücü kaybı tazminatı alacak şekilde işveren ile anlaştı: kaldı ki işgücü kaybı tazminatını SGK ödüyor. Demem şu ki: işgücü kaybı tazminatı diğer adı işe işgücü kaybı maaşı... Bildiğin maaş işte...

Ama siz işyerinizden tazminat alacaksanız o başka; tazminat bir ekreye mahsus verilir. Onu elde edebilirsiniz mahkeme yolu ile. ayrıca SGK.dan da işgücü kaybı maaşı alabilirsiniz. Malül olmayıpda engelli statüsünde çalışmak isterseniz ki(şimdiki durumunuzu belirtmemişsiniz çalışmak niyetinizde iseniz varsaydım) hem maaş hem işgücü kaybı maaşı alırsınız... Emekliliğiniz de de alırsınız biri tam diğeri yarım. emekliliğinizden sıkılırsanız yine çalışırsınız 3 maaş alırsınız. ikisi tam diğeri yarım: birde Sosyal güvenlik sigortası pirimleri ödersiniz.

Yok Malül emekli olursanız 2 maaş alırsınız ama bir maaş tam diğeri yarım alırsınız. ve tekrar işe girip çalışamazsınız.

Mahkeme başka amaçlıdır malüliyet yada engelli emekliliğinizle alakası olmayabilir.