Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 17 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar ben daha önce yazmıştım 12 seneye aşkındır süren iş kazası tazminat davam var şükür sonuşlandı miktar pek tatmin edici olmasada temiz etmek istemedim artık ne olursa bitsin diye şimdi gün verildi çıkan miktarı ıslah etik.benim sormak istediğim kaza yaptığım şirket duruyor üzerinde hiç bir şey yok şahıslarada dava açmıştım onların üzerinde de hiç birşey yok yani 12 seneyi çok kurnazca kulanmışlar avukat araştırıyorum diyor arkadaşlar örneğini yaşıyan varmı ne yapmam lazım kişilerin eşleri çok zengin burda eşin sorumluluğu nedir eş ödermi tazminatı çünkü davalı olduğum kişi üzerinde hiç bir şey yok ama eşinin üzerinde şirket var neolur çevap verin bide yüzde 90 onlar suçlu yani 10 bana vermişer bide bana çıkan tazminata hakanyet indirimi olucakmı teşekküler

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    42
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşım anlattığın duruma benzer bi olaya şahit olmuştum.
    olay şöyle;

trafik kazası sonucu yaralanan bir şahıs araç sürücüsüne açtığı dava kazandığı tazminatı ALAMADI.
    Yani araç sürücüsünün üzerine kayıtlı malvarlığı olmadığı için tazminatını alamadı.
    sanırım sizin olayda buna benzer.
    (inş. siz alırsınız)

Üye
    aliozdemir_57 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    18:22
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende buna benzer bi olay yaşadım üzerine kayitli birşey olmassa almaniz zor soyle yapin üzerine birsey varsa haciz koyun egerki kendi üzerine degil hanımınin üzerine ise evine hacze gidin taahüt almaya bakin esinide kefil olarak gosterin eşi kefil olursa eşinin üzerine olan mal varliklarinada hacze gidebilirsiniz bunlari bir avukat aracılığıyla yaparsanız onlar prosedürü zaten bilir ve sizi yönlendirir

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

benim anlamadığım 12 yıl dır avukatın şirketin veya iş yerinin mal varlıklarına bir tedbir kararı alabilirdi yani örnek bankada ki parası bloke olabilirdi veya haciz konurdu satamaz ve devredemez diye birde eşi ile resmi nikahı var mı mal kaçırdıkları için boşanmiş bile olabilirler yani çok geç kalmışsınız gibi inşalallah alırsınız.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eski avukatıma ben dedim mal kaçırsalr ne olur diye oda mahkeme tevdir koymadı red etmiş dedi yeni avukatım ilgileniyorum diyor kesin mal kaçırdılar eminim çünkü o zamanki şirket çok büyüktü şü an o şirketin sahipleri başka bir şirket üzerinde iş yapıyorlar burda eşlerin durumunu merak ediyorum yani davacı olduğum kişinin kocası şirket sahibi ama karısınınj üzerinde hiç bir şey yok burda kocaya haz konulurmu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Tazminat davasında eşler maddi olarak yükümlü müdür, bu konuda bilgisi olan var mı?

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar içinizde bu konuyu bilen yokmu bu durumlarda ne yapılır...acı olan şirket duruyor içi boş,kocası şirket sahibi şehrin en zenginlerinden büyük iş adamı ama davalı oldığum karısının üzerinde hiç birşey yok bu durumda kocasına hacz yapılırmı neolur bu gibi durumlarda ne yapılır bilen varsa yazsın teşekkürler

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Yapılacak bir şey yok sanırım. Benim durumum da senin ki gibi. Karşı tarafın mal varlığı yok. 15 yıldır birşey alamadık.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazık devlet nasıl bir sistem koymuş patronları korumaktan başka bir şey değil davacı olduğum kişi eşi milyon doları var holding sahibi öbür taraftata üzerinde bir şey yok hiç birşey şey alamasn devlet diyor o eş o evde sığıntımı anlamadım giti

merhaba arkadaşlar tazminat kazanılmış davanın temiz ye giden dosya kaç ayda döner üzün sürmesinden dolayı ben temiz ye etmedim karşı taraf temiz ye eti nasıl döner bozurmu yoksam aynı şekil dönermi bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim teşekkürler...

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    13

bu tip durumlarda mahkeme genelde çalışan lehine karar verir sonuçta altı aya kadar çıkar sanırım ama belli olmuyor genede

Üye
    CALLCENTER Avatarı

Gerçek Adı
    liseli
    Son Giriş
    11.07-2016
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadasım şimdi iş kazası demişsin fakat nasıl bır iş Calısıtıgın fırma ana fırmamıydı yoksa taşeronmuydu. Eger taseron fırma ise sahsın uzerıne bırseyde yoksa hıc bır tazmınat alamazsın.. Ana fırmadan ıs almıssa ve ozamankı sozlesmeye gore ana fırma sozlesme yapıp taserona ıs vermısse taseron fırma kapansa ıflas etse bıle bu para ana fırmadan tahsıs edılır ve o ana fırmada o kısıden tahsıs eder.. fıkrımı soracak olursan eger boyle sahtekar bır fırma ıse karısının ustunede hıc bır mal varlıgı yaptırmaz . 12 yıl neymıs boyle hıcmı avukat tutmadın veyahut tuttuysan nasıl 12 yıl avukatlık yapmıs yok boyle bırsey ya hakım bozuk imiş yada avukat ...

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

imQ bizde bu ikilemi çok yaşadık dava uzun sürdüğü için çıkan tazminatı alabilrmiyiz alamazmıyız kaygısı oluştu. sonuçta tazminatı aldık, inşallah sizde alırsınız.

Üye
    Volkan Poyraz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2016
    Saat
    18:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sen firmaya neden dava açmadın . İsme açıldı demi dava . şirket olsaydı kim olursa olsun parayı alırdınız .

ben öyle biliyorum

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim durumu bur da okuyanlar biliyor 13 senedir süren tazminat davasını kazandım karşı taraf temyize eti dosya Yargıtay a gitti 1 aydır dosya Yargıtay da benim yeni tutuğum avukat yine karşı tarafın tanıdığı çıktı arkadaşlar ne olur yardım edin Yargıtay da olan dosyaya bir şey yaparlar mı kaza yaptığım şirketin sahibi milletvekiliği yapmıştır bugün avukat bani aradı karşı taraf yeni duruşma istemiş öyle temiyiz etmiş er dedi Yargıtay da böyle bir şey olur mu herşey başa dönermi yargıtayda bozma ne şekilde oluyor teşekkürler...NOT İŞ KAZASINDAN DOLAYI İŞ GÖREMEZ MAAŞI BAĞLANDI BANA.AMA KARŞI TARAF BİZİM ÇALIŞANIMIZ DEĞİL DİYE DİRETİYOR KAZA GEÇİRDİĞİMDE SİGORTASIZDIM SGK MUFETİŞLERİ İŞ KAZASIDIR DEDİ VE ÜNÜVERSTE HASTANESİ YÜZDE YÜZ İŞ GÖREMEZ MAAŞI BAĞLADI HAHKEMEYİ KAZANDIM DOSYA YARGITAYDA ORDA BOZULURSA İŞ GÖREMEZ MAAŞIM KESİLİRMİ NE OLURCAVAP YAZIN

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    imQ dosyada davayı etkiliyecek bir yanlış yapılmadıysa genellikle yargıtaydan onanıyor. . Diğer konu işverenler paçayı yırtmak için her türlü yalana dolana başvuruyor. işicimiz degildi vs neler oluyor neler... bizde geçtik bu yoldan....böyle diyerek yırtamazlar merak etme.... dava açarken kaza geçirdiğin şirket adına dava açtıysan o şirket ortaklarından tazminatı alabilirsin. biz şahısa açmadık şirket adına dava açtık, öyle olunca şirkette hissesi olan ortaklardan tahsil edebiliyorsun... genellikle şirketlere eşler ortak ediliyor. patronunun eşinin şirkete o tarihte ortaklığı varsa tahsil edilebilir diye düşünüyorum... ayrıca yargıtaydan dosyan geldiğinde.... patronunun üzerinde mal varlığı yoksa mal kaçırma davası açabilirsin. üzerindeki malları ne yaptı açıklamak zorunda kalacak...

yargıtayın sitesinden dosyanı arada sırada kontrol et. dosyan hangi aşamada tek tek yazıyor...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon