Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serdarkaradayi Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bülent bey merhaba.8 yil Calıstigim işyerinde kulaklarımda işitme kaybı oluştu. Heyete girdigimde % 20 civarı rapor verildi.sorum şu. Meslek hastaligi diye başvursam. Sürekli işgörmez aylıgı bağlanır..cevabinizi merakla bekliyorum.

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

meslek hastalığı diye başvur. o seni heyete sevk edicek. şayet işgöremez raporu verirse heyet o rapor ile defterdarlığa yada sosyal aile politikalar bakanlığına git. ordan vergi kaydını oluştur maaş almaya başlarsınız... ama oranın %10 olduğunu sanmıyorum %40 dır o...

Üye
    serdarkaradayi Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler sedat bey forumda Bülent beyin (oturan boga) yazısında % 10 diye geçiyor. .birde ben 2008 de işten ayrıldım bunun bir zaman aşımı süresi falan varmı acaba..teşekkür şimdiden cevabınız için. .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zaman aşım süresi 10 yıldır.

İşitme kaybının meslekle ilgili olduğunun ıspatı ne kadar mümkün olur, bilemiyorum. Sigorta müdürlüğüne başvurmalısınız ve onlar sizi hastaneye sevk etmeli. Ayrıca bir müfettiş görevlendirirler ve o da durumu tespit etmek için sizinle ve işyeri ile görüşür...

% 10 ve üzeri işgücü kaybı olursa,sürekli iş göremezlik geliri bağlanır.

Üye
    serdarkaradayi Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Şansımı deniycem Bülent bey çok teşekkürler. .

Bülent bey cevabiniz icin simdiden tesekkurler...merak ettigim bir
    Soru daha var bilginiz varsa cevaplaya bilirseniz cok memnun olucam....Vergi indirimi icin heyete girdigimde kulaktan % 20 civari rapor verildi..acaba meslek hastaliklari hastanesinde de .
    Bu deger bulundugunda sürekli iş göremezlik icin istenen % 10 degerine denk gelirmi..duydugum kadariyla onlarin hesaplama
    Türü daha farkliymis ....simdiden tesekkurler Bülent bey...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Evet, hesaplama farklıdır. Ama sıradan sakatlık oranına göre iş göremezlik oranı daha fazla olur çoğu zaman. Yani, vergi indirimi için % 20 çıkarsa, iş göremezlik için bunun üzerinde bir oran olur bence. Dilerim yanılmam.

Üye
    serdarkaradayi Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey ne diyim allah razı olsun..aklimdaki bütün sorulara
    Sayenizde ve bu site sayesinde hem haklarimi ögrendim hemde cevap buldum..cok tesekkurler her sey gönlünüzce olsun..

Üye
    serdarkaradayi Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Mrhaba.Odio sonuclarimin resimlerini yüklemek istiyorum ama nasıl resim yükleme yapiliyor bilmiyorum..bana yardimci olacak bir arkadas

24Srv6f - Oluşan işitme kaybımın meslek hastalığı olduğunu ıspat edip gelir bağlatabilir miyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

imgur: the simple image sharer sitesine yükleyin önce resmi, sonra oradan forum kodunu alıp buraya yapıştırın. Ya da resmi bilgi@engelliler.biz adresine gönderin, biz yükleyelim buraya

Üye
    serdarkaradayi Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhb .Bülent bey.
    Yukardaki odio sonucuna göre istanbul meslek hastaliklari hastanesinden işitme kaybının mesleki olduğunu belirtir rapor aldim.(bilgilendirme amaçlı yazıyorum. 3 defa kontrol muayenesi ne girdim..2 ayda bir olacak sekilde..)yaklaşık raporu aldıktan 15 gün sonra sgk bağlı olduğum şube yi aradığımda isverenden cevap yazısı beklendiği soylendi. .öğrenmek istediğim. .
    1..Yukarıdaki odio sonucuna yakın değerlere göre % 10 oran alabilirmiyim.
    2..prosedür nasıl işler kaç günde belli olur.
    3..Çalıştığım işyeri başka bir sanayi bölgesine taşındı. Beni etkilermi. .
    Müfettişler şahit isterlermi ..
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler. Siz olmasanız böyle bir şeyden haberim olmayacaktı. .
    Allah razı olsun..

Üye
    kader12 Avatarı

Gerçek Adı
    esra
    Son Giriş
    10.08-2017
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey ve serdar bey merhaba,
    benımde iş yerine bağlı işitme kaybım söz konusu %47 engelli raporum var. iş yeri öncesi farklı iş yerinde %30 şuanki işyerimde %23 kaybım var ve elımde belgelerim mevcut. işitme kaybım çift kulak %53- %51 olarak. bende bağlı bulunduğum sgk ya gidip dilekçe doldurdum sürekli iş göremezlik ödeneği için.başvuralı yaklaşık 2 ay oluyor ankaradan gelıcek olan sonucu beklemekteyım şuan. aynı konudan bahsedıyoruz ama farklı iki işlem hangimizin yaptığı doğru anlayamadım doğrusu?

Üye
    serdarkaradayi Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba. Kader hnm
    Ben işyerinden ayrıldıktan sonra farkettim işitme kaybı olduğunu Bülent bey ve bu site sayesinde meslek hastaliklari yla ilgili bilgi sahibi oldum . Ve Meslek hastaliklari hastanesine başvurdum. 3 defa odio ya girdikten sonra işitme kaybının mesleki olduğuna dair rapor verildi.ve şuan rapor oranı için müfettiş e verildiğini ve işyerinden belge beklendiğini öğrendim. ..benim işlemler böyle yürüdü. ..siz raporu vergi indirimi icin mi almistiniz. .

Üye
    kader12 Avatarı

Gerçek Adı
    esra
    Son Giriş
    10.08-2017
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekrar merhaba serdar bey,
    ben raporumu aldıktan sonra vergi indirimi diye birşey olduğunu öğrendim.
    rapora ilk başvururken oranımın düşük olacağını düşündüm %40ın üzerine çıkabileceğimi hiç düşünmedim.
    birde çağrı merkezi sektöründeyim artık müşterileri duyamamaya başlamıştım,sesler karışıyordu.iş yeri tarafından senede 1 kez odio testi yapılıyordu fakat 2,5 senelik çalışan olarak hiç bizlere sonuçları bildirilmedi buna bağlı olarak gidip rapor almaya karar verdim.
    şuandada dediğim gibi meslek hastalığı olup olmadığının onayını beklemekteyım ankaradan.

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işitme kaybın meslek hastalıgımı degılmı dıye terttut yasnılıyorsa kısının enson calıstıgı kurumun ne iş yaptıgı onemlıdır agır sanayımı 80 db uzerınde gurultulu bır ortammı degılmı oyle ıse kulak koruyucusu kısı taktımı ısveren bununla ılgılı bır ıs kazası onlemı aldımı iş guvenlıgı ıle ılgılı iveren iş guvenlıgı uzmanlarana işcilerin saglıgı ıle ılgılı egıtım verdırdımı verdırmedımı bunlar tespıt edılır iş kazası gecırmıs gıbı kusur tespıtı tutulur her onune gelen heyet raporu alır gıbı heyete gıremez onların meslek hastalıkları hastanlerı var her hastane vermez onune gelenı prosudure gore haraket edılır bu arkadsımız farz edelım %20 kayıp oranı var sensonel işite kaybı total denılırse bu travma sonrası olusmus bır adlı vakadır iş meslek gurubuna gırer

Üye
    serdarkaradayi Avatarı

Son Giriş
    05.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    KADER HNM MERHABA. .
    bende aynı durumu yaşadım 8 yıl çalıştığım işyerinde her 6 ayda bir odio testi ne girdiğim halde herhangi bir bildirimde bulunulmadi..2008 ayrıldıktan sonra hissetmeye başladım işitme kaybı olduğunu ...ve ben meslek hastalıkları hastanesine bireysel başvuru yaptım..sizin cevabı okurken anlayamadigim bir nokta var..şöyle ki önce MESLEK HASTALIKLARI hastanesinden rahatsızlığınızin mesleki olup olmadığı tespit edildikten sonra ankaraya oran belirlenmesi için gönderilmesi gerekirdi ...prosedür mü farklı acaba....

FULYA HNM...
    Beni kastettiyseniz ben meslek hastalıkları hastanesinden rahatsızlığı meslekidir diye ispatladım ve o şekilde rapor aldım. .
    8 yıl çalıştım kulaklıkta kullandım isyerim çok gürültülüydü sürekli denetleniyordu ama değerler ne çıkıyordu bilmiyorum...
    Bu şekilde olduğu halde % 10 rapor oranı alsamda bu haktan yararlanamayacakmiyim ne demek istediğinizi anlamadım. ..açıkçası. ..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon