Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muratttt Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    17.10-2015
    Saat
    03:27
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ABİ 38 yaşında polis memuruyum 13yıl fiili olarak, yıpranma askerlik sigorta meslekte 18 yıllık memurum, lisans mezunuyum derecem bu ağustosta 1 in 3 ü olacak 15 gün önce devriyede iken araç içinde arkadaşım kendi silahı ile beni sağ elimden yaraladı, kazası sonucu sağ el baş ve işaret parmağı hariç sağ elimin parmaklarımı kaybettim.Orta parmağımın dibindeki eklem zarar görmemiş birinci boğumun yarısına kadar duruyor elimin ayası da var ve sağlam ancak küçük parmak ve yanındaki parmak dipden eklemle birlikte alınmak zorundaymış ve ameliyatla alındı.yani 3 parmak yok , izmir emot özel hastanede ayak parmağımdan önce bir parmak (diyerleride olabilirmiş)nakil yaptıracağım elime. şimdilik 3 ay raporluyum ama, ben ne yapacağım nakil yaptırsam ne olur yaptırmasam ne olur benim meslekte durumum ne olacak çocuklarım küçük taksitlerimde vardı emekli ederlerse çok kötü olur, prosedür nedir ne olacak.beni bilgilendirirmisiniz .birde bu ayaktan nakil olayını en güzel neresi yapar acaba teşekkürler.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

geçmiş olsun
    Emniyet Saglık Şartları yönetmeliğine göre DİLİM BELİRTİR rapor aldırılıcak sana tedavin bittiğinde.senin durumun büyük bir ihtimalle D dilimine girecek ve GİH sınıfına aktarılacaksın.

VI- KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI
    D)
    2) (Değişik:RG-27/10/2010-27742) Kullanılan elde baş ve işaret parmağı sağlam olmak kaydıyla (başparmağın distal falanks ampütasyonu sağlam kabul edilir.) diğer parmaklarlardan herhangi ikisinin metacarpafalangial eklemden ampütasyonu geride kalan parmağında distal falanks ampütasyonu ya da yok hükmünde olması ve/veya kullanılmayan elin protezle düzeltilebilecek seviyede omuzla dirsek arasından ampütasyonu, dirsek ekleminden çıkartılması (dezartikülasyon), dirsekle bilek arasından ampütasyon ya da bilekten ampütasyon (Bu maddeden daha ağır kayıplar E diliminde kabul edilir.)

Üye
    muratttt Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    17.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap yazdığın için teşekkür ederim. bu olay görevde olduğu için vazife malülü sayılıp idari polis olma şansım yokmu sorularım hakkında daha fazla şey söyleyebilecek arkadaşlar
    cevap lütfen

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

İdari polis olmak için talepte bulunduğunuzda kabul edilecektir diye düşünüyorum... Bu konuda mevzuat bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Üye
    çalık Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    yeryüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

% 60 rapor alabilirsen görev başında olduğu için vazife malülü olma şansın yüksek. Ancak vazife malülü olursan kurumla ilişkin kesilir emekli maaşı bağlanır. Vazife malülü olursan ayrıca ssk sürelerini doldurup ordanda emekli olup emekli maaşı alabilirsin. Aynı anda iki emekli maaş alma hakkın var.

Üye
    gih Avatarı

Gerçek Adı
    vahap
    Son Giriş
    10.06-2015
    Saat
    05:16
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devrem geçmiş olsun görev başında olduğu için direk idari polissin dert etme onu sen

Üye
    metehandro Avatarı

Gerçek Adı
    Mete Han
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    4.Levent ISTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    15

çok geçmiş olsun devrem...

Üye
    necmeddin Avatarı

Gerçek Adı
    Necmeddin
    Son Giriş
    29.05-2017
    Saat
    20:45
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devre çok geçmiş olsun zannedersem Emniyet genel Müdürlüğü Saglık kurulundan silahlı olarak görev yapıp yapamıyacağını belirtir rapor isteyecektir yapamaz derlerse vazife malülü olarak emekliye sevk ederler benimde başıma geldi bende aynen emekli oldum.

Üye
    muratttt Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    17.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar yazdiginiz icin hepinize tesekkurler ,idari polis nasil olunuyor acaba'',ben hangi asamalardan gecerim bu arada su anda hastanedeyim
    Ayaktan bir parmak -orta parmak-nakil yaptirdim bugun 5.gun
    Basarli oldu diyor doktor
    Kaldi iki.

Üye
    elvismail Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

muratttt;

abi ben de polis memuruyum şuanda da idari polislikle ilgili işlemler sürüyor d dilimi rapor alırsan görev başında olduğu için idari polisliğe devam edebiliyorsun dışarda olsaydı GİH olurdun geçmiş olsun.

Üye
    muratttt Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    17.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkurler elvismail, benim durumum da d dilimi rapor verirlermi? Konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar yazin lutfen' bilgi sahibi olmama vesile olan abilerede tesekkurler.

Sagolasin devrem

Üye
    elvismail Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİResmi Gazete
    Tarih: 04.08.2003; Sayı: 25189

VI- KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI

“24) Kullanılan elde baş (baş parmağın distal falanks yokluğu sağlam kabul edilir) ve işaret parmağı sağlam olmak kaydıyla diğer parmaklarlardan herhangi birinin metacarpafalangial eklemden yokluğu ve geride kalan iki parmaktan da sadece birinin distal falanks yokluğu ya da yok hükmünde olması ve/veya kullanılmayan elde bir veya daha fazla metacarpafalangial eklemden edinsel falanks yokluğu, kullanılmayan elde interfalangial veya metacarpafalangial eklemlerin sertlik ya da gevşeklikleri, kiriş ve kas arızaları, şekil bozuklukları, kullanılmayan elin fonksiyon bakımından yok hükmünde olması.”

bu uyuyorsa c dilimi

18) Kullanılan elde 5 inci parmak hariç diğer parmaklarda bir veya daha fazla edinsel flanks yokluğu.
    19) Kullanılan elde 5 inci parmak metakarpı hariç bir veya daha fazla metakarpın edinsel yokluğu.
    20) Kullanılan elde 5 inci parmak hariç bir veya daha fazlasının fonksiyonlarına engel olan; edinsel parmakların yapışıklıkları, interfarangial veya metakarpafarangial eklemlerin kalıcı sertlik ya da gevşeklikleri, kiriş ve kas arızaları, şekil bozuklukları.
    21) Kullanılan elin fonksiyon bakımından yok hükmünde olması.
    bunlardan biri uyuyorsa d dilimi

ayrıca EMNİYET TEŞKİLATI SAĞLIK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ KAS VE İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI bölümünde detaylı bakabilirsin abi.

Üye
    Isa6034 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2016
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@muratttt

Murat abi senin durumuna benzer olay bende yaşadım irtibata geçelim idari polis oldunmu

Üye
    muratttt Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    17.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam ,devrem sanada gecmis olsun, benim hikayem soyle,kaza tarihi 2014 ocak,gerekli hastane kurul raporlari ve tum adli evraklari personel buro vasitasi ile rapor bitiminde goreve basladim ve idari polis olmak istedigimi bdlirten dilekce ile 2014 yli 10. ayda personel ve saglik daire baskanliklarina gonderdim daha sonra dosyanin sgk da oldugunu ogrendim, Sgk da olay ile ilgili bir kac ayrintiyi ust yazi ile sorduktan sonra en so 2015 6. ayda 19. madde kapsaminda tekrar hakem universite hastanesinden rapor istedi , D dilimi olarak verilen raporu gonderdik, su ana kadar tik yok beklemedeyiz, senden istenen raporlarin onayli ve fotografli asillarini gondermeyi ihmal etme, birde benim personel gerek duymamisti ama yeni tayin oldugum yerde idari polislik sonuclanana kadar madde 16 dan istifade etmeme icin dilekce istediler sen bu madde 16 konusunda dilekceni bir an once ver,konustugum idari polisler surec kendiliginden isliyor dedi , Allah senin. de cumlemizinde yardimcisi olsun, basina ne geldi sormuyorum bile,

Tekrar gecmis olsun.

Üye
    Isa6034 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2016
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @muratttt

Devrem irtibata gecemez miyiz 5389421097
    Konu Isa6034 tarafından değiştirilmiştir (08.10-2015 Saat 22:33 ).