Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    muhammedyuksl Avatarı

Son Giriş
    13.07-2014
    Saat
    12:51
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iş kazası sonucu sag kolumu kaybettım. hastanenın verdıgı oran %57 ancak sgkdan daha rapor almadım sadece iş göremezlik geliri için dilekçe verdim vs. Oradaki memur bana sen istedıgın zaman emekli olabılırsın dedı.

Sımdı sızlere sormak istedıgım. malulen emekli olmam ıcın ne gerekıyor ve iş göremezlik geliri ne kadar alırım yüzde kaç oran verıyorlar ?
    birde malulen emekli olursam sürekli iş göremezlik maaşı kesilir mi ?
    bilgilerınızı paylasırsanız cok tesekkur ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Biliyorsunuz, sürekli iş göremezlik geliri ile % 40 ve üzeri işgücü kaybına karşılık emeklilik farkı şeylerdir. Her ikisi de aynı anda hak edilebilir.

Anladığım kadarıyla siz sürekli iş göremezlik geliri için başvurmuşsunuz. Buna dair süreç işliyor ve bu geliri hak edeceksiniz (bu gelir hiç bir şekilde kesilemez. Emekli olsanız da çalışsanız da kesilmez)

Eğer 10 yıllık igortalılık süreniz ve 1800 gün priminiz de varsa, aynı şekilde malulen emekli olmak için de sigorta müdürlüğüne dilekçe verin. Sürekli iş göremezlik gelirine temel olan rapor sgk kayıtlarına girdiğinde o rapor malulen emeklilik için de geçerli sayılır. Malulen emekliliğiniz de onanır.

Aynı anda hem iş göremezlik geliri hem de malulen emeklilik hak edildiğinde, iki aylıktan fazla olanın tamamı, az olanın yarısı ödenir