Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mesut123. Avatarı

Gerçek Adı
    tuna
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    18:22
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Birde benim korkum şu işe girerken bikaç sayfa kağıt imzalattılar okumadan acaba bunun etkisi olur mu diye şüphelerdeyim.

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne imzalatırsa imzalatsınlar sen iş kazası geçirmissin dava açmakta gecikme yanlız dava açtığında karşı tarafın mal varlığına ihtiyadi tedbir koydurtmayı sakın unutma onlar ihalelere giremeyeceği icin seninle anlaşma yoluna gitmek zorunda kalacaklar böylece davanda uzamaz. ben bunu yapmadığım icin davam 4 yıldır sürüyor dahada sürecek gibi

sen şimdiden kendine sağlam şahitler hazırla çok önemli buda

Üye
    mesut123. Avatarı

Gerçek Adı
    tuna
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle olaylarda firmalar biz sana bakacaz iş verecez falan diye veya bi şekilde kandırarak hak talep etmiyorum hata benim diye imzalatıyolarmış.Acaba buna istinaden de bi madde var mıdır diye şüphelerim var.böyle oluncada dava açılamıyomuş diye duydum da inşallah böyle bişey olmaz.

Üye
    arslan-1977 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    18.05-2015
    Saat
    14:59
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun çalışma bakanlığına bağlı bölge iş müfettişlerini iyi tut onların vereceyi ropor önemli iş yerinin sahipleri senden önce davranıp rüşvet yedirirlerse iş yerine borçlu bile çıkabilirsin dikkat et benim daha önce başıma geldi ben herşeyi hakkına bıraktım kaybettim aynı hataya sen düşme mahkemene bakan hakim bile iş müfettişlerinin raporlarına göre karar veriyo burası türkiye burda adaleti bekleme

Üye
    mesut123. Avatarı

Gerçek Adı
    tuna
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sizin kaza neydi hiç mi bişey kazanamadınız?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

İş kazasında en önemli hak, bağlanacak olan sürekli iş göremezlik geliridir. İş kazası tespiti ve işgücü kaybı oranının belirlenmesinin ardından bu gelir bağlanır. Bir nevi emekli maaşı gibidir. Ömür boyu alınır, vefaat halinde geride kalan hak sahiplerine aktarılır. Ve ayrıca kişiye ve bakmakla yükümlü olduklarına yaşam boyu sağlık güvencesi sağlar. Bu haklar çalışsa da çalışmasa da devam eder, kesilmez.

Bir diğeri ise tazminat hakkıdır. Bunun için bir avukatla görüşmelisin. İşgücü kaybı oranı, alınan resmi aylık, kazadaki kusur oranı vs. etkilidir tazminat hesabında...

Her ne yaparsan yap bu haklarından feragat edecek bir evrak imzalama!

Üye
    mesut123. Avatarı

Gerçek Adı
    tuna
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar iş yerim anlaşmak için 250.000 tl teklif ediyor kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım.%70 işgücü kaybım var iş kazasında şirketin kusuru %60,benim%10 diğer kişilerin %30.Kaza geçirdiğimde 24 yaşındaydım ve sigortam asgari ücretten gösteriliyordu.kaza 2003 yılında oldu.ve iş göremezlik maaşı alıyorum.

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

@mesut123. herkesin tazminatı farklı çıkar. burada püf nokta hesap bilirkişinin mahkemeye bildirdiği tazminat miktarıdır.

eğer davan bitmek üzereyse hesap bilirkişisinden çıkan rakamı görmeden anlaşma. Hesap bilirkişisinden çıkan tazminat rakamını gör. eğer avukatın dava açarken yasal faizde talep ettiyse. yasal faizli tazminat miktarını ayrıca avukatına hesaplat.

hesap bilirkişisi mahkemeye sadece ana parayı bildiriyor yasal faiz hesabı dosya yargıtaydan geldikten sonra avukatın hesaplayıp icraya işvereninden alacağın rakamı bildiriyor. yani dava sonunda (tazminat+ yasal faiz alıyoruz) ona göre hesabını kitabını yap karşı tarafın teklifini ona göre değerlendir.

Benim %45 raporum var. kaza geçirdiğim zaman. 2003 lerde askeri ücretin 2 katından fazla maaş alıyordum. geçen sene maddi tazminat davam bitti. avukat ücreti çıktıktan sonra elime 500+binTLden fazla geçti. şimdi manevi tazminat davam yargıtayda oradanda bir miktar; tahmın olarak yasal faizle 100-120 bin bir şey gelecek. biz itiraz ettik manevi tazminat düşük çıktı diye bekliyoruz. benim kazada kusurum yoktu kusur oranı vermediler. tazminatımdan kusur indirimi yapılmadı. muhtemelen senden kusur oranın (%10 ) kadar indirim yapılır.

sana %70 raporla maddi ve manevi tazminatın toplamı 250 bin vereceklerse sanki biraz düşük. yinede avukatınla görüş. mahkeme sonunda yasal faiz ile alacağın rakamı hesaplat sonra karşı tarafın teklifini düşün. Ben öyle yapardım.

@mesut123. ayrıca unutmuşum bir ekleme daha yapayım, maaşın düşük gösteriliyorsa. mahkemeden emsal ücret tespiti istemeniz gerekiyor. avukatın umarım istemiştir. mahkeme meslek odalarına yazı gönderip emsal ücret sorduruyor ona göre tazminatını hesaplatıyor. emsal ücret tespiti yapılmazsa tazminatın düşük hesaplanır. mutlaka emsal ücret tespitini mahkemeden isteyin. Gerçi bunları avukatının bilmesi gerekir. avukatın unuttuysa sen hatırlat muhakkak emsal ücret tespitin yaptırsın.

Üye
    mesut123. Avatarı

Gerçek Adı
    tuna
    Son Giriş
    24.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abicim ben henüz mahkemeye vermedim ama avukatla da anlaşmadım.

Üye
    TR123 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    10 yıl içinde dava açabilirsin. istanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde davalar uzun sürer. çünkü iş mahkemeleri yoğundur. küçük yerlerde iş mahkemelerin yükü hafif olduğu için davalar çabuk sonuçlanır. ayrıca dava açarsan avukatlar yüzde alıyor. %15 verende var, %20 verende var %30 verende var. yüzde oranı avukat ile anlaşmana göre değişir. eş, dost, akraba, tanıdık avukatlar ile anlaşma onlar davaları yeterince takip etmiyor.

eğer dava açarsan ortalama 5-6 yıl da dava anca sonuçlanır. bunları bilip ona göre kendini hazırla davalar uzun sürdükçe insanın psikolojisi bozuluyor. uzun yıllar adaletin tecellisini beklemek insanı yoruyor..

öncelikle iyi bir avukat ile görüş alacağın maddi ve manevi tazminat rakamını hesaplat. karşı taraftan iste vermezlerse dava açarsın.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12