Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YILMAZ35 Avatarı

Gerçek Adı
    Yılmaz
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @MUR37

Bence buradaki mantıksızlık,bilirkişi bu adam çalışsaydı 200 bin lira kazanacakı fakat Sgk nın bağladığı sürekli işgörmezlik gelirinin toplamı 120 bin tl diyor.Ozaman burada haksızlık var neden ozaman Sgk bize 200 bin değerinde maaş bağlamıyorda eksik bağlıyor ve kalanını işverenden tanzim etmemizi iseyip bizi 5-6 sene mahkeme salonlarında koşturtuyor,bence bu çok mantıksız.Sgk bize 200 bin değerinde maaş bağlaması gerekir,kalanını ise kendisinin işverenden tanzim etmesi gerekirdi bana sorarsanız.

Üye
    Fatik1502 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Kusura kalmayın bende benim olayımı bu esnada anlatayım... İşkazası geçirdim... SGK bana 1240 ücret bağladı ancak.. SGK ya işim düşünce gittiğimde muhabbeti kurdum memur arkadaşa Karayollarına dava açtım diye bahsettim senin SID oranın çok fazla dedi ben baktım hakikatten 100 görünüyordu. bu ayın 30 unda bilirkişi cevabı mahkemeye gelecek sonuç ne olur.. sizce

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

@YILMAZ35

5 sene sürse dua et derim . Yargıtay a giderse dosyan 2 yıl daha ekleniyor. ayrıca sgk tazminatından psd düşmesine rağmen sen emekli olduğun zaman maaşının yarısını kesiyor yani yüksek olan maaşın tamamını düşük olanın yarısı buradan da geçiriyor sana her yerden geçiriyor haksız zengilleştir meme yasasına sokayım fakir fakir kalsın zengin zengin kalsın sistemi.

Üye
    glad41 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    23.06-2017
    Saat
    05:18
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

rhaba 2004 ılında bir otomotiv fabrikasına girdim....girerken aldigim raporlarda saglamdım...fakat simdi isitme kaybim yuzde 40 engellliyim....iş yerinde yapilan peryodik muyanelerde kulagı hic yapmadılar taki 2014 yılına kadar...2014 yılında ısten atildim...bende simdi burayı mahkemeye verdim su an emekli oldum...meslek hastaliklari hastanesine gittim yuzde 37,5 oran verdiler bunu ssk ya verdim beklemedieyim....mufettis fabrikaya gidecekmis...malum bu 15 temmuz olaylarindan sonra daha mahkemeye cikamadik sonuc ne olur ben simdi burdan maas alacakmısım galiba.....alacagım maas ne olur ?

meslek hastanesinin verdigi oran yuzde37.5 ile 304 tl maas baglamıslar.. benım anlamadigim sorun su bunu hesaplarken asgari ucretle calistigim son donemi almislar...herhalde kural o bilmiyorum....simdi mahkemeyi bekliyoruz...1 sene oldu...malum bu 15 temmuz sureci de geciktirdi...

birde bu maas emekli olduktan sonra dusuyor mu...malesef ben emekli oldum...cok dusuk emekli maasi baglandı...

bir sorumdaha eger ekpss ile atama olursa emeklimaasını ıptal edip calismaya devam edebilirmiyim *

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

@glad41

ekpss 2018 yılında yapılacak ve sınava çalışmadan kazanman zor yada dershaneye gitmeden öyle çok basit değil sınava gireyim hemen atanayım olayı kolay değil 80 puan ve üstü alman şart. Bunları başardın memur olursan emekli maaşın kesilir ama iş kazasından dolayı almış olduğun sürekli iş göremezlik gelirini almaya devam edersin. Brüt maaşın asgari ücretten yattıysa ve 2000 yılından sonra çalışma günün fazla ise ; 900tl ile 1000tl emekli maaşı alırsın .

Üye
    glad41 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    23.06-2017
    Saat
    05:18
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

dostumben zaten sartlar geregi emekli oldum1300 tlmaas baglandı..ben asgarı ucretten prim yatmadı....bir kamun iscisi de degil ama orta hallı en son burutum 2850 tlidi.. 1996 sigorta baslangic ama toplam prim 4000...agirlik 2004-2014 arası malum 2008 den sonra maaas baglanma oranı yuzde 30 dusunce maas da cok dusuk oldu...bunada sukur....

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @glad41

maalesef 2008 yılında referandumda evet diyen az gelişmiş ülkenin çok gelişmiş hıyarları yüzünden emekli maaşları yarı yarıya düştü. Bazı arkadaşlar sanıyor ki verilen hak geri alınmaz bu referandum da Allah korusun başkanlık sistemi bir gelsin asıl o zaman bugünümüzü mumla ararız. Benim tahminim çoğu kişinin evde bakım maaşı, 2022 maaşları ve dul yetim aylığı gibi bir çok maaş içinde düzenlemeye gidip değişiklik yapıp devlete masraf olan kesimi devre dışı bırakacaklar. Devlet 12 milyon emekli maaşı evde bakım maaşı dul yetim maaşı 2022 maaşı olmak üzere hepsinde revizyon adı altında vatandaşını mağdur edecek .

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12