Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tesekkur ederım tavsıyelerın ıcın yanlız heye gırdıkten sonra cıkan raporları bıze verceklermı acaba ben verılmıyo dırek sgkya kendılerı gonderıyor dıye bılıyorum ben daha yenı muracat ettım sgkya ve ben ılcede oturuyorum ve ıle evraklarımı özel kargoyla yolladım ınsallah cok ugrastırmazlar ben balıkesırlıyım belkı sehrın kucuk olması ıslerın fazla uzamamasını saglar yanı bır ıstanbulla bır olmaz dıye umut edıyorum belkıde kendımı avutuyorum

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bende iş kazası sonucu sol el işaret ve orta parmaklarımı tamamen kaybettim.resmi süreç 6 ay kadar sürdü.tabi bunu hızlandırmak senin elinde ben 5 ay kadar raporlu kalmıştım bu sürede sürekli ssk ya gidip işimi takip ettim hızlandırdım.iş yerine dava açtım.maddi olarak mahkeme sürecine dayanamayacağımı düşündüğümden uzlaşma yoluyla 70 bin tl tazminat alarak davamı geri çektim ve iştende normal tazminatımıda alarak kendim çıktım..%17 sürekli iş görememezlikle sskam asgari ücret üzer,inden yattığı için şuan 135 tl maaş alıyorum.bilgin olsun.

Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam ucar 7432 senın ıslerın cok cabuk bıtmıs bazı arkadaslar 2 3 seneden bahsedıyor surecı nasıl hızlandırdın bılgı verırsen sevınırım bende sureklı ıs goremezlık ıcın basvurumu yaptım ve beklıyorum eger yardımcı olursan ben ve burdakı arkadaslarda faydalanır zor bı surec gercekten basına bu tur olaylar gelmıs olan arkadaslar bızımle paylasırsa bı nebzede olsa bılgı sahıbı oluruz

Üye
    ucar7432 Avatarı

Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    TOKAT
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

ben 31 temmuz 2010 da kaza geçirdim.6 ay sonunda işyeriyle olan ilişkimi kestim.sürekli iş görememezlik geliri için sskda dosyana bakan müfettişi bulup işini hızlandırması için konuş.git gel bıktır kendinden.maasa bağlanmandaki süreç öyle hızlanır.kısacası :31.08.2010 kaza-16.12.2011 bütün işlerim bitmişti.kolay gelsin.

Üye
    acar71 Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yardım istiyorum bu kararla %kaç alırım sol el 4. ve beşinciparmak amputasyonu sonucu kısıtlılık günlük işlerinde kullanamama geçirdiği iş kazası sonucu sol el 4 ve 5. parmak amputasyonu olmuş plastik cerrahi tarafından 4. parmak ravaskülerize edilmiş 5. parmak güdük kapatılması yapılmış hasta özürlülük derecelendirme amaçlı baş vurdu yapılan muayenede alt ekstiremite muayenesi ve sağ üst ekstiremite muayeneleri normal sol üst ekstiremite omuz dirsek ve el bileği normal 1-2 ve üçüncü parmak muayenesi normal 4. parmak mkf eklemi fileksiyonu pasif olarak 80 derece aktif 50 derece yapabiliyor 4 parmak pip ve dif ekleminde aktif hareket yok pip ekleminde pasif 40 derece fileksiyon mevcut ekstansiyon tam .4. parmak dip eklemi 40 derece fileksiyon potüründe kısıtlı .ekstansiyon yapamıyor .sol el 5. parmak orta falanks düzeyinden pip eklemi korunarak ampute 5. parmak mkf 50 derece fleksiyon yapabiliyor pasif olarak 80 derece fileksiyon yapabiliyor

Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla arkadasım bısey anladıysam ne oluyım bunları yazan doktor sana bı acıklama yapmadımı yanı sukadar bı kayıpın olusmustur dıye ben bılmem ama bunu cozucek arkadasta yoktur dıye dusunuyorum

Üye
    acar71 Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam herkese iş kazası sonucunda müfettiş denetimi yapılmadan benim ifademe göre iş yerine %80 kusur vermişler bu etikmidir birde bu karar iş yerine bi ceza getirirmi konuyu bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirimn teşekkürler şimdiden

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İşveren kendisi mi ifade vermemiş yoksa müfettiş hiç mi gitmemiş? Genelde işvereni dinler, işçiyi dinlemeden karar verir müfettişler!

İş kazası için işverene illa ki bir caza verilecektir. SGK sizin için yaptığı harcamaları vs. işverenden tahsil etme yoluna gidecektir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    acar71 Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iş veren ifade vermeye gitmedi zaten çağrılmadıda sadece benm ifademe baş vurdular ve sonuç iş yerine %80 kusur ve dosyambu şekilde ankaraya gitdi

işten çıkarıldım bütün haklarımı aldığıma dair imza attım bu benim geçmişte yaşadığım iş kazasından doğan haklarımı almama engelmi ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

İşten çıkartılmış olmanız tazminat açısından hiç bir dezavantaja yol açmaz. Tüm haklarınızı alabilirsiniz...

Üye
    acar71 Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok tşkr ederim cevabınız için iyiki varsınız

sn yöneticim bi sorum daha olacak size devlet hastanesinden % 11 rapor aldım tabi ssk ya göre geçerliliği yok sonrasında ankaraya gönderdim dosyamı acaba düşermi bu oran dosyam 2 sefer gitdi geldi eksik evrak yüzünden ve halabekliyorum yaklaşık 3 ay gibi bi zaman oldu

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Oran düşürülmeyecektir, merak etmeyin. Bu süreç biraz uzun sürüyor... Sabır.

Üye
    acar71 Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işten çıkarıldım ve haklarımı aldığıma dair imza attım ama ücretimi ödemedi iş veren ne kadar kanıni hakkım kaldı ne yapabilirim yardım istiyorum bilgisi olanlardan

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

haklarınızı aldığınıza dair imza atmakla büyük bir hata yapmışsınız. Bu durumda bir hak iddia edemezsiniz maalesef.

Üye
    acar71 Avatarı

Gerçek Adı
    adem
    Son Giriş
    05.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ve sonunda yapıcanı yaptı ssk oran %8.2 2 parmak kopuk ciddi bi sinir yaralanması sol el yarısı işlem yapmıyo ve ben ellerimle kazanıyorum hayatımı oran bu ve geçen zaman yaklaşık 2 buçuk yıl yazıklar olsun başka diyecek bişey yok

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon