Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    facess12 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kolay gelsin bulent bey

ben 2 sene once 3 yıl calıştığım iş yerınde soför olarak calıştığım halde yukte tasıttırılıyorduk ve fortlıf 2 tonluk basparmagımı parcaladı
    2 ay raporlu oldum. hastane tutanaklarında iş kazası olarak geçtı.
    şimdi mahkemede ortopedı yezde 10 verdi psıkolojıde tedavı goruyorum o da vercek sanırım 10 vereck
    dıyelım yuzde 20 ve sgk mufetdıslerı ınceledı iş kazası olarak rapor cıktı benım kusurum yok soforduk bızı aldılar yuktasıttılar ve iş ayakkabısı vermedıler
    boyle olursa nasıl sonuçlanır veya yapmam gereken baska bırsey var mı.

tesekkurler. ış kaybı olarak alıyorum raporu maas alabılır mıyım.

Üye
    exelans Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:29
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

%20 ye hiçbişi vermezler ne sağlamsın nede özürlüsün bu ülkede

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

% 10 ve üzeri işgücü kaybı olduğunda sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Bu çok önemli bir haktır. Hem yaşam boyu bir gelir olur hem bu gelir vefaatınız sonrasında geride kalan hak sahiplerine kalır hem de yaşam boyu siz ve bakmakla yükümlü olduklarınız sağlık güvenceli olursunuz.

Yalnız, 2 sene uzun bir zaman. SGK'ya gidip sürece dair bilgi edinmeyi deneyin bence.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    facess12 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son bir soru bulent bey tesekkurler ilginize bu sartlarda maddı manevı dava actım mahkeme nasıl sonuçlanır .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

MAhkeme kişinin yaşına, mesleğine, çalışırken aldığı maaşın miktarına, iş kazası sonucu oluşan işgücü kaybı oranına ve tabii kazanın sorumluluk payına bakarak değerlendirip karar veriyor. Bu kadar değişken varken tazminata dair bir şey söylemek kolay değildir diye düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    facess12 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mahkemem birinci yilini bitirmek uzere is kazasi sonucu ayak sol basparmagim parcalandi ve kirildi sofor olarak calisiyorduk bize kamyonda yukletirken 2.5 tonluk fortlif is makinasibasparmagimdan gecti madi manevi tazminat actim 20 08 2010 da oldu kaza agrilarim surekli oldugundan gecen sene verdm mahkemeye ayni hastaneden kendim heyete girdim yuzde 10 raporum var is yerine mufetdis yuzde 90 verdi yuzde 5 bana yuzde 5 is makinasni kullanana mufetdis raporu bilir kiside simdi olay bundan ibaret simdi sonuc bu taploda ne olur tazminat kaza tarihi itibarenmi hesaplanir ssk danbirsey talep etmelimiyim tesekkurler simdiden cevaplariniz icin

Üye
    facess12 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

is kazasi geciripte mahkemesi sonuclanan varmi acaba, tesekkurler,

slm mahkemem devam edyor 2010 da kaza oldu ben gecen sene verdim isyerini sgk mufetdisi yuzde 90 suclu buldu amaliyat oldugum hastaneden kendim mahkemeye sunmam icin heyete girdim yuzde 10 surekli rapor cikti bunuda mahkemeye verdim simdi ben sgk muna isgucu kaybini kendimmi muracaat edecegim mahkeme devam ederken sgk bana toplu para odermi toplu almam icin isgucu kaybi maasi baglanmasimi gerek bulent bey 37 ysindayim tablodan birsey anlamadim maddi manevi tazminat actim bu sartlarda olup mahkemesi nasil sonuclandi yardimci olan herkese tesekkurler.

isyerim kusurlu yuzde 90 bunuda mahkeme bilir kisiye yolladi.

sgk ya isgucu kayip orani icin kendimmi muraacat edecegim yoksa onlarmi isteyecek

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Tazminat, iş kazasının olduğu tarih itbarı ile hesaplanır. Sürekli şgöreezlik geliri deaynı şekilde (ama kaza sonrasında geçici iş gremezlik geliri almışsanız, o zaman sürekli işemzik geliri en son geçici gelir aldığını tarihten sonaki ay itbarı ile hsaplanı)

İşgücü kaybı oranının tespiti için sigorta müdürlüğü hastaney sevk eder. Siziş kas başvuuu yatığınızda sigta müdürüğü bu yönde sevk de etmeliydi. Eğr sevk yksa müdürlüğe gdip bir sorun isterseniz

Üye
    facess12 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yuzde yuzunuz is kazassi gecirmis coguda mahkemeye vermis hic sonuclanan yokmu acaba su rec nasil isledi ve sonuc ne oldu acaba

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

facess12 eğer primlerin asgari ücretten yattıysa sgk rücu davası açıp sana ödediği parayı işyerinden alıyor bu yüzden asgari ücretten sigorta primi yatanlar maddi tazminat alamaz sadece manevi tazminat alabilir ve şunuda ekleyim tazminatın ne kadar çıkacağını kimse bilemez. tazminat hakkı kişinin yaşına evliliğine çocuk sayısına göre hesaplanır. bende iş kazası geçirdim ve dava açtım 4 yılı devirdim halen bekliyorum avukatım bu sene sonuçlanır diyor sonucu alınca buradan yazarım inşallah ve ben asgari ücretten yüksek maaş aldığımı ispatlayarak maddi tazminatada hak kazandım bilginize. sizde asgari ücretten yüksek aldığınızı ispatlarsanız maddi tazminat hakkınız olur. sizede geçmiş olsun bu arada

DestektenYoksunKalma Tazminat Hesab buradan bilgierinizi doldurup ortalama tazminat hesaplayabilirsiniz

Üye
    facess12 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkur ederim ben 1 yil oldu mufetdis raporu bilir kiside avukat sona geldi diyor adli tipa sevk edermi ben 4 yil dayanamam calistigim zaman asgari ucret 700 ben 900 aliyordum dedim buda dogru bunu resmi evrakta nasil isbatliyabilirim

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şahit hakime senin için sözlü olarak bile 900 hatta daha fazla derse yeterli iki şahit kafi.

ve eger iş kazasìı servisi tarafından hastaneye sevkettirirsen kendini o rapor daha gecerlli olacaktir.avukatın bu yıl dedigine bakma daha karsi taraf raporlara itiraz edecek raporun gidip gelmesi bile 1 sene sürüyor benim rapor ikinci gidi§i daha haber bekliyorum ilkbahara insallah ))

Üye
    facess12 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

simdi benim mufetdis raporum bilir kiside 1 ay sonra mahkemem var bu mahkeme nasil bir seyirizler hesap bilir kisiye gidermi.?makemesi biten arkadaslar aciklamayaparsa sevinirim .isyeri kusur oran yuzde 90 yuzde 5 benim uc yil oldu kaza yuzde 10ozur raporum var hastaneden ben aldimmahkemeye vermekicin sgk alakam yok is gucu kaybi istemiyorum onlarin verecek 80tl ihtiyacim yok benimicin mahkemeninbitmesi 37 yasindayim 2 cocuk vvar bjna benzer is kazasi gecirip nasilmahkeme seyir izledi ve sonuc nasil oldu bilgi paylasan arkadaslara tesekkur ederim.

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

net işgörememezlik yüzden, net maaş ne kadar olduğu, net iş kazasındaki kusur oranın belirlenince davan sona yakın demektir iş sadece hesaba kalır. bu yazdıklarımı avukatınla konuş belli değilse hemen halletmeye çalış. ben bunları bilmediğimden bu kadar uzadı benim davam. unutma yazdığım 3 kalem herşey demek

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Makheme sürecine dair deneyimi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirse çok faydalı olur..?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon