Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    daywolker Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    28.09-2015
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb öncelıkle ıse gırdkten 8 ay sonra boyun agrılarımdan sıkayette bulunup doktora gıttıgmde boynumda sekıl bozuklugu yanı duzlesme oldugu solendı ve cekılen mrlarda 2 kucuk fıtık belırlendı. ılac tedavıme basladıgında kulandıgım kas gevsetıcıye alerjık reaksıyon gelıstı ve uzun sure ılac kulanamdıktan sonra dusuk dozlarda belırlı bı kas gevsetı kulanmam ızın verıldı.
    yaklasık 2 hafta oncsınde belımde de fıtık baslangıcı ortaya cıktı ve kan testlerımde b12 eksılıgınden dolayı vıtamın takvıysı adı altında tedavyıe baslandı. yanlız gene alerjık reaksıyon gösterdım ve tedavım yarıda ksıldı.

ıse gırmeden once herhangı bı rahatsızlıgım yoktu ama ıse gırdıkten sonra bu rahatsızlıklar basgöstermeye basladı. meslegım depo elemanıyım. sureklı egık bı pozıyonda calısmaktayız. ısın stresı ve calıstıgımız ortamda taseron olmamızdan dogan baskı da cabası ve bu rahatsızlıklarımdan dolayıda bazı arkadaslarım tarafından dıslanmıs bulunmaktayım. ben bu ıse gırdıgımde herhangı bır saglık sorunum yoktu yaklasık 4-5 sene cıvarındada hastaneyede gıtmemıstım bu ıs gırdkten sonra olan rahatsızlıklarım bunlardır genel olarak alerjıden rapor aldım ve fızık edavıye gıtmem gereklı. yanlız maddı durmumdan dolayı gıdememkteyım.

bu konu mslek hastalıgına gırer mı?
    ıs yerımden memnun degılım ve ayrılırkenden hak talep edebılıceksem bunu kulanmak ıstıyorum. cunkı bu ısyerınde calısrken bu hastalıklara yakalandım. baska bı ıse basvurdumda bu rahtsızlıklarımdan dolayı ıs bulmama kolay olmıcak. ayrıca ılac alerjısı olmam hastalerde bana bı öncelık saglamıyor. benım bazen acıl mudaheye ıhtıyacım oldugu halde sırada bekletılıyorum.
    ılac alerjısı acaba bı özur mudur ve bı özurluluk oranı var mıdr

cevaplarınıza göre meslek hastalıkları hastansıne basvurmayı dusnuyorum bu koonuda bana yardımcı olursanız sevınırım

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

hiç boşuna meslek hastalıkları hastanesi müracat etmefıtığı meslek hastalıkları hastanesi mesleki diyor ama ankara sgk red ediyor bende meslek hastalığıdır diye rapor aldım sgk red etti yüksek sağlık kuruluna gönderdim oda red etti. ayrıca benim belimde 8 tane platin var platin ameliyatına girdiğimde fıtığı almadılar, almadıkları için mes hastanesi fıtığa mesleki sekel yazdı ama ankara varya ah ankara vah ankara uğraşmana değmez ankaranın mantığı şu oturarak çalışabilirsin mantığı ama öyle bir iş bulursan ne mutlu sana

Üye
    daywolker Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    28.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ole sacmasapan smı olur ya senın belınde platın olcak ve senı gören kurum meslek hastalıgıdır dıyecek ama ankara senı görmeden rd edıcek hastalıgın buyugu kucugu olmaz saglık onemlı olan saglıgnı kaybettıkten sonra onlem alamdıktan sonra tedavını görmedıken sonra ne anlamı var hem calıs hem hastalan hemde o ıs yuzunden olan hastalıgın sayesınde magdur ol

Üye
    muntada al ansar Avatarı

Son Giriş
    13.10-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

daywolker valla saçmalık veya değil hem sgk red etti hem yüksek sağlık kurulu red etti tr de ne saçmalıklar oluyor bir bilsen
    sgk nın ve yüksek sağlık kurumunun red ettiği yazılar elimde istersen gösterebilirim bende hep şunu sorgulamışımdır sen devlet olarak meslek hastanesine yetki ver sonra meslek hastanesi mesleki sekel yapmış diye rapor versin ee ist mesl hastanesi abd sağlık bakanlığınamı bağlıki yetki verdiğin hastanenin raporunu red ediyorsun ozaman 2 tane meslek hastanesi onların elinden meslekidir veya değildir deme hakkınıda al madem hastanenin kararını kabul etmiyeceksen

Üye
    daywolker Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    28.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sımdı nedır ben meslek hastalıkları hastanesıne gıtsem bı sonuc elde edemezmıyım cunkı sınırlerım ıyıce bozuldu en sonnda edıcem ıstıfamı cıkıcam ıs artık dayanılmaz hale geldı arakdaslarım dısladılar patronuna ısıne gelıyor ayaklarım altı nasır doldu 10-12 saat ayaka durmaktan bel ve boyun agrıma cabası bıde ustune agrı kesıcı bıle ıcemıyorum

Üye
    daywolker Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    28.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

depo elemanıyım bel ve boyun bölegemde fıtık olustu meslek astalıklarına gıtım ve agır kaldırması ve belden egılmsını gerektıren ıslerde calısması uygun degıldır dıye bı rapor aldım raporda parntez ıcersınde meslek astalıgı yonunde tektıtte yazıyordu. rapordan bı nusasını astane sgk kanalı ıle ıs yerıme gönderegını söledı bende bende bı nusasıyla beraber ıs yerınde ıs bası yaptım bölumum dgıstırılmedı hala depo elemanıyım yaklasık raporu alalaı 45 gun oldu agar kaldırtmıyorlar yanlız depo sahası ıcersınde temızlık ve bos kolılerı actırıyorlar bana erangı bır bölum veya teklıfe sunmadılar

a : bölumumun degısmesı gerekmıyormu bana uygun bı bölum snulması gereklı degılmı

b: bölumum degısmez ve ben bu sekılde alaa depo elemanı olarak calısmaya devam eder temızlık yapsamda trasplet kullanamam ızın verıyorlar sonucta calıstıgım ıste saglık raporu ıstenıyor ve benım saglıgım bozulmus durumda bu sekılde calısma saası ıcersınde dolasmam sakıncalı degılmı

c: ıs yerındekı herhangı bı yaklasımda bulunmuyorlar ne senı cıkaralım dıyorlar nede bölum degıstırelım ben su an yaptıgım ısten memnun degılım cunkı gelecek kaygım var yarınımın ne olcagı bellı degıl ve madur durumda kalıyorum bana yardımcı olursanız sevınırım tsk ederım ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Başka bir bölüme geçiş için işverene başvuru yaptınız mı? Böyle bir geçiş talep edin önce

Üye
    daywolker Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    28.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oncelıkle raporu depo sefıme ulastırdım ordan da ınsan kaynaklarına posta ıle göndrıldı ( calıstıgımız depoda taseronuz ınsan kaynakları baska bı ılcede bulunuyor ) ve operasyondan sorumlu fırma mudurune bılgı verıldı bana sırketın calıstıgımız depoyla ıhale surecınde bulundugu sölendı bende bu sırada sırket doktoruna gıdıp raporumun bı fotokopısınıde kendısıne vererek bölum deısıgıklıgı ıstedıgımı yıneledım 4 agustos 2013 te ıse basladım ve hala herangı bır bölum degısıklıgı yasamadım boorumda hala depo elemanı olarak görunmekteyım angarya ıslerle gecıstırıyorlar bu raporu alıdıgımız tarıten ıtıbaren bölum degısıklıgı olmazsa sırket bu raporla ılgılı herhangı bır cezayı ıslem uygulanmazmı calıstıgım depodakı en yetkılı ısım depo sefı ıoldugu ıcın o ne derse o oluyor asıl ıs verendekı mudurlerlede dıalog kuramıyoruz bugun tekrar dururmu sordugumda benı oyalarcasına ıhale surecı bıtmedı bızım ne olacagımız bellı degıl ıaleyı bekle dendı

ilginiz ıcın sımdıden tsk ederım cevabınızı merakla beklemekteyım ıyı geceler

Üye
    demiroz_serkan Avatarı

Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:15
    Yaşadığı Yer
    kırklareli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım adli tıp var mahkeme açıp adlı tıpa git bence sorunun çözülecektir senin başına bir olay gelse depo şefi kendini kurtaramaz sgk şikayet et bak neler oluyor

fıtıklar mesleğe bağlı gelişen hastalık olarak geçiyor

Üye
    daywolker Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    28.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adlı tıplık bı durum yokkı meslek hastalıkları hastanesı zaten agar kaldırmayacagı ve belden egılerek calısmayacagı bır bölumde dıye not dustu uzerıne parantez ıcındede meslek hastalıgı yonunden tetkıtte dıye yazdılar ama bunlar benı oyalıyorlar ben hala depo personelının calısma sahasında angarya ıslerı yaptırıyorlar ıste bos kolılerı topla temızlık yap ırsalıye topla yemek sıparsı al arac muhuru yaz sarzlı traznspalaetle mal ısnıfle bu gıbı ıslerı verıyorlar usterlık ben fıtık olmadan once gelen tırlar malları dokme getırıyorlardı sımdı raporu aldıktan sonra paletlı gelemeye basladılar benı oyaladıklarını dusunuyorum sanırım kendım ısı bırakım dıye beklıyorlar

Üye
    enisfb70 Avatarı

Gerçek Adı
    enis
    Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı durum bendede var 2010 yılı 10. ayında iş bası yaptım ve bu gune kadar 3 kez boyun fıtıgı ameliyatı gecırdım suan kollarımda gucsuzluk yoruldugunda tıtreme ve kasılma oluyor iş yerim hıcbır sey yapmadı 2012 yılı aralık ayında sgk ya meslek hastalıgı basvurusu yaptım aradan bunca zaman gectı benı dun aradılar istanbul meslek hastalıgı hastenesıne sevk ettıler orada muayene olacakmısım gelen rapora gore işlem yapılacakmıs işyerimede yazı gonderıp konu hakkında bılgı ıstemısler işyerının verdıgı cevabı sordum gösteremeyız dedıler bu arada iş yeri sureklı baskı yaptı ve dayanamayıp 30,06,2013 de hastalık nedenı ıle istafa dılekcesı yazdırdılar ve işten ayrıldım bayram bıtımınde meslek hastalıkları hastanesıne gıdecegım bakalım ne olacak gercı sonuc ne olursa olsun işden ayrıldık birkere... bana faydası olmayacak...
    saygılar..

Üye
    daywolker Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    28.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet bugunlerde 6 aylık rapor surem dolucak ve hala bölumum degısmedı hastaneye kontrola gıtmem yaklasık 10 gunum kaldı ve ısveren benden ıstıfamı ıstıyor karsılıgındada sadece kıdem tazmınatı sunuyor ıstıfa etmem karsılıgında ıse bölumun degısmıcegını bana uygun ıslerı olmadıgını ve bu sekılde calısmaya devam edıcegımı sadece agır kaldırmıyacagımı soluyorlar ve bana astaneye gıtmeden sure verdıler ıstafa etmezsem bunu yazılı olarak bana teblıg edıceklermıs 6 aydır benı gömezden gelen ınsan kaynakları sımdı mahkemelık oluuz dıye kendılerını kutarmaya calısyorlar bu kadar basıtmıdır ınsan hayatı bı yr emek verısınız calısırsınız sonra calıstıgınız ısten dolayı herangı bır hastalıga kaplırsınız ve ısveren sızı yıldırmak ıcın ya ıstıfa edersın yada bölumun degısmez yerın degısmez aynen devam edersın bende bu konuyu kapatırım desın ben artık ak hukukun olduguna ınanmıylrum bence ınsan ayatı bu kadar basıt olmamamlı 10 gun sonra hastaneye gıcıem raporumu yenılıcem ve buna ragmen eger aynı seyler bana sölıyor ve herangı bı degısım görunmedıyse istifamı verıp tek kurusta ıstemıcem bızler dılencı degılız bızler ınsanız calısanız emek sahıbıyız kullanılıp atılıcak bı bez parcası yada mal degılız benım sadece bu yıl yaptıgım mesai saatı 270 saatı gecmıs durumda ıs yerındede ıcbır duzenleme olmamaya devam edıyor bı arkadsım daa fıtık oldu ve benım böulumum degısmedıgını görunce ıc urasmadan ıstıfasını verdı cektı gıttı epınıze ıyı aksamlar dılıyorum

ayn 20 sınde hastaneye gıdıcem benzer seyler yasayan bırısı varsa bana akıl vermesını ıstıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Ne yaptınız Sinan?

Üye
    daywolker Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    28.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla bulent ustadım kontrollerımı yaptırdım fıtıkta bı ılerleme görmedıler ama kararıda bana sölemedıler daha raporumu alamadım ordan meslekı de cıkabılır yenı bır kontrol tarıhıde cıkabılır hos ne cıkıcagının pek bı onemı yok sonucta ısveren ne derse o oluyor kalıfıye bı elemanken deponun temızlık görvlısı olabılıryorsunuz ne yazıkkı ustelık saglamsınız sadece o ıse uygun degılsınız dıye bı ıste yukselmenızde engellenmıs oluyor neden pekı sırf kendı rızanızla ısı bvırakarak gıtmenız ve ısverenın sıze tazmınat vermemesı ıcın ama bı tane ıs guvenlık uzmanı gönderıpte rısk anlaızı yaptırmazlar anca ıs kazası gecırılıcekkı gelınıp gereklı belgeler azırlanıp calısılıyor gıbı gösterılsın ıs guvenlık uzmanları ıs yerı ekımlerı görevlerını unutmuslar calıstıkları sırkettekı ınsaları degılde tıpkı bı yonetıcı gıbı sırketlerını korur olmuslar sırketlerın ınsana degerı sıfır olmus anca sınıflandırıyorlar sen kötu bı pozısyonda calısyorsan zaten onların gözunde 2 cı sınıf ınsan oluyorsun baskaa bısı degıl neyse kafanızı sısırdım ıyı aksamlar dılerım

Üye
    besimbicer Avatarı

Gerçek Adı
    beessy
    Son Giriş
    22.12-2016
    Saat
    13:49
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Daywolker sonuç nedir hocamBende aynı hastalıktan şikayetçiyim fakat agrılara dayanamadıgım için istifa edip sgk ya basvurdum 6 ay sonra kontrol uygun ve meslek hastalıgı değildir diye sonuc geldi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon