Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Birlikolalım Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    21:58
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,sitenizi uzun zamandır takip ediyor ve bilgilenmeye çalışıyorum.

Ben 2003 yılının Eylül ayında Ateşli silah yaralanması sonucu bir işkazası geçirdim,yaklaşık 12 gün hastanede yattıkdan sonra taburcu oldum 2ay'a yakın rapor verildi,raporum bitincede iş başı yaptım.Daha sonrada iş yerine müfettişler geldi banada sorular soruldu felan ,olay bu şekilde sonuçlandı.Sizlerin affına sığınarak beni bilgilendirmenizi istiyorum. İnce ve kalınbağırsağımdan alıntılar (yaklaşık 10'ar santim)oldu karaciğeriminde yarısı alınmıştı. Ben maluliyet raporu felan almadım iş yerimde bir şey söylemedi,maaş felanda bağlanmadı,

sizlerden ricam lütfen beni bu konuda aydınlatmanız,suandada kesiden dolayı göbek fıtığımda var yaşamımda çok ama çok zorlanıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

İş kazası tespitinde işgücü kaybı oranı sorgulanmadı mı? Yani müfettiş size hastaneye gidip rapor almanızı söylemedi mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Birlikolalım Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Sayın yönetici,prosedürünüzü bildiğim halde mesajıma ve sorularıma yardımcı olmanıza mutlu oldum,çok teşekkür ederim ve sizin sorunuza cevap vermek istedim,amacım kişisel vede özel olan sorunumu sizler gibi dostlarla birebir acılarını yaşamış kişilerle paylaşmakistedim,lütfen mazur görün.

Müfettişler geldikleri zaman bana sorular sordular ve daha sonrada şunu yap bunu yap demediler, sonuçta işkazasıydı ama neden böyle oldu bilmiyorum
    Zaman aşımı süresi 10 yılise 2,5 ayım kaldı galiba sitenizi incelediğimde böyle şeylerin farkına vardım.

Diğere tüm engelli arkadaşlarıma ve sizlere mutluluk başarı diliyor,sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

TSK mensubu musunuz? Kaza sonrası bir tazminat ya da sürekli gelir aldınız mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Birlikolalım Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Yaklaşık 10 yıldır devam eden saglık sorunlarımda galiba sona yaklaşmak uzereyım dilegim tum arkadasların aynı sekılde guzel sonuclar etmesi sonunda heyete gırdım sonucu beklıyorum umarım hepımız mutlu sona ulasırız ve bır nebze olsun acılarımız hafıfler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hayırlı olsun şimdiden. İnşallah olulu şekilde sonuçlanır süreciniz...

Üye
    Birlikolalım Avatarı

Gerçek Adı
    recep
    Son Giriş
    13.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

İyi geceler diliyorum sonuca ulaştım bir yandan mutlu biryandan buruk'um raporum %53 ile gitmiş vede %46 ile gerigeldi vede 1 yıllık kontrollü Hayırlısı olsun diyorum Bir nebze olsun rahatladım ama eylülayında tekrar aynı koşuşturmalar stres dolu günler başlayacak gibi gözüküyor Emeklilikiçin başvurayım diyorum rapor yenileme tarihine yakın maaşı donduruyorlarmış bilemiyorum şuan kararsızımvede çalışmaya devamediyorum Zamana bıraktım olayların akışını biraz böyle gitsin diye düşünüyorum Darısı tüm rapor sonucu bekleyen diğer arkadaşlara

Birde Bülent bey benim iş kazası oranım sorgulanmadı ve ayrıca dava açmalımıyım zaman aşımım Raporu alıp hastalığımı tescillediğim tarihten itibaren mi başlıyor yada dolmuşmudur, Yargıtay kararlarında Rapor ile hastalık oranı belilrlendikten sonra zaman aşımı başlar diyor ben işkazasın 2003 yılının eylül aynda geçirmiştim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1 yıl sonraki kontrol tarihinden 2 ay evvel sigorta müdürlüğüne gidip kontrol için hastaneye sevk alın. Böylece maaşınız kesilmeden devam edebilir...

İş kazası tarihi itibarı ile işgöremezlik geliri bağlanır aslında, ama siz o tarihte rapor almamaısanız, o zaman rapor tarihini takip eden ay başı itibarı ile bağlanır.
    Ama burada mahkemenin ne yönde karar verdiği önemli. Rapor tarihi itibarı ile derse, o şekilde uygulanır... Bence şimdilik bunu dert etmeyin. Hele bir süreç tümüyle lehinize sonuçlansın, gerekirse daha sonra bu konuyu da dava konusu yaparsınız ve iş kazası itibarı ile aylığın ödenmesini istersiniz.