Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 42 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    01:50
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 11 yıl önce sigortasız iş kazası geçirdim omirilik felçlisi oldum. tazminat davası açmıştım tedavİ devam ettiği için zaman açımı etkilemedi... hakim bize iş kazası ihbarında bulunmak üzere sosyal güvenlik kurumuna dava konu iş kazası olarak kabul edilirse kurumca berilenecek iş göremezlik oranı ve bağlanacak gelir oranlarının belirlemesinin beklemesine... bölge çalışma müdürlüğüne işlem yapılıp yapılmadığının bildirilmesinin beklemesine.... 6. aya attı mahkeme kuruma baş vurdum hastane raporlarını istedi mahkemenin kararını istedi verdim...

Arkadaşlar lürfen net cevap verirseniz sevinirim ben avkatıma fazla güvenmiyorm ondan elimden geldiğince ben takip etmek istiyorm...
    benim raporum % 80 sürekli ağır özürlü evet yazıyor sizce kurum geçen 10,11 yılın toplu ödemesini verirmi bide ne kadar iş göremezlik maaşı bağlanır...
    bizim tazminat davasında daha devam ediyor ne zaman sonuçlanır bilmiyoruum sözde avkat bana dedi bu sene biter inşallah öyledir...

cevap vericek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

öncelikle geçmiş olsun bu davanın 11 yıl sürmesi anormal geldi bir yerlerde sorun var demek sizin çoktan malulen emekli olmanız gerekiyordu ayrıca kazanın olduğu tarihten bu yana tüm haklarınızı alırsınız bence ama bilgisi ve bu konularda tecrübesi olan arkadaşlar foruma yazar insallah allah şifa versin umarım emekli olursunuz

Üye
    delipoyraz75 Avatarı

Gerçek Adı
    güven
    Son Giriş
    10.05-2013
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konuyu görünce çok efkarlandım eski işveren oyunları aklıma geldi mehmet beyinde dediği gibi bu neden bukadar uzamış bilmiyorum açıkcası normalinde direkt malulen emekli olmanız gerekirdi ki kapı gibi %80 lik rapor var bu zamandada işverenlere dikkat etmek lazım zaten zaman öyle bir zaman olduki eski kölelik zamanlarına döndü hak vermeden fazlasını almaya çalışıyorlar ben çalıştığım işyerlerin belki buzamana kadar bi çok tazmin hakkımı bıraktım neden derseniz sizin durumunuz gibi işlerine gelince sen bitanesin işleri bitince seni gözleri görmez bu tür insanlar böyle işte şimdi sen bu hale düştün ya seni ne arayan olur ne soran dimi? ama yinede dikkat et tazminat davası için de zaman açımı yapma girişiminde bulunmasınlar avukatları bağlayan işverenlerde çok sen uğraşırken malum şahıs yada şahıslar avukatı kendilerinede bağlaya biyor dikkat et derim sakatlık maaşı bildiğim kadarıyla benim bir akrabamda laıyor senin gibi oda yaklaşık yanlış olmasın 750-800 tl civarı sanırım sende herhalde okadar veya daha fazla alırsın zaten aşşağıya inmez o miktardan tazminatında yakasını bırakma baktın bu sene hallolmadı avukatı değiş ne diyelim şansın açık olsun hocam saygılar....

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

emeklilik için kestirmeden şöyle bir yol izlenebilir işyerinde ssk olarak görünün ve orda çalıştığınıza dair yazı alarak işyerenin bağlı bulunduğu vergi dairesine sakatlık vergi indirimi için başvurun vergi indiriminiz onaylanırsa ssk girişiniz hangi tarih bilemiyorum ama engelli olarak emekli olabilirsiniz aşağida verdiğim tabloya bakarak emeklilik şartlarınızı hesaplayın diğer tazminat hesaplarınız alacaklarınız nasıl olur bilemiyorum avukat işleri bunlar

060420131928522746325 4 - Sigortasız iş kazası geçirdim. Ne kadar iş göremezlik maaşı bağlanır?

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için..avkata gelince avkata hiç güvenmiyorum...mecburen katlanıyorum...bide oturanboğa herkese cvp yazıyor bana hiç cevap yazmamış niye acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

11 yıl dava sürmez. Bir terslik olmalı. Sürekli iş göremezlik geliri için de malulen emeklilik için de tazminat için de normal olmayan bir süre bu. Ne diyor avukatınız işin bu kadar uzamasına?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avkat diyor tadavi devam etiği için zaman aşımı etkilemiyor..hakim bile dedi bu kadar nasıl uzar...karşı taraf inkar ediyordu bizim yanımızda çalışan değil diye geçen ay makeme iş kazasıdır diye karar verdi bizi sgk ya yönlendirdi...yazdığım gibi ben sigortasızdım sgk mahkeme kararını raporlarımı bazı hastane epikirizlerini istedi verdim bide askerlik şubesinden kağıt istedi hepsini verdim %80 raporum var...acaba süreç nekadar uzar maaş nekadar bağlanır 10 senelki toplu alırmıyım? TEŞEKKÜRLER...bizim tazminat daha devam ediyor ne zaman sonuçlanır bilmiyorum

merhaba benimde iş kazası bende evraklarımı sgk ya verdim mufetiş görevlebdirildi mufetiş benden bütün evrakları istedi veridm benim 2022 için aldığım 100/80 rapurum var bide acaba beni tekrar hastaneye gönderirlermi...bide evrakları nisamda verdeim geçen fata müfettiş görevlendirildi acabe ne kadar sürer maaş bağlama bide kaza rarihim 10 seneyi aşkın raporum 2009 acaba toplu ödeme hangi tarihte başlar kaza tarihindemi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Zannediyorum yeniden hastaneye ya da Adli Tıp Kurumu'Na sevk ederler. Oradan verilecek oran temel alınarak tazminat vs. belirlenir.

Tazminat geçen süreyi de kapsar ama bağlanacak sürekli iş göremezlik geliri için aynı şey olmaz. Orada bir süt sınır var diye biliyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben 2002 de iş kazası geçirmiştim omurilik zedelemesi belden aşağısı tutmıyor 2002 den beri mahkemem sürüyor bundan kaç ay önce iş kazasıyla ilgili evrak vermiştim sgk ya 3 ay ardan sonra üniverste hastanesine sevk etiler hastenede hangi doktora görünmem gerekiyor oardaki doktorların bişeyden haberleri yok ben paraplejiyim bana sadece ortapetinin görmesi yeterli dediler biz sonra kendimiz üroloji ve beyin cerahini istedik...bunlar yeterlimi arkadaşlar örnek bu gibi durumları yaşiyan varmı bide hastaneden sonra kaç ay eradan geçiyor maaş bağlama süresi bide ben omurilik felçlisiyim belden aşağısı tutmıyor büyük küçük tuvalet hisi yok bana yüzde kaç verirler...bide kaza tarihindenmi toplu para alıcam yoksa rapor tarihindemi teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Aslında sadece ortopedi de yeter ama, diğerlerine gitmeniz de iyi olmuş. Oran konusunda bir sorun yaşanacağını sanmam, meydana gelen durum çok bariz... En yüksek oranda iş göremezlik geliri bağlanacaktır.

Bu arada malulen emekli olmuş muydun?

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır ben emekli olmamıştım çünkü kaza geçirdiğimde sigortasızdım sonra mahkemelik olduk hakim sgk aya baş vurmamızı istedi çünkü sigortasızda olsan bile iş çalıştığın yerde kaza geçirsen birşey fark etmiyor sigortalı gibi olıyorsun bizde baş vurduk hasane evraklarını epikiriz falan hepsini verdik 3 ay aradan sonra sgk hastaneye sevk eti hastane işlemleride biti şimdi beklicem merak ettiğim nekadar sürede sonuçlanır bide kaza tarihi 2002 o tarihtenmi hesaplanııcak acaba yoksa hastane baş vuru tarihindemi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

11 yıl sürmesi de akıl karı değil, dolayısıyla bundan sonra ne kadar süreceğini kestirmek de güç. Bana sorsanız şimdiye dek elli defa bitmesi lazımdı sürecin...

İş göremezlik geliri kaza tarihi itibarı ile bağlanacaktır.

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben iş kazası geçirmiştim mahkamem devam ediyor son duruşmada hakim iş göremez maaşı bağlanması için sgk ya baş vurmamızı istedi baş vurduk bütün hastene raporlarını verdik sgk hastaneye sevk eti hastaneye gittim hastane evrakları hepsi ankaraya gitmiş 2 ay oldu evrak takipte şu bilgiler yazıyor ne anlama geldiğini yazarsanız teşekkürler...
    1 09.10.2013 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    2 09.10.2013 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM SAĞLIK KURULU BÜRO İŞLEMLERİ SERVİSİ-1 ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    3 28.11.2013 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
    4 28.11.2013 ANKARA SGİM KOCATEPE SAĞLIK SGM DESTEK HİZMETLERİ-1 (GELEN/GİDEN EVRAK) SERVİSİNE ZİMMETTEN ÇIKARILDI
    5 28.11.2013 AYDIN SGİM DESTEK HİZMETLERİ-1( GENEL EVRAK) SERVİSİNE TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ
    6 28.11.2013 AYDIN SGİM DESTEK HİZMETLERİ-1( GENEL EVRAK) SERVİSİNE TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

haber sana gelmek üzere bence iş kazası servisine git belki gelmiştir sonucun kocatepe fazla bekletmez dosyaları en fazla 3 ayda cvp verir

arkadaşım ortopedi niye yazıyolarki sana onu anlamadım senin 5 yere yani beyin cerrahi nöroloji fizik tedavi üroloji ve genel cerrahiye gitmen lazım o zaman oranın % 95 leri bulur

Üye
    imQ Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bugün ankara kocattpeyi aradım bana yüzde yüz olarak verilmiş dediler ve bulunduğum ile göndermişler arkadaşlar özelikle oturanboğadan bilgi bekliyorum şimdi bulunduğum ile göndermişlr ya ordan ne zaman bana gelicek ve 11 yıldır iş kazası geçirmişim birikmiş olarak alıcakmıyım bide ben rapor parası falan hiç almadım biriken 11 yılın toplamı ne kadar olucak ve maaş ne kadar bağlanır teşekkürler...

Sayfa 1 / 3 123 SonSon