Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    canımsın Avatarı

Gerçek Adı
    ruşen ceylan
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm lar bülent bey

Sigortasız çalışıyorken iş kazası geçirdim. Şikayetçi olmadım. Şimdi olabilir miyim?

ben 5 aydır ser filimde dizilerde set hasistanı olarak çalışıyorum sskm yoktu. 01 25 2013 tahrinde beykozda çekim yaparken yüksekten düştüm. beni beykoz devlet hastansine getirdiler. sağ ayağım kırlmş ve hemen amiliyat olmamı istedi doktorlar. ssknı yaptır dediler. bana iş görmemezlik belgesi verdiler
    eve geldiğimde belgeye baktım ssk olmadığı için manuel yazılmış hastalık yeri işaretlenmiş iş kazası yazılmamaıştı.

44 yaşında iki çocuk babası ve kiracıyım çok zor durum dayım ayğım gitikçe kötüleşiyor durumumda yok doktora çıkmak için bilgisayarlı temogrefi çektirdim çebim den harcadım amiliyat olmam gerek ama hiç yardımcı olmuyorlar
    sizden ricam ne olur allah rızası için bana yol gösterin ben sakatmı kalıcam piskolejim çok bozuk sizin yorumlarınızı okudum size güvenim var lüt ven bana yardımcı olun

saygılarmla bülent bey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ruşen bey,

Mesjaınızda sizin için sıkıntı yaratabilecek ibareleri sildim.

30 gün sigortalı olduğunuzda sağlık açısından SGK kapsamına girersiniz. Eğer bunca zamandır sağlık güvenceniz aktif olmamışsa, demek ki sizi sigortalı yapmamışlar. Yapımcıyı arayıp bu konuda konuşmalısınız... Size yalan söylüyorlar gibi geldi bana. Bence Oyuncular Sendikası'na başvurup bu konuda destek isteyin: Oyuncular Sendikas

Ama en kötü olasılıkla, yaşadığınız yerdeki (kaymakamlıktaki) sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'na gidip, genel sağlık sigortasından yararlanmak için başvuruda bulunun. Gelir testi yaparlar ve eski adıyla Yeşil Kartlı olarak değerlendirilirsiniz...

İş kazası tespitine gelince, bence hem sigortasız çalıştırıldığınız için hem de iş kazası başvurusu yapılmadığı için işveren hakkında sigorta müdürlüğüne şikayette bulunabilirsiniz. Yeter ki şahitleriniz olsun?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    canımsın Avatarı

Gerçek Adı
    ruşen ceylan
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşr ederim bülent bey beni sevindirdiniz birazda olsa morelim düzeldi allah sizsemn razı olsun benim göerv kağıdım var yanı jenerikte adım yazıyor birde arkadaşım bana şahit olurum dedi emen dediklerinizi yapıcam çok çok tşkr ederim saolun bülent bey saygılarımla efendim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Yapımcı şirket ile ciddi olarak konuşun mutlaka. Eğer sizi mağdur ederlerse onlar hakkında yasal işlemlere başlayacağınızı söyleyin.

En basit iş güvencesini bile vermeyecekse, yazıklar olsun! Burada haklarında yazılacak yazılarla bütün imajları yerle bir olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    canımsın Avatarı

Gerçek Adı
    ruşen ceylan
    Son Giriş
    29.03-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yapımcımla görüşme yapıcam sizin dediklerinizi uygulucam nerden başlıcamı bilmiyorum kafam çok karışık beni ne olur yönlendirin tşkr ederim efenfim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Önce yapımcıyla konuşun. Sizi derhal sigortalı yapmasını isteyin. Ameliyat olmak için 30 gün sigortanızın olması şart. Ve eğer sigortanızı yapmazsa, hem basın yoluyla hem de hukuki olarak gerekli girişimlerde bulunacağınızı da belirtin.

Bir de, yukarıda aktardığım oyuncu sendikası'ndan da fikir alın bence