Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    slm arkadaslar ben ocak ayının 3de ıskazası gecırdım sag elımın bas veısaret parmagı zarar gordu ısaret parmagım tam olarak calısmıyor bas parmagımın kemıklerı ogunden berı kaynamıyor
    doktorumuz parmagın dondurulucagını soyluyor

ben bu sekılde sureklı ıs goremezlık albılırmıyım ve bu dondurma konusunda bılgısı olan var mı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Başparmağın ve işaret parmağının hareket kısıtlılığına göre oran verilir. Kullanılan cetvel şu şekildedir:

B-- Başparmak ve işaret parmağının birlikte sertlikleri, ankilozlar
    a-- Metakarpo - falengeal eklemden
    aa-- Tek taraflı 23
    ab-- İki taraflı 28

b-- Falango - falangeal eklemden
    ba-- Tek taraflı 13
    bb-- İki taraflı 18
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cvbınız ıcın tesekkur ederım anlayamadıgım tek taraflı ve ıkı taraflı ne anlama gelıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"tek taraflı" ve "iki taraflı" ne demek, bilen var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selamlar uzun zamandır cvb vermıyorsunuz yukardada belırtıgım gıbı ıs kazası gecıren bırıyım dun konturolum vardı ve doktor kalcamdan kemık alarak parmagıma koycakmıs yanı yıne amılayat ve yıne raporun uzaması anlamına gelıyor ocak ayının 3unden bu yana raporluyum ve gecınmekte zorluk cekıyorum ısverenın hıcbır yardımı yok sıgortadanda 3 ayda bır odeme gelıyo ben kesın rapor cıkmadan tazmınat davası acabılırmıyım ve ıs kazasından sonra mufettıs gelır ıs yerıne dıyolardı fakat kımse gelmedı neden acaba

Üye
    efkarlı Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    19.03-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eyer iş kazası olarak bildirdiysen gelirler biraz uzun sürer ssg gıdıp sorabılırsın ama bence raporun bıttıgi zaman gelırler

Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm sgkya bıldırıldı kazayı gecırdıgım gun ocak ayının 3 unden buyana roporluyum bu ayın 2sınde yıne amelıyat oldum bas parmagımın kaynamayan kemıgıne baska yerden kemık alınarak koyuldu 6 ay ıcınde ıkıncı amalıyat parmak partmaklıktan cıktı anlıyacagınız ısverenede tazmınat davası actım kesın rapor su an ıcın yok ama avukatımız beklemıyelım davayı acalım dedı bakalım ne olucak

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    02:39
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gardaş ssk ya bildirdiysen seni ararlar gün verirler o gün giden olayı detajlı analtın ne iş yaptıgını kaç kişi çalıştıgını nasıl oldugunu yanında kimler oldugu sorar bende 8 ay sonra gitmişler sadece müdürle görüşmüşler şahit falan ilgilendirmez beni dedi denetmen anlıycan işyeriyle anlaşmış gibi benim elimde iş kazası raporum yoktu hastalık diye el burkulması sandımdı şimdi el bilek donduruldu sana tavsiyem haftada en az 3 gün git sor müfettişe hangi müfettiş oldugunu ögren yoksa bir şeyler mana edip gitmiyorlar bimere yazmayla bişe olmuyor ama telefonla arasan 7 gün geçmeden geri dönüyorlar allah yardımcın olsun gardaş

Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkur ederım kardas benım anlamadıgım benım raporlar devam edıyor bu raporlar bıtıncemı ıs gucu kaybı ıcın muracat etcem ve ondan sonramı mufettıs gelcek ınceleme ıcın benım hersey ıskazası olarak gecıyor sgkda falan bas parmagın ılk eklemden calısmayacagını soyluyor doktor oran ne olur acaba

Üye
    pusat_1981 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammet
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    02:39
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valah gardaş benim tedavi bitmeden çıkışımı verdilerdi 2. ameliyatıma 20 gün kala işten çıkarken yasal haklarım saklıdır yazdım çıktım işkura işsizlik için başvurdum ilk maaşımı almadan işe yoladılar gitmezsem kesilecegini sölediler gittim eli görünce tamam sen git dediler bu halde seni bidaha işe yollamak dediler ve 8 ay işsizlik aldım işten ayrıldıktan sonra 3 kez ameliyat oldum ssk tedavin bitsin öle diyorlardı bana baş vur diye yani kalıcı yoksa gecicimi diye şimdi el bilek donduruldu iş kur devlet hastanesine yoladı doktor hiç bakmıyor 5 doktora girdim girmemle çıkmam bir oldu ortebedi doktoru hiç bakmadı el bilek dondurulması yüzde 13 dedi önemli olan dedi kurulda vercekler dedi ben işten çıkınca vermiştim dilekçemi 8 ayda zor gittiydi müfettiş oda şahitlerle falan konuşmamış bana önce gitim diyordu 3 ay önce avukata vekalet vermiştim dava açsın diye avukat her aramamam dedi davan açıldı tebligatı bekle diyordu dün gittim adliyeye tc den baktırdım dava falan açılmamış avukata gitim evraklarımı almaya evraklarımın çogunu kaybetmiş bizde yok dedi işyeriyle büyük ihtimalle anlaşmış bende tekrar ssk ya gitim denetmene ifadenin tekrarını istedim denetmen bu seferde diyorki o zaman ben gitmedim işyerinden geldiler diyor hepsi yalan bide müfettiş senin olayı meslek hastalıgıdır diye yazdım diyor bişlmiyom ne olcak şimdi başka avukata verdim vekalet ve dava açması için 400 e yakın para bu avukat şahitler burda olur derse kazanaırız diyor inş bunuda satılmazlar önceki 3 ay beni oyaladı müfettişte 9 ay anlıycan 1 sene yerimde saydım durdum sen hemen başvur bide hep takip et git ssk ya ne oldu diye üstüne düşmezsen ililenmiyorlar oran için bişe diyemem benim bilek hiç oynamıyor parmaklar yarım yakalak güç kaybı ve elde kısalma var diyom ya gardaş iş kur yoladı beni iş için rapor al diye inş alırsın istedigin oranda gardaş geçmiş olsun tekrardan

Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selamlar arkadaslar benım sorum ocak ayında ıs kazası gecırdım ve ogunden berı raporluyum raporlu oldugum gunler gun sayıma eklenecekmı yanı calısıyomus gıbı gorunecekmı ılerıde emeklılıkte faydası olcakmı sımdıden yesekkur ederım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Eğer işveren sigorta primlerini yatırmaya devam etmişse, evet, emeklilik için sigorta günleriniz aksamadan devam ediyor demektir. Ama işveren sigortayı yatırmamışsa, o zaman o süreler emeklilik hesabında boş geçer.

Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nerde yatırcaklar fırsatını bulsalar sıgortadan bıle cıkartıcaklar hıcbır yardımları oladıgı gıbı zaraları bıle var bana soyledıklerı gelcen buraya cay falan ndemlıycen ozaman senle ılgılenıyoruz dıyolar yanı bunlar ınsan degıl kac aydır ıs goremezlık paralarını hastaneye gıt gellerde kullanıyorum ama yınede yetmıyor

bulent bey sıze bır sorum olucaktı sag elımın bas parmagı ılk eklemden hıc hareket etmıyor ıseret parmagıda yumruk halıne gelmıyor yanı tam olarak kapanmıyor acaba benım raporum %10 cıvarında olurmu cvb verırsenız sevınırım

herkese selamlar arkadaslar ıs gucu kaybı tespıtı yapılırken psıkyatrıyede gıdılıyormus merak ettıgım orda neye gore degerlendırme yapıyolar mesela ben bır ıs kazası gecırdım ve sag elımın bas ve ısaret parmagında hareket kısıtlılıgı olustu yakında rapor ıcın gıdıcem hastaneye neye gore dıycekler bana sen bu ıs kazasından dolayı ortabetı %sukadar psıkyatrı% sukadar rapor alabılırsın dıye cevaplarsanız cok sevınırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ne kadar oran verilir bilemiyorum. Ama başparmak ve işaret parmağı hareket açısından önemlidir ve bence % 10 verilecektir.

Eğer oradan % 10 verilirse, psikiyatristi hiç karıştırmayın! Çünkü psikiyatrik nedenlerle oran girerse işin içine, verilen rapor 1-2 yıl süreli oluyor. Bu süre sonunda kontrol muayenesi isteniyor. Bu da her yıl eziyet demek...

Psikiyatrik değerlendirme nasıl yapılıyor bilmiyorum.

Üye
    dogusum Avatarı

Gerçek Adı
    turker
    Son Giriş
    14.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tesekkur ederım cvbınız ıcın yanlız pısıkyatrıye mecbur cıkılıyormus ben cıkmak ıstemesem olurmu acaba

Sayfa 1 / 2 12 SonSon