Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aziha Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    31.12-2013
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar adım hakan
    Ben e.m.l mezunu (metal işleri) 1996 mezunuyum.çalışma hayatım boyunca sigortalı sigortasız kaynakçılık işleri ile uğraştım 3,5 yıldır bir firmada ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir diye rapor aldım 5-6 ay kadar öncesinde ciddi olarak bel ağrısı yakınmalarım başladı meslek hastalıkları hastahanesine kendim (maltepe)başvurarak tetkik istettirdim bel ve sırt mr sonuçlarım söyle
    dorsal spinal mr:dorsal kifozda artma dejeneratif spondilartit,d-11,d12 diskinde median protüzyon,ön subaraknoid mesafede daralma ,dural kese basısı
    lomber mr: L5 sakralizasyon,L4,L5 diskinde median anülüs protüzyonu ve ön epidural mesafede daralma dural kese anterior yüzeyinde hafif indentasyon
    sonuç
    ön tanı: mesleki sağlık muayenesi
    ana tanı : M51.8 ınvertebral disk bozuklukları ,diğer tanımlanmamış
    mesleki tanı : M51.8 invertebral disk bozukluklarıdiğer,tanımlanmamış MESLEKİ DEĞİL tıbbi karar tartışması :uzun süre ayakta kalamaz belden eğilmesini gerektirmeyen ve ağır yük kaldırmayacağı bir bölümde çalışmasına dair obssk dırben bu rahatsızlıklarımın mesleğimle alakalı olduğunu düşünüyorken böyle bir tanı (mesleki değildir)karşılaştım
    nasıl bir yol izlemeliyim yorumlarınız için teşekkürler

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakan.meslek hastanesimi bu karara vardı.meslek hastalığı değildir diye. peki nasıl olmuş bu rahatsızlıklar.onu düşünmüyolar.ve bundan sonra bu adam nasıl çalışacak diye.

Üye
    aziha Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    31.12-2013
    Saat
    22:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

basar_41_14;

evet istanbul maltepe m.h.h bu kararı aldı hem mesleki değildir diyorlar hem mesleğini yapamaz diyorlar madem mesleki değilse niye ağır yük kaldıramaz v.s kararlar alıyorlar o zaman mesleğime devam ettir be kardeşim . benim mesleğim ağır ve tehlikeli işler sınıfında bence benim meslek sınıfımda omurga rahatsızlıkları önemli bir yer tutar.demiri indir kaldır ...

Üye
    basar_41_14 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kardeş.aynen bende senin gibi ist.mes.hast. başvurdum.el bileğim ve belimdeki rahatsızlıklar için.bende senin gibi sürekli ağır işler yaptım.
    ve bu rapor şimdi ankarada.kurula girecek. inşallah kabul edilir.