Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 39 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cevher Avatarı

Son Giriş
    19.02-2014
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar Bülent Bey benim bir sorum olacak ben 2011 yılının nisan ayında iş kazası geçirdim işe başlayana kadar geçici iş göremezlik ödeneğinden faydalandım 2011 yılının aralık ayında işe başladım daha sonra % 40 kusur oranıyla 2012 yılının eylül ayında sgk ya sürekli iş göremezliködeneği için başvuruda bulundum benim öğrenmek istediğim geriye dönük sürekli iş göremezlik ödeneğini sgk ya başvurduğum tarihten itibaren mi alabiliyorum yoksa işe başladığım geçici iş göremezlik ödeneğinin kesildiği tarihten itibaren mi alabiliyorum bilgilendirirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

geçici iş göremezlik gelirinin kesildiği tarihten sonraki ay başı itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır: 5510 sayılı yasanın 19. maddesi
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cevher Avatarı

Son Giriş
    19.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey benim birde bu konuyla ilgili öğrenmek istediğim başka bir şey daha var ben kontrollerim dolayısıyla ara ara hastaneye gidiyorum gittiğim zamanlarda da 10 ar günlük rapor alıyorum bu raporlar geçici iş göremezlik ödeneği şeklinde olduğu için ücretleri iş yerime yere yatıyor sürekli iş göremezlik ödeneği altında toplu para alacağımı söylemiştiniz peki bu ara ara aldığım raporlar nasıl etkiler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Eğer geçici iş göremezlik geliri alıyorsanız, bu durumda sürekli iş göremezlik geliri geçici iş göremezlik gelirinin kesildiği tarihten sonraki ay başı itibarı ile başlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cevher Avatarı

Son Giriş
    19.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey
    ben şu an işe başladım geçici iş göremezlik ödeneğini hastanede yattığım zamanlar almıştım ama ara ara kontrollere gittim ve gittiğim zamanlar en fazla 10'ar gün rapor aldım benim sorum sürekli iş göremezlik ödeneği alırken alacağım topla para içinden bu raporluyken yatan ücret kesilir mi yoksa 10 günlük rapor bütün ayı etkileyip toplu ödeme yapılmazmı

ayrıca sürekli iş göremezlik geliri ne kadar benim özür oranı % 42 günlüğümde 35 tl nasıl hesaplayabiliriz bülent bey

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Çok emin değilim ama, sanıyorum en son hangi tarihte geçici iş göremezlik almışsanız, ondan sonraki gün itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Toplu para da o tarih itibarı ile başlar.

Bağlanacak gelir sanıyorum 350 TL gibi bir şey olur.

Üye
    md1969 Avatarı

Gerçek Adı
    Menduh Doğan
    Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar yeni üyeyim. benim de sorunum sürekli iş göremezlik geliri ..

01 07 2011 de iş kazası yaptım neticesinde 21 gün aradan sonra maalesef bacagım diz altından kesildi amenna buraya kadar ama bundan sonrası beni bıktırdı eziyet üstüne eziyet
    17 10 2011 de dilekçe verdim raporum bitti sürekli iş göremezlik geliri alayım diye ama ne hikmetse 10 02 2012 de ancak sıra geldi
    müfettiş çagırdı ne amaaş aldıgımı sordu kaza geçirmeden önce söyledi bende net 2700 tl aldıgımı tamam dedi bekliyorum ne zaman maaş baglanır diye ama 6 cı ayda haber geldi keçiören egitim hastanesine git engel oranın belirlensin diye gittim rapor çıkarmaya kurul toplanmış karar almışlar bana bişey söyleyen yok tabii gizliymiş evrak

konyaya gönderdiler iş bitti diye beklerken 01 12 2012 de bir yazı geldi gazi hastanesine git hakem hastane orası diye gittim ordada hallettim işleri bin bir eziyetle kaza rapor tarihimi yanlış göndermişler geri döndü baştan başladık tabii rapor işine vs
    neyse bitti 17 042013 tarihinde aradım konya sgk yı 01 03 2013 tarihinde başlamış benim maaşım. benim bildigim rapoun bittigi tarih itibarı ile ama nasıl olacak anlamadım bu işi
    17 10 2011 rapor bitiş tarihi ve dilekçe verdimgim tarih ordaki görevli bayan 01 03 2013 maaş başlama tarihiniz dedi 2405 2013 maaş alıcam bundan sonra ne yapmam gerek saygılar

slm arkadaşlar bu arada haklarım nelerdir acaba 1987 sigorta başlangıç tarihim 4165 günüm var emklilik hakkım varmı erken emeklilik gibi varsa kaybım olurmu günümden dolayı 1969 dogumluyum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

İş gücü kaybına neden olan durum bu kadar barizken onca hastane eziyeti tam bir ceberrutluk olmuş!

Geçici iş göremezlik geliri aldınızsa, onun bitiş tarihi itibarı ilr sürekli iş göremezlik geliri bağlanmış olmasın?

Sigortalının sürekli iş göremezlik geliri;
    a) Geçici iş göremezlik ödeneğinin sona erdiği tarihi,
    b) Geçici iş göremezlik tespit edilemeden sürekli iş göremezlik durumuna girilmişse, buna ait sağlık kurulu raporu tarihini,
    takip eden ay başından başlar.

Bence gelirin başlangıç tarihi konusnda itirazda bulunun.

Sürekli iş göremezlik gelirinin yanı sıra % 40 ve üzeri rapor alabileceğiniz için erken Yaşlılık aylığından da yararlanabilirsiniz (yani emekli olabilirsiniz). Bunun için elinizdeki % 40 ve üzeri raporla defterdarlığa gidip sakatlık indirimine başvuracaksınız. Bu hakkı elde ettiğinizde aşağıdaki tabloya göre emekliliğiniz belirlenir. Şartlar tamamsa, erken Yaşlılık emekliilği için sigorta müdürlüğüne başvuru yapabilirsiniz.
    Not: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Aynı anda hem emeklilik hem de sürekli iş göremezlik geliri hakkı kazanırsanız, iki aylıktan fazla olanın tamamı az olanın yarısını aynı anda alırsınız.

2008 oncesi - Sürekli iş göremezlik geliri hangi tarih itibarıyla başlar?

Üye
    md1969 Avatarı

Gerçek Adı
    Menduh Doğan
    Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler bülent bey ilgi ve alakanıza evet itiraz ettik avukatla aslında avukatım raporu falan göndermişti ama ne hikmetse 01.03 2013 te baglandı maaş

gelgelelim esas konuya dert bitmiyoki maalesef dün mahkeme vardı sonuç sıfır oldu. tazminatımız yokmuş maalesef iş kazasındaki suç oranım yüzde 40 tı onu düşmüşler iş göremezlik gelirini düşmüşler elele başbaşa kaldık bacagımızın kesilmesiyle başbaşa kaldık
    bana sürekli iş göremezlik maaşı baglamışlar onun için tazminat yok dediler itiraz edicez 21 06 2013 mahkeme bu nasıl iş anlamadım ben
    ha bu arada maaş 1874 tl baglandı

diger bir sorum şu olacak benim günüm 4165 gün var ssk emekli olsam 1987 başlangıcım zararım olur mu
    normalde kaza geçirmeseydim 5375 günden ve 2019 da emekli olacaktım şimdi sormak istedigim şu günüm eksik zararım olurmu emekli oldugumda yani devlet günümü tamamlarmı 5375 e acaba teşekkürler iyi günler herkese,

Üye
    cevher Avatarı

Son Giriş
    19.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent bey merhabalar benim öğrenmek istediğim bir şey var ben geçirdiğim iş kazası sonucu kolostomi kullanmak zorundayım sakatlık oran cetveline göre %42 raporum var ancak bu kolostominin bende kalıcı olduğunu söylediler kalıcı kolostomilerde malülen emeklilik olduğunu duymuştum bunun için tekrar rapormu almam gerek yani malüliyet cetveline göremi değerlendirilmesi lazımdı ayrıcı kolostominin olduğu bölgede fıtıklaşmada oldu buda raporumun oranını yükseltirmi bana acil dönüş yaparsanız sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Menduh bey, bir kaybınız olmaz. 6 sene erken emekli olmaktan daha avantajlı hiç bir şey olamaz. Ben olsam hemen emeklilik işlemlerini yapardım. (unutmayın, aynı anda hem iş kazası geliri hem de emeklilik hak edildiğinde, fazla olanın tamamı, az olanın yarısı ödenir)

cevher, kalıcı kolonostomi takılması maluliyeti gerektiriyordu. Ama şimdiki maluliyet cetveli'nde bulamadım bu ibareyi. İlla ki vardır da, tıbbi terimlerden anlamadığım için görememişimdir...
    Malulen emeklilik söz konusu olduğunda aslında yeni rapor istenir. Ama sgk kayıtlarında rahatsızlığa dair tespit varsa, o zaman onun üzerinden maluliyet işlemi gerçekleştirilir. Şu durumda kalıcı kolonostomi olduğu iş kazası tespit raporunda varsa, ne ala; yoksa, malulen emeklilik için sigorta müdürlüüne başvurduğunuzda sizi yeniden hastaneye sevk ederler...

Üye
    Hector Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bulent abe merhaba bir sorum olacaktı ben 09.28.2015 is kazası geçirdim suç oranı belirlenmek için bilir kişi kaç yıl bekler acaba

Iki el parmagim sakat kaldı sizce ssk ne kadar sakatlik oranı verir ve süreç kaç ay sürer 4 aydır istedikleri raporları teslim ettim

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

@Hector

Kardeşim bu soruyu avukatına sorman daha doğru . Bülent Bey iş kazalarına bakan bir avukat değil sitenin yayın yönetmeni mahkeme dava süreçlerini bilirkişi süresi gibi soruları avukatınızla görüşün daha sağlıklı olur.

Üye
    Hector Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    Siirt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece surecın ne kadar surdugunu merak ettım 1.5 sene oldu iş kazası gecırelı ve 4 aydırda raporlarım ankarada ne zaman acıklanır ankarada kay kalır yada kac yıl kalır iron

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Hector

adli tıpa girdin mi bilirkişi hesaplaması yapıldı mı bunlar daha bitmediyse 4 ile 5 sene arası sürer davan

Sayfa 1 / 3 123 SonSon