TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Cengiz1981 Avatarı

Son Giriş
    14.02-2019
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hocam bi yere işe gireceğim ama doktor gözden dolayı iş için rapor verir mi acaba

Üye
    sabries Avatarı

Son Giriş
    03.03-2020
    Saat
    00:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sürekli iş göremezlik maaşım askere gidince kesilir mi

Üye
    Mektepli1967 Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL AYYILDIZ
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    AFYONKARAHİSAR
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    11

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba,
    Ben yeni sürekli iş göremezlik geliri almaya başladım.Köyde yaşıyorum ve çiftçilikle uğraşıyorum.Ben normal olarak emekli olmak için çiftçi bağkuru yani ek 5 yatırmak istiyorum.Eğer ek 5 yatırırsam sürekli iş görmezlik gelirimin kesilme durumu olabilir mi ?
    Bununla ilgili bir yazı okudum kafam karıştı yazıda
    ''Sürekli iş göremezlik geliri alan sigortalılar çalışmalarını tüm sigorta kollarına tabi sürdürebilir. Bu çalışmalarından dolayı malullük veya yaşlılık aylığına hak kazanması halinde aylık bağlanır. Bağlanan aylıkla birlikte sürekli iş göremezlik geliri de verilir. Her iki aylıktan yüksek olan gelir veya aylık tamdan düşük olan yarımdan ödenir.
    Ancak, bu sigortalılar 5510 sayılı Kanun’un ek 5 maddesine göre tarım ve orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak veya ek 6 maddesine göre kısmi süreli (ticari taksi ve dolmuş vb.) sigortalı olarak anılan Kanun’un ilgili maddelerinde, gelir almama şartı aranması nedeniyle çalışamazlar.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12