Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    herkese selam.ben iş kazasından dolayı % 63 engelli oldum.iş yerime ne kadar tazminat davası açabilirim.Allah herkesin yardımcısı olsun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bu sizin çalışırken aldığınız maaşa da bağlı. Bence bu konuda bir avukata danışmalısınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.çalıştığımda maaşım 1500 liraydı ama asgari ücret olan 565 lira gösteriyordular saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Bu konuda avukatla görüşüp olası tazminata dair fikir edinmeye çalılın bence.

Ayrıca, sürekli iş göremezlik geliri alıyorsunuz değil mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet alıyorum bülent bey

Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selam.ben bir işkası geçirdim ve raporluyken iş yerim beni işten çıkardı bende kıdem tazminatı davası açtım.davayı kazandım ama işyerim yargıtaya taşıdı.yaklaşık 7 ay oldu yargıtaya gideli.yargıtay dava dosyası sorgolamadan baktığımda arşivde görünüyordu.iki gün önce baktığımda ise ÖN İNCELEMEDE görünüyor.acaba ne zaman sonuçlarır?bilgisi ve deneyimi olanlar lütfen yardımcı olsun.saygılar

Üye
    NZL Avatarı

Son Giriş
    31.01-2014
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu tür davalar kısmi olarak açılır ve bilirkişi dosyada tüm kriterleri göz önünde bulundurarak tazminat tutarını belirler, sizde davanızı ıslah edersiniz.

Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim NZL ilgilendiğin için

Üye
    dante66 Avatarı

Son Giriş
    22.04-2013
    Saat
    21:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bir arkadaşım iş kazası sonucu bir parmağını kaybetti ve 40 bin lira net para aldı. Bu durumlarda iş kazası tutanağı çok önemli. Eğer hatalı siz iseniz sgk tedavi masraflarını geri istiyor. Müfettiş gönderip tespit yapıyorlar.

Üye
    Avukat Önder Avatarı

Gerçek Adı
    önder
    Son Giriş
    20.05-2013
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Borçlar Kanunu’nun 46. maddesi gereğince işvereninden sadece uğradığı cismani zararı için tedavi giderlerinin karşılanmasını değil, aynı zamanda ileride ilerde iktisaden karşılaşabileceği mağduriyetinden doğabilecek zarar ve ziyanın masraflarını da talep etme imkanına sahip bulunmaktadır.
    Yani anlayacağınız haliyle mahrum kalınan karıda talep etme hakkınız var beyefendi..
    söz konusu durum sigorta müfettişleritarafıundan işyerinde olay mahallini inceleyerek, ilgililerin( sigortalı, görgü tanıkları, tanık sigortalılar, işveren yetkililerinin) ifadelerini almakta ayrıca işyeri kayıt ve belgeleri ile olaya ilişkin bütün bilgi ve belgeleri incelemektedir. Burdan çıkacak rapor miktar üzerinde etkili olmaktadır.(delil)
    Bu konuda verilen emsal yargıtay kararı, faydalı olacaktır.YARGITAY
    21. HUKUK DAİRESİ
    Başka bir anlatımla, işçinin günlük brüt geliri tespit edilerek bilinen dönemdeki kazancı mevcut veriler nazara alınarak iskontolama ve artırma işlemi yapılmadan hesaplanacağı, bilinmeyen dönemdeki kazancının ise, 60 yaşa kadar yıllık olarak % 10 artırılıp, % 10 iskontoya tabi tutulacağı, 60 yaşından sonrada bakiye ömrü kadar (pasif) dönemde elde edeceği kazançların ortalama yönteme başvurulmadan, her yıl için ayrı ayrı hesaplanması gerekir.

YILLIK FAİZDE HESAPLANDIĞINDA ALACAĞINIZ MİKTARIN 200.000 TLyi GEÇECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.Saygılar

Üye
    tufan41 Avatarı

Son Giriş
    15.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın avukat önder bey; ilgilendiğiniz ve cevap yazdığınız için çok sağolun.ALLAH sizden razı olsun.saygılar

Üye
    Avukat Önder Avatarı

Gerçek Adı
    önder
    Son Giriş
    20.05-2013
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim.

Üye
    tazminathukukçusu Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tufan bey bu mevzu rastgele bır mıktar soylenecek bır durum değil. öncelıkle kaza tarıhınde yasınız , aylık gelırınız, ve kusuur durumu onem arzedıyor bunları paylasır isenız tahmnı bırseyler soylenebılır. ancak davanızı kısmı acıp daha sonra ıslah etmenız gerekecek.

Üye
    blov Avatarı

Son Giriş
    20.03-2017
    Saat
    01:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar bende iş kazası geçirdim ama şürekli iş göremezlik almıyorum vergi indirimi hakkıkla emekli edildim tazminat davası açabilirmiyim 100 /80 vergi indirimi raporum var nasıl olur bu işler sagolun

bilgisi olan varmı
    sürekli iş göremezlik tespiti için yaptıgım baş vurular sgk hukuk burosu tarafından red edildi hastalıgım devam ediyor nasıl yol izlemem lazım iş kazasından sonra hastalandım sagolun raporumu hukuk burosuna sormuşlar kontrole gerek olmadıgı hastalıgı olmadıgına gerek görülmüş ama ben hastayım nasıl oluyor bu işler bilgisi olan varmı başvurular redediliyor sgk tarafından

bülent bey bir yol göstersen sagol

Üye
    cevher Avatarı

Son Giriş
    19.02-2014
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    önder bey öncelikle merhabalar ben 2011 nisan ayında iş kazası geçirdim %42 raporum var ben aynı işte çalışmaya devam edeceğim için kimseden şikayetçi olmadım ama görüyorum ki gün geçtikçe unutuluyor bazı şeyler şu an maddi manevi tazminat davası açmak istesem alacağım ücret ne olur bilgilendirirseniz sevinirim