Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Fatik1502 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    11:11
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben karayollarında çalışıyordum Ankara'da bala'daki şantiyeyi kontrol etmem istendi şoför benim, balada mıcırlı yolda kayıp kaza yaptım beni helikopterle almışlar kafatasımda 3 kırık olmuş 19 gün yoğun bakımda yatmışım halen raporluyum onun parasını alıyorum.. Sürekli iş göremezlik durumumla ilgili Psikiyatri doktoru 100/60 rapor verdi (Organik Delüzyonel(Şizofreni Benzeri Bozukluklar) yazıyor)ancak heyete daha sevk edilmedim heyet oranları düşürüyormuş sürekli iş göremezlik maaşına bağlanabilirmiyim bilmediğim için yardımlarınızı bekliyorum saolun..

Üye
    musa04 Avatarı

Son Giriş
    03.10-2014
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş sürekli iş görmemezlik baglanması için yüzde 10 yeterli

Üye
    Fatik1502 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

oranları çok düşürüyorlarmış ... inşallah 100/60 raporu 100/10 un altına çekmezler.. teşekkür ederim musa kardeş ADMİN Abimiz hiç böyle birkaç olay yokmu anlatırmısınız lüten ..SGK heyet Trafik kazasıyla Psikiyatrik bozukluk olmaz demicekmi? şaşkınım ama doktor bana çalışır raporu bile verilmez diyor ne yapmalıyım..

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

oranları düşürme yok arkadaşım.eğer senin aldığın raporunda konulan teşhis ile verilen oran doğru orantılıysa yani hatır için oran verilmediyse onaylanıyor.eğer orantılı değilse seni hakem hastaneye sevkediyorlar ve oradan rapor alıyorsun.

Üye
    Fatik1502 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

OturanBoğa abim yardımcı olmadın ... Bu oranları nasıl kontrol edeceğim açıkca söylermisiniz..(Organik Delüzyonel(Şizofreni Benzeri Bozukluklar) yazıyor tedaviyle işlevsel deyil ikonu işaretli. Ankara eğitim araştırma hastanesi verdi.100/60 olarak? Yoğun bakımdan çıktığımda hastanede yatakta yakupla oturup konuşuyordum geçen hafta odamdaki perdemi yaktı konuşmuyorum, onunla ama hep yanımda onunla evde yürüyorum, Numune hastaneside Mental bozukluk dedi 100/60 yazdı inşallah uğraştığıma değer karayollarında İnşaat teknikeri olarak çalışıyordum

Üye
    Fatik1502 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Bu oranları nasıl kontrol edeceğim açıkca söylermisiniz..(Organik Delüzyonel(Şizofreni Benzeri Bozukluklar) yazıyor tedaviyle işlevsel deyil ikonu işaretli. Ankara eğitim araştırma hastanesi verdi.100/60 olarak?
    Yoğun bakımdan çıktığımda hastanede yatakta yakupla oturup konuşuyordum doktorlarda görmüşler beni Ankara hastanesinde doktorlar 100-60 verdi....
    geçen hafta odamdaki perdemi yaktı konuşmuyorum, onunla ama hep yanımda onunla evde yürüyorum,
    Numune hastaneside Mental bozukluk dedi 100/60 yazdı
    inşallah uğraştığıma değer karayollarında İnşaat teknikeri olarak çalışıyordum.. Baladaki şantiyeyi kontrole giderken kendi kullandığım araçla takla atmışım sgk da iş kazası diye kayıtlı emniyet kemeri takmadığım için 100/33 ceza kesilmiş Heyette demiceklermi trafik kazasıyla psikolojik rahatsızlık olmaz diye.. ama her iki hastaneden aldığım epikriz rapor tarihleri kazadan sonrayı işaret ediyor numunede psikiyatr bölümünde 2 hafta yakupla yattımda ama kafam karışık cevap verirseniz çok mutlu olacağım .. teşekkür ederim ama hastanelerden yatış tarihlerim epikriz raporların kazadan sonrayı işaret ediyor lütfen biraz bilgi.

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim bildiğim iş görmezlik maaşı sadece iş kazalarında olan iş kazası sonucu vücudunun belli fonksiyon kaybı olursa alırlar başka türlü malülen emeklilik olur sadecee

Üye
    Fatik1502 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

SGK daki memur 100/10 alabilirsen başvur dedi.. ama ağzında sakız çiğneyip patlatan ciddiyetsiz bir memurdu ondan sizden ümidim var.. iş kazası olarak kayıtlı.. ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Fatik, iş kazası olduğuna dair sigorta müdürlüğüne başvuru yapmıştınız ve bir müfettiş gelip iş kazası tutuanağı tuttu, değil mi? SGK'da bu yönde kayıt olduğuna göre, bir sorun yaşamadan sürekli iş göremezlik geliriniz bağlanır diye düşünüyorum.

İş kazası sonucu psikolojik rahatsızlık tabii ki olabilir. Ki sizde de bu yönde rapor verilmiş zaten. Oranlar ile ilgili olarak kullanılan cetvelde ilgili bölümü aşağıya kopyalıyorum... Bence süreç lehinize sonuçölanacak ve hakkınızı alacaksınız.

Ayrıca şu nımaralardan arayarak dosyanız hakkında bilgi edinmeyi de deneyebilirsiniz: İş kazası maluliyet servisi: 0312 415 0349
    Baş Arızaları (*)
    (Kafa kemikleri, nöroloji, nöroşirürji, psikiyatri arıza ve hastalıkları)
    Arıza Arıza
    Sıra Ağırlık
    No Ölçüsü
    1 Trepenasyon veya travma sonucu baş kemiklerinin açıklıkları
    A 4 cm ² ye kadar ( plastikle kapatılmamış ) 10
    B 4 - 9 cm. ² ( plastikle kapatılmış ) 10
    C 4 - 9 cm. ² ( plastikle kapatılmamış ) 20
    D 9 - 25 cm. ² ( plastikle kapatılmış ) 20
    E- 9 - 25 cm. ² ( plastikle kapatılmamış ) 30
    F- 25 cm. ² den geniş ( plastikle kapatılmış ) 30
    G 25 cm. ² den geniş ( plastikle kapatılmamış ) 50
    2 Epilepsiler
    A Ayda birkaç kez gelen, antiepileptik tedavilere rağmen nöbetleri süren grandmal epilepsi, 57
    B Zaman zaman statüs epileptikusla seyreden grandmal epilepsi, 65
    C Sık sık tekrarlayan ve zaman zaman generalize nöbetlerle seyreden jaksoniyen epilepsi, 57
    D Haftada birkaç kez tekrarlayan ve kontrol edilemeyen psikomotor epilepsi 57
    3 Konuşma bozuklukları
    A Dizartiriler, motor afazi 30
    B Sensoriyel afaziler 30
    C Miks afaziler 58
    D Felçle birlikte konuşma bozukluğu 65
    4 Vasküler, enfeksiyon, entoksikasyon veya travmaya bağlı denge bozuklukları, vertigo
    A Günlük hayatın sürdürülmesine engel olmayanlar 10
    B Baston gerektirenler 30
    C Başkasının yardımını gerektirenler 65
    5 Ekstra pramidal sistem hastalıkları
    A Parkinsonizm ( bazı parkinson semptomları gösteren parkinsona benzer haller ) 13
    B Postensefalik veya arteriyoskleroza bağlı parkinson hastalığı ( paralizi ajitan )
    a -- hafif 13
    b-- Orta 50
    c-- Ağır 65
    6 Serebro vasküler hastalıklar
    A Kalıcı parazi veya paralizi yapmayan gelip geçici iskemik ataklar 13
    B Trombotik, embolik, subaraknoidal veya intraserebral kanama sonucu oluşmuş ve sekel halini almış monoparazi, monopleji, hemiparazi, hemiplejiler, pedunkulus, pons ve bulbustaki kafa çiftleri, alternparazi, paraliziler ( Weber sendromu vb. ) ve konuşma bozukluğu ile birlikte paraliziler.
    a -- hafif 35
    b-- Orta 57
    c-- Ağır 65
    7 Vasküler, enfeksiyon, tümör ve travmaya bağlı paraparaziler
    A Baston gerektirmeyenler 30
    B Günlük fizyolojik gereksinimlerin giderilebilmesi için iki baston veya diğer bir gereç veya başkasının yardımını gerektirenler. 57
    C Enkontinensle birlikte yatağa bağımlı kılanlar. 65
    8 7 arıza sıra numarasında yazılı nedenlerle meydana gelen dipleji, parapleji, ve kuadropleji 65
    9 Menenjit, ensefalit, menengoensefalit gibi beyin zarları ve beyin dokusu enfeksiyonu sekelleri
    a-- hafif ( günlük hayatı çok az etkiliyenler ) 13
    b-- Orta ( günlük hayatı oldukça etkileyen ve birkaç kafa çifti veya hareket sistemi bozukluğu yapanlar ) 57
    c-- Ağır ( günlük hayatı yardımcısız yürütülemeyecek derecede etkileyen ve kafa çifti felçleri, epileptik veya mental bozukluklarla birlikte olanlar ) 65
    10 Herediter, heredo-familyal dejeneratif ve henüz sebebi bilinmeyen hastalıklar
    A Serebrum ( kranial sinirler, serebral palsi ) 65
    B Bazal ganglion ( kronik progresif kore, paralizi ajitan ) 50
    C Serebellum hastalıkları ( Friedreich ataksisi ) 60
    D Omurilik hastalıkları ( skleroz, lateral amyotrofik, sirengomiyeli )
    a-- hafif ve orta 45
    b-- Ağır 65
    E Kas hastalıkları (miyastenia gravis, miyopatiler )
    a-- Başkasının yardımını gerektirmeyenler 45
    b-- Başkasının yardımını gerektirenler 65
    F Miyelin kılıfı hastalıkalrı ( multiple skleroz )
    a -- hafif ( belirtiler kesin değil ) 30
    b-- Orta ( kronik, tekrarlayıcı, yaygın ) 57
    c-- Ağır ( kronik, ilerleyici, yaygın ) 65
    11 Boyun sapının ( pedunkulus, pons, bulbus ) travmatik, vasküler, enfeksiyoz, toksik vb. lezyonları sonucu oluşan kafa çifti paralizileri ) Raporda belirtilen bulgulara göre değerlendirilir.
    12 Kafa travmaları ( kommosyo, kontizyo serebri ), kafa kemikleri fissuru, çökme kırığı sonucu oluşan psişik bozukluklar ( vertigo, amnezi, semptomatik epilepsi vb. )
    a -- hafif 30
    b-- Orta 45
    c-- Ağır 65
    13 Travmatik, enfeksiyoz ( apse ), vasküler nedenlere, tümörlere bağlı beyin arızalarıyla bunların ameliyatları sonucu meydana gelen sekeller, ameliyat edilemeyen beyin tümörleri
    a -- hafif 30
    b-- Orta 50
    c-- Ağır 57
    d-- Kötü tabiatlı 65
    14 Poliradikülönevrit, radikülit, polinevrit ve polinöropatiler
    a -- hafif 30
    b-- Orta 45
    c-- Ağır 57
    15 Psikozlar
    A Organik psikozlar
    a -- Senil demans ( basit tip, depresif tip, paranoid, akut konfizyonal ) 65
    b-- Presenil demans 45
    B Alkolik psikozlar
    a -- Korsakof psikozu 65
    b-- Alkolik demans, alkolik halusinöz 57
    C İlaç psikozları
    a -- Tedavi edilebilen 35
    b-- Tedavi edilemeyen 57
    D Şizofrenik psikozlar
    a -- Tedaviyle çalışma olanağı veren 45
    b-- Tedaviyle çalışma olanağı vermeyen 65
    E Effektif psikozlar
    F Paranoid psikozlar
    a -- Basit
    b-- Paranoya 57
    c-- Parafreni 57
    G Organik olmayan psikozlar ( depresif veya eksite tipler veya psikojenik paranoid psikozlar )
    16 Nevrotik bozukluklar, kişilik bozuklukları ve başka psikotik olmayan ruhsal bozukluklar
    A Nevrotik bozukluklar ( Anksiyete, histeri, fobik, obsesif, kompulsif, nevrotik depresyon, nevrasteni, hipokondriazis, depersonalizasyon sendromu psikozları )
    B Kişilik bozuklukları ( Paranoid kişilik, affektif kişilik, şizoid kişilik, eksplozif kişilik, histerik kişilik, astenik kişilik, sosyopatik kişilik, veya sosyal yönü ağır basan bozukluklar ) 57
    17 Alkol ve ilaç ( morfin, esrar, kokain, barbütrik, amfetamin ) bağımlılığı
    a -- Tedaviyle çalışma olanağı veren 35
    b-- Tedaviyle çalışma olanağı vermeyen 57
    18 Organik beyin zedelenmesinden sonra oluşan psikotik olmayan özgül bozukluklar
    A Frontal lob sendromu 65
    B Post kontuzisyon sendromu
    a -- Tedaviyle çalışma olanağı veren 35
    b-- Tedaviyle çalışma olanağı vermeyen 57
    19 Oligofreniler
    a -- İdiosi ( IQ 20 ' den küçük ) 65
    b-- Embesilite ( İQ 20 - 40 arası ) 59
    c-- Debilite ( İQ 40 - 85 arası ) 25
    20 Travma veya travma dışı cinsel sapma ve bozuklukalr
    a -- Tedavi edilebilen 35
    b-- Tedavi edilemeyen 57
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Fatik1502 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Çok teşekkür ederim OturanBoğa abicim..
    ssk da hakkını alacaksın üzülme dedi çok mutlu ettiniz saolun..

SGK ya gittim sıra numarası alıp bekledim..danışma ve rehberlik bölümüne sordum dedimki, hastaneye sevkim nezaman olacak memur kadın maluliyettlik servisi 3.katta, hayır hastaneye sevk etmiyoruz dedi neye göre belirleyecekler sevketmeden
    maluliyetlik başvuru belgesiyle birlikte sevk etmeden özürlü raporlarımızı mı sunacağız kafam karıştı

Üye
    Fatik1502 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

06.Şub 201103 01E 30 796,5
    06.Şub 201104 01A 24 637,2 24.Nis
    06.Oca 201105 01A 01.May 30 1.426,23
    06.Oca 201106 01A 30 1.371,58
    06.Oca 201107 01A 30 1.470,82
    06.Oca 201108 01A 30 1.624,31
    06.Oca 201109 01A 30 1.684,21
    06.Oca 201110 01A 0 0
    06.Oca 201111 01A 0 0
    06.Oca 201112 01A 0 0 23.Ara
    100/60 İŞ GÖREMEZ DENİLDİ NE KADAR BAĞLANIR

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Tamamen içgüdüsel söylüyorum: 1000 TL gibi bir gelir bağlanır.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Fatik1502 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

yazdıklarınızı okurken bende danışayım istedim, 35 yaşındayım ben tck da çalışıyorken kaza geçirdim Ankara hst. bana şizofren 100/60 tedaviyle işlevsel değil yazıyor ben inşaat teknikeriyim SGK ihtiyarlık servisindeymiş evraklarım. sizce durumum ne olur maaş bağlanırmı indirim oluyormuş 171 i aradım oda aynını dedi olursaaa ne kadar maaş olur hiç bilmediğim için sizden bilgi istiyorum aşağıdaki son 3 aylık prim dökümüm herkese teşekkürler ederim.. Saolun.
    son üç aylık primlerim
    1.684,21
    1.624,31
    1.470,82

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    946
    Verilen Beğeniler
    1.237

Merak etmeyin, her şey yolunda gidecektir. Sabır...

İş kazası maluliyet servisi: 0312 415 0349

Üye
    Fatik1502 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    04.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben iş kazası geçirdim 100/60 raporla başvurdum 170 i aradım merak ettim neyse, benim 100/60 raporumu 100/100 e yüksetlmişler (günlük kazanç*21)* özür oranı ..ama bilmediğim günlük kazanç nasıl hesaplanıyor...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon