Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OnurR Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    10:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar henüz atamalar olmadı ama puanlarımız kesinleşti bu puanlarla boş olan yerlere müracaat etsek olurmu

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

kılavuzda yayınlanacak yerler dışında bir kuruma müracaat olmaz.

Üye
    m.emin Avatarı

Gerçek Adı
    mehmetemin
    Son Giriş
    09.06-2012
    Saat
    12:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende OMSS sınavında 62.40550 puan aldım . Bu puanla bı yere Gırebılırmıyım ? Bu nasıl olacak ve nasıl acıklanacak acaba kura ılemı atacagız mı ?
    İYİ GUNLER VE TESEKUR EDERIM .

Yasaklı Üye
    MuratÖZTÜRK Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT ÖZTÜRK
    Son Giriş
    22.03-2015
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

m.emin;

Öncelikle hoş geldiniz sitemize.Kimseye sormayın girebilir miyim diye kimse bilgi sahibi değil siz nasılsanız herkes öyle.Kuranın sizinle alakası yok kura ilköğretim mezunları için.Tercih kılavuzu açıklandığında kılavuzdaki size uygun kadrolara Ömss puanınız ile tercih yapacaksınız.Hakkınızda hayırlısı olması dileğimle esen kalın.

Üye
    OnurR Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Müracaat için bize gösterecekleri yerler dışında başka bi yere müracaat edemezmiyiz

Üye
    multeci Avatarı

Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    14:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sabancıya Koç grubuna falan müraacat edebilirsin bakın ben ömssden şu kadar puan aldım beni işe alın diye git bakalım alırsın cevabını

Üye
    OnurR Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Multeci;
    Seni böyle bi yazı yazmaman için başlığın sonuna insan gibi cevap verecekler yazsınmı demem gerekirdi diye düşündüm ama neyse.. Edemezsin desen anlardım ben bukadar kendini hırpalamana gerek yoktu

Üye
    multeci Avatarı

Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    14:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sorduğun sorunun cevabı belli Valla kendimi hiç hırplamadım böyle bişey yazmak çok zor değil insanın kendisini hırpalamsına gerek yok benden önceki cevap veren arkadaşlar gerekli cevabı yazmışlar, sonuçta memurluk sınavı bu atama ile sonuçlanacak bir sürecin başlangıcı sen hala anlamamışsın ki aynı soruyu tekrarlamışsın bende biraz eğleniyim dedim sende pek alınganmışsın

Üye
    HÜSEYİN KARABAL Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

multeci;
    kimse kırılmasın yalnız çok güzel bir cevaptı.gülmekten kırıldım ama

Yasaklı Üye
    MuratÖZTÜRK Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT ÖZTÜRK
    Son Giriş
    22.03-2015
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    ÇANKIRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OnurR arkadaşımız devlet işçisi alımlarında kpss yerine ömss puanları mı kullanılıyor öyle bi değişiklilik oldu mu anlamında sormuşta olabilir hemen neden dalga geçiyorsunuz?Bilmiyo olabilir bu size dalga geçme hakkını vermez.Lütfen saygı ve sevgi çerçevesinde kalalım arkadaşlar.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

KAÇ PUANLA ATNIRIM ? Sorusuna cevap
    Arkadaşlar Şunu çok iyi anlayalım ÖMSS den aldığımız PUANLARIMIZ ÖĞRENİM DURUMUNDAKİ GENEL SIRALAMAMIZ

Misalen orta öğrenim düzeyindeki Bir özürlü ilk 5 bine girdi 79 dokuzlar da bir puan aldı
    Bu puan ve başarı sırası sadece girmiş olduğu öğrenim düzeyile ilgili
    GENEL ÖZÜRLÜ BİLE KENDİ İÇİNDE KAÇ GURUP.
    Bunun içinde Kişi , kendi özür gurubunda kaçıncı sırada olduğu belli değil .
    Yinede yüksek puan almak önemli, sizi kendi özür ve öğrenim gurubunuzda daha da şanslı kılar .... inanın ömss de atanabilmek için, onlarca etken var.
    O yüzden yüksek puan alan ve sıralamada yüksekte olan arkadaşlar da çok kendine güvenmesin, düşük puan alanlarda çok fazla üzülmesin ... 7000 (yedibin) Kişi işe alınacak 60 bin kişininde atanma şansı var.
    Mesala; ÖSYM , ÖMSS ,puanlardaki sıralamayı TAM NET açıklayıcı (ayrıntılı) vemiyor. Sadece öğrenim düzeyindeki sırlama yı veriyor.......
    Bu ne demek, misalen orta öğretimden puanı 79 alan bir genel özürlü orta öğrenim sırası 5 bininci olsa.......
    Önündeki 4999 kişinin görme özürlümü,işitme engelli mi,yada zihinsel engelli mi yada hepsi mi? Yada Bu 4999 kişinin tamamı genel özürlümü belli değil : Bunun yanı sıra genel özürlüler bile kendi grupları içeresinde ayrı, ayrı gruplanmaktadır......
    Vallahi ÖMSS de 7000 kişinin atanmasını sıralamaya ve puanlamaya göre değerlendirirsek kendimizi yanıltmış oluruz..kimsenin puanı veya sırası (ayrıntılı) net değil , bu tercih kılavuzu açıklanınca hersey ortaya çıkar bu çilede biter...

Atamalar özür gurubunun çalışabileceği şartlara uygun şekilde yapılacaktır.Sn Fatma Şahin'in de açıklamalarında değindiği gibi özürlü istihdamı, ekonomiye kazandırılacak şekilde yapılacak ..... Ekonomiye Kazanım ne demek.. işe alınan bir özürlünün verimli olarak çalışması .. Bunun Anlamıda kimse kusura bakmasın ben özürlüyüm ,sallarım başımı alırım maşımı değil ...Fatma Şahin Anamızın konuşmasın dan anladığım kadarıyla , KAFAN ÇOK ÇALIŞIYOR ZEHİR GİBİ BİR ZEKAN var güzel okullardan mezunsun Ama Bedenin El vermiyor OZAMAN zekanı Kullanacağan bir görevde değerlendirileceksin ...Bu Açıklamadan farazi şöyle bir sonuç çıkıyor , öğrenim düzeyi+özür durumu+tercih puan +sıralama ve yanı sıra 10 larca daha etken tercih kılavuzunda karşımıza çıkacak.
    KİŞİNİN elleriyle yapacağı bir işi eli olmayan birine Kimse yaptıramaz ,görerek yapılması gereken bir işi görme özrlü birine yaptırılamaz yada yapamaz ,çok stresli bir işi ruhsal raporlu biri yapamaz özür durumu buna izin vermez atanmaz , ÖMSS de Herkes özürünün engelinin elverdiği işlerde çalışacak o görevlere atanacak ,özürlü birine, sağlam insanların bile yapamadığı işleri yaptırma devri de , Sadece özürlü istihdamı görüntüde atama devride BİTTİ .ÖMSS nin bu ayrıntılı tercih ve atama sistemiyle bitti , ,Haydi HAYIRLISIII ........ALLAH CC hepimizin yardımcısı olsun.

Üye
    Kalender ŞAH Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    SİVAS
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALINTI
    Arkadaşlar bazı bilgiler Tercih Kılavuzu Yayınlanınca Belli Olacak ... Ancak ; Şunları kısaca düşünce olarak dile getireyim ... Lisans olarak örnek vermek ve yorum yapmak istiyorum : 5.017 kişi girdi.. Bu Kişiler arasındaki Sıralamamız Önemli ... Bu birincisi.. Ayrıca ; Lisans Kontenjanları Neler ve Yanlarında Özel Şart Neler Olacak... Engel Gruplarını da 4 Ana Grupta Toplarsak : 1-) Genel Özürlü 2-) İşitme Özürlü ( İlköğretim Öncesi ve Sonrasi ) 3-) Görme Özürlü 4-) Zihinsel Özürlü ... Şimdi bu 5.017 kişi icinde bu bu 4 ana gruptan kişi de var .. Ancak ; Sıralamada da varlar ... Ancak ; Lisans Kontenjanları Acıldığında ; Örneğin Zihinsel Engelli Kişilerin ; Tüm Lisans Kontenjanlarını Tercih edememe gibi bir durum soz konusu olabilir.. Aynı Şekilde ; İşitme Engelli ve Görme Engelli Kardeşlerimiz icinde gecerli bu .. Aynı 5.017 Kişi Sıralamasında Yer alsalar ; Lisans Kontenjanlarının Yanında Yazacak ÖZel Şartlar Neler olabilir : Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası - MEB Onaylı , Ayrıca ; Eğitim Bilimleri Mezunu diyebilir,Yani bu ve buna benzer durumlar sözkonusu olabilir.. Bunun icin Tercih Kılavuzunu Beklemekte Fayda var ... Yani Her Engel Grubundaki Engelli KArdesim ; Tüm Lİsans icin Yayınlanmiş Kontenjanları Secemeyebilir... Örnek : Zihinsel Engelli Bir Kardeşimiz; Genel Özürlü Giren Bir Engelli Kardeşimizle Aynı Sıralamada olup, Atanılacak Görevdeki Sorumluluklar açısından, seçme şansı olmayabilir... Umarim özet Olarak düşüncelerimi anlatabilimişimdir ... Saygılar ...

Üye
    OnurR Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sanırım konunun anlamı yeni geldi tam anlamıyla

Güncel konu arkadaşlar biraz erken açıldı bu konu ama anlamını yeni buldu aldığımız puanla özürlü memur ihtiyacı duyan kurumlara başvuru yapabilirmiyiz

Üye
    OnurR Avatarı

Gerçek Adı
    Onur
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Güncel...

Üye
    gul2011 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar başlığı görünce yazma gereği hissettim mesela işkura gidiyorsunuz ya da bir kuruma başvuru yapacaksınız, sizden kpssden en az şu kadar puan alma şartı diyor
    özürlü ilanlarında da bu var internetten takip ettiğim kadarıyla gördüm,
    peki ömssden aldığımız puan işe yaramayacak mı bu durumda?
    bundan sonra işkur aracılığıyla olan duyurularda inşallah kpss puan şartını görmeyiz yoksa ne anladık ömssden?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon