Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aynen öyle kardeşim ama özkan kardeşim benim sorunum var inşallah hakkımda hayırlısı olur,benim lise son dönem bi kaç dersler var ona çalışıyorum yani bitti bitecek 1 sınavla,ama kalırım yada ömss yetişemem allah bilir,artık 2 sene sonra kafa rahat bi şekilde çalışıp girmiş olurum

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uğur Kardeş Sınav Klavuzunu beklemende fayda var. Şu şekilde olabilir: " Dönem Sonunda Mezun Adayıdır " şeklinde okuldan bir yazı ile belki de mezun durumda olanları ÖMSS ye alabilirler.. Ancak dediğim gibi Sınav Klauvuzunda ( Sınav Yönetmeliğinde ) bu konuda mutlaka bir acıklama olacaktır.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

görme,işitme-konuşma,bedensel, zihinseller tamam kendi grubu içinde girecek diğer özür grubu sayılanlar hangi kategoriye dahil olcak ben bunu merak ediyorum.sanırım bedensellere geçer onlarda ne güzel yürüyemeyen,kolu bacağı olmayan biriyle bilimum hastalığı olan özürlü sayılan kişiler yarışır sonrada komisyonda sen yürüyemiyon kolun,bacağın yok çalışıp napcan yerine hastalıklı birini alalım en azında yürüyür kolu bacağı var derler...

Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özkan hocam ben ilk okulmezunuyum daha önce hiç sınava felan girmedim nereye ve neşekil başvurmam gerekiyo %85zihinsel özürlüyüm

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mertcan74 ilköğretim mezunları ( ilkokul ve ortaokul dahil ) Noter Huzurunda çekilecek Kura neticesinde Devlet Memurluğu'na Atanma Şansları olacaktır. Sınav Klavuzu ( Sınav Yönetmeliği ) daha yayımlanmadığı için; ÖMSS başvuru tarihi, sınav tarihi, nereye ne şekilde başvurulacağı, başvuru şartları , Kura ile ilgili bilgiler vs belli olmadı. Tahmini olarak Sınav Klavuzu Ocak 2012 de yayımlanır ve başvurular da ondan sonra belli olur .

Üye
    mertcan74 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    21:56
    Yaşadığı Yer
    bartın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim sorduğum soruyu bikaç kişi sordu ama cevabını hala alamadık şimdi ilk okul mezunları veya ortaokul kurayla alınacakmışya:? çalışmamıza gerek varmı varsada nasıl bi yol izlememiz gerekiyo:?

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mertcan74;

kardeşim size yani ilkokul,ortaokul kura ile ama ne şartlarda yapılır kura onu bilmiyoruz kılavuzu bekle mertcan kardeşim

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

sonbahar.44;

ama bi sıkıntım bakan fatma şahin den rahatsız oluyorum harbi o bayanı nasıl bakan seçtiler anlamadım
    Aliye Kavaf'tan bin kat iyi bence..çok aktif bir bakan..ben şahsen takdir ediyorum..

özkancey;

ben önlisasn mezunuyum..büro yönetimi mezunuyum..sizce 2 yıllık mezunu engelli sayısı ne kadardır tahminen ?

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ismail kardeşim en son yapılan sağlık sınavına giren özürlü sayısına bakabilirsin,ismail kardeşim evet evet kavaftan iyidir sorun yok ama hani şu son sınav hakkında dili sürtüşüp duruyor yani bilgiyi ya tam ver yada yarım yamalak verip insanları ümidendirme merakta bırakma..

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

sonbahar.44;

kardeş yinede şükür buna..çünkü ben 1 sene önce neler duyuyordum..bırak özel sektörü kamu kurumlarından mırın kırın edenleri duyuyordum..neymiş,engelli çalıştıracak bi bölümü yokmuş..örneğin;emniyet genel müdürlüğü gibi..demek istediğim bizim bilmediğimiz öle hesaplar yapılıyorki,işte böle arada tekere çomak sokanlar olabiliyor..bakanın dilinin sürçmesi hikaye..aslında böle şeyler var arka planda..neyse bunların bir kısmı aşıldı...hakkımızda hayırlısı olsun ..

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

özida özürlü araştırmasından kopyaladım ve ben kendi özür grubum dışında hiç kimsenin benim özür grubumla yarışa girmesini istemiyorum.......Tanım ve KavramlarÖzürlü oğuştan veya sonradan herhangi bir hastalık veya kaza sonucu bedensel, zihinsel, ruhsal, duygusal ve sosyal yetilerini çeşitli derecelerde kaybetmiş, normal yaşamın gereklerine uyamayan kişilerdir.
    Özürlülük Oranı: Özürlü olan nüfusun toplam nüfusa oranıdır.
    Ortopedik Özürlü :Kas ve iskelet sisteminde yetersizlik, eksiklik ve fonksiyon kaybı olan kişidir.El, kol, ayak, bacak, parmak ve omurgalarında, kısalık, eksiklik, fazlalık, yokluk, hareket kısıtlığı, şekil bozukluğu, kas güçsüzlüğü, kemik hastalığı olanlar, felçliler, Serabral Palsi, spastikler ve sipina bifida olanlar bu gruba girmektedir.
    Görme Özürlü: Tek veya iki gözünde tam veya kısmi görme kaybı veya bozukluğu olan kişidir.
    Görme kaybıyla birlikte göz protezi kullananlar, renk körlüğü, gece körlüğü(Tavuk Karası) olanlar bu gruba girer.
    İşitme Özürlü: Tek veya iki kulağında tam veya kısmi işitme kaybı olan kişidir.
    İşitme cihazı kullananlar da bu gruba girmektedir.
    Dil ve Konuşma Özürlü: Herhangi bir nedenle konuşamayan veya konuşmanın hızında, akıcılığında, ifadesinde bozukluk olan ve ses bozukluğu olan kişidir.
    İşittiği halde konuşamayan, gırtlağı alınanlar, konuşmak için alet kullananlar, kekemeler, afazi, dil-dudak-damak-çene yapısında bozukluk olanlar bu gruba girmektedir.
    Zihinsel Özürlü: Çeşitli derecelerde zihinsel yetersizliği olan kişidir. Zeka geriliği olanlar(mental retardasyon),Down Sendromu, Fenilketonüri (zeka geriliğine yol açmışsa) bu gruba girer.
    Süreğen Hastalık: Kişinin çalışma kapasitesi ve fonksiyonlarının engellenmesine neden olan, sürekli bakım ve tedavi gerektiren hastalıklardır( kan hastalıkları, kalp- damar hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, idrar yolları ve üreme organı hastalıkları, cilt ve deri hastalıkları, kanserler, endokrin ve metabolik hastalıklar, ruhsal davranış bozuklukları, sinir sistemi hastalıkları, HIV)
    Süreğen hastalıklar özür türü içerisinde bir alt başlık olarak yer almaktadır.Süreğen hastalık, toplam özürlülük oranı içerisinde yer almakta ancak nitelikleri incelenirken, diğer özür türlerinden ayrı olarak değerlendirilmiştir.GÖRÜNÜYOR Kİ 6 TÜR ÖZÜRLÜ VAR SÜREGELEN HASTALIKTA DAHİL YOK ÖYLE PSİKOLOJİK SORUNU OLANI ZİHİNSEL ÖZÜRLÜYE KALP DAMAR OLAN BİRİNİ ORTOPEDİYE ATMAK OLMAZ KİM HANGİ SINIFA GİRİYORSA O ONUNLA YARIŞSIN...

Üye
    neoplis Avatarı

Gerçek Adı
    kimsesiz.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:54
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

xxxman ne kadar boş adamsın sen yaaa. kardeşim böyle konularla ugraşacagına oturda biraz ders çalış......

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

işinize gelmedi boş adam özrün ne bilmiyorum ama hangi hakta hukukta yazıyor psikolojik sorunu olan biriyle zihinsel engelli birini yarıştırmak yada eli kolu olmayan insanla vucudunda hiç bir sorun olmayanı bir tutmak? siz bir atletizim yarışcısıyla tekerlekli sandalyedeki birini maratona sokmak istiyorsunuz noldu bu son yazdığım zorunamı gitti özürlü ölçütleri kimlerin özürlü olduğu belirlenmiş zaten herkez kendiyle yarışsın ama yok sıkar o biraz o zaman bende zihensellerle girmek istiyorum dünyanın tek uyanık insanı siz değilsiniz biz adalet diyoruz...

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim tanıdıgım bir arkadaşım var bakıyorum bişeyi yok adam benimle beraber iş başvurusu yaptıgım yerlere başvuru yapıyor senin ne sorunun var ki dedim kulagım az duyuyor dedi normal bi şekilde konuşmalarda herşeyi benden iyi duyuyor akıl sır erdiremedim ve o şimdi bizimle beraber ömss sınavına girecek,adamın heryeri saglam valla billa saglam,bi arkadaş daha var kulagında işitme cihazı var ya bu onlara bizim engelin yanında engel degil,allah kimsenin başına vermesin ama bu bir sorun degil gerçek engelli kim devlet artık karar vererek raporları düzenlemeli artı sınava gerçekten engelli olan engelliler girmeli..ben konu açtım burda gerçek engelli grubu hangisi die konu kayıp oldu bulamıyorum başka bi yeremi taşındı silindimi anlamış deilim

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben süreğen hastalıklar katogorisinde sınava giricem kan hastasıyım ve 15 günde bir hemotoloji bölümü olan bir hastanede ömür boyu tedavi görmek zorundayım, Allah kısmet ederde, sınavı kazanırsam tedavi sürecim atanmama engel teşkil eder mi?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12