Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #1
    Üye
    Karaaslan Avatarı

    Üyelik Tarihi
    15.04-2010
    Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    16:57
    Mesaj
    27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bülent abi, lütfen şu yeni yönetmelikteki (http://www.engelliler.biz/forum/kamu...ayinlandi.html) raporun geçerliliği ilgili bizi tam olarak bilgilendirebilir misin? Kafamız karıştı.Sizin mesajda aralık 2010 tarihinden önceki raporların geçersiz olduğunu belirtmişsiniz.Benim rapor 16.08.2010 tarihinde üniversite hastanesinden "sürekli" ibaresiyle alındı.Bize yol gösterin ki,sınavdan önce biz de tedbir alalım...

    Selamlar...

  2. #2
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.940
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Aslında bu konu çok net değil. Yönetmelikte sağlık raporu ile ilgili tek bir atıf var, o da tanıma dair (Madde 4: f) Sağlık Kurulu Raporu: 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı (Mükerrer) Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış sağlık kurulu raporunu ifade eder.)

    Bunun dışında rapora dair hiç bir atıf yok. Sadece, "Adaylar, yerleştirildikleri kamu kurum ve kuruluşlarına, atanmak üzere Tercih Kılavuzunda yazılı olan belgeler ile birlikte süresi içinde başvurur" (Madde 17) diyor br yerde, o kadar; "belgeler"e dair detaylar verilmiyor.

    Yani, sınav zamanı hazırlanacak Klavuzda göreceğiz ne olup olmayacağını... Orada büyük olasılıkla güncel yönetmeliğe göre rapor alınması istenecek... Bu olduğunda elinde raporu bulunan kişiler konuyu dava sürecine taşırlar...

    Bence durum bu şekilde...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  3. #3
    Üye
    sonbahar.44 Avatarı

    Üyelik Tarihi
    24.11-2010
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Mesaj
    1.385
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    raporunda sürekli ibaresi bulunan için sanmıyorum geçerli degildir..

  4. #4
    Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

    Üyelik Tarihi
    30.11-2008
    Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Mesaj
    2.534
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    devlet engellilerin yanındamı arkasındamı yok önümüzde engelmi ne kadar bize böyle eziyet yapıyorlar

  5. #5
    Üye
    nacar Avatarı

    Üyelik Tarihi
    23.11-2008
    Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Mesaj
    2.150
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    benim 2007 %88 sürekli raporum var bu geçerli degil mi

  6. #6
    Üye
    kara Avatarı

    Üyelik Tarihi
    28.05-2010
    Son Giriş
    18.08-2012
    Saat
    21:05
    Mesaj
    161
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    arkadaşlar, şunu gözardı ediyorsunuz. sınav yönetmeliğinde 16 aralık 2010 tarihinden sonra alınan raporlar demiyor, 16 aralık 2010 tarihindeki yönetmeliğe uygun raporlar diyor. 16 aralık 2010 tarihli yönetmelikte de bu tarihten önceki raporlarla kazanılan hakların korunduğuna dair bir madde var. benim raporum da 7 aralık 2010 tarihli ama bu konuda yönetmeliğin değil de tarihin kastedildiğine dair resmi bir açıklama yapılmadıkça raporumu yenilemeyi düşünmüyorum.

  7. #7
    Üye
    DURMUŞ86 Avatarı

    Gerçek Adı
    DURMUŞ
    Üyelik Tarihi
    20.07-2009
    Son Giriş
    28.08-2014
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Mesaj
    21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    16/12/2010 yönetmeliğine göre başvuru kabul edilecek derlerse benim 2008 yılında aldığım rapor tekrar raporu yenilersem. Raporun kullanım amacını yalnızca İstihdam işaret koysalar sıkıntı olmaz heralde.
    Bilgisi olan yazarsa sevinirim.

  8. #8
    Üye
    veysi_07 Avatarı

    Gerçek Adı
    veysi
    Üyelik Tarihi
    13.04-2012
    Son Giriş
    07.09-2012
    Saat
    09:51
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Mesaj
    12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    slm benim şuan 2004 tarihli yüzde 51 sürekli yazan raporum var iş kur vasıtasıyla aldıgım şimdi ben bu raporla kurayla memur alımlarına müracat edemezmiyim????

  9. #9
    Üye
    salim52 Avatarı

    Gerçek Adı
    salim kaykusuz
    Üyelik Tarihi
    13.09-2005
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Mesaj
    395
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkadaşlar benımde bir sıkıntım var banada yardımcı olurmusunuz. 2008 yılında almış oldugum raporum 89 agır özrlü ve calışamaz iberesı yazıyor. ben bununla memurluk sınavlarına kura ile katılmayı düşünüyordum fakat derecesı cok yüksek oldugu için belkı sorun cıkar diye tekrar başka bir hastaneden yenı rapor aldım derecesi 74 olarak verdiler bununla girmeyi düşünüyorum.acaba 89 luk raporum gecerlı olumuydu yenı rapor almasaydım. bilgisi olan var ise yazarsanız sevinirim teşekkkürler..