Sayfa 9 / 21 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 315 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bencede ilker abi kesinlikle raporlar en son ölçütlere göre yapılmalı ve tekrar rapor çıkartmalı ben 27,01,2011 de aldım ama çalışabileceğim ve çalışamayacağım alanlar eksik bırakılmış vergi indirimi için almıştım en azından yıllar önce çakma rapor alanlar elenecekler sınava girip hakkımızı yiyorsunuz diyen arkadaşlar asıl sahte raporla sınava girecekler hakkınızı yiyor sınav bu kimse kimsenin hakkını yemiyor çalışıp kazanılırsa ve iyi bir derece alınırsa atanılacaktır mutlaka herkese kolay gelsin umarım herkesin umut ettiği gibi bir sınav olur başarılar dostlar....

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: veys62 Mesajı Gör
    hangi maade
    3.Halen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli memurlar bu sınava girebilecek mi ?
    ZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK YARIŞMA SINAVLARI HAKKINDA YÖNETMELİĞİN 1 maddesinde net bir şekilde dile getirilmiştir çalışan engelli bireylerde bu sınava girebilir kimse hakkımızı yiyorsunuz diye söylenmesin.. Bakınız o 1. madde ne demiş.
    MADDE 1- 20/8/2004 tarihli ve 2004/7754 sayılı Bakanlar KuruluKararı ile yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ileYapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeliğin 2 nci maddesinde yer alan“ilk defa” ibaresi ile 4 üncü ve 6 ncı maddelerinde yer alan “İlk defa”ibareleri madde metinlerinden çıkartılmıştır. i

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

İLKER ;
    Raporların tekrar istenmesini ne kadar haksızca bi durum yaratacağının farkındamınısız yoksa farkında olupta bunun sizin işinize gelen bi durum olacagından dolayı istemektesiniz...Ben size söyliyim siz bunu kendi menfaatinize bi durum doğuraçagından istiyorsunuz..Şuan ki rapor yönetmeliğinin bir çok özürlü arkadaşımızı magdur ettiğini doktorların keyfi uygulamalarından dolayı insanların ızdırap çektigini bilmeden konuşmak olsa olsa pişkinlik olur...Sahte rapor alan zaten tekrar o sahtekarlığı yaparak raporu elini kolunu sallaya sallaya alır olan ben ve benim gibi arkasında adamı olmayanlar sıkıntıyı çekmeye devam eder biraz el insaffff....

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

designer__07 son ölçütlerde birçok aksaklık düzeltildi gibi artık tetkiklerin tam teşhisi belgelenmeden heyet derecelendirme yapmıyor keyfi raporlamalar minumum seviyedeki bunu ben hükümet karşıtı biri olarak söylüyorum sahte rapor verenlere çok gizli operasyonlar yapılıyor bu bizim adımıza sevindirici elbette gerçek engelli kardeşlerimizin mağduriyetlerini en az senin kadar önemsiyorum bununla alakalı CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞBAKANLIK AİLEDEN SORUMLU DEVLET BAKANLIĞI (ENGELLİLER) BİMER BİR ÇOK KURUMA HEM YAZILI HEM SÖZLÜ GÖRÜŞMELERİM OLDU bunu herkesin yapması ile birlikte herkes hakkını alacaktır bunu ben hiç tanımadığım görmediğim engelli kardeşlerim için sorumluluk hissedip yaptım direk suçlama ve ön yargı ile yaklaşmayın insanlara onu ilker abi değil zaten sınav yönetmenliğine koymuşlar ölçütler şu tarihte çıkan özürlü ölçütlerine göre alınmalı diye o adamı olmayan devri yavaş yavaş kayboluyor sınava girip yerleştirilenlerden birebir tanıdıklarım ve tanımadığım bir çok kişi neyse zaman süreç ne gösterecek bize herkes için hayırlısı olsun umut ettiğimşz gibi olur İNŞALLAH.....

Üye
    kamanlı Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim raproumda 25.11.2011 tarihli çok saçma yeni rapor istemesi 2 hafta yeni rapor için ugraş saçma saçma konuşam bi sürü insan var bu sitede sahte rapor alan gene aynı yöntemle alcak.bence çok şaçma inş yeni rapor istemezler.

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

kamanlı;

tarihi doğru yazdığına emin misin?

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

35c0n87 - Özürlülerin devlet memurluğuna alınma şartlarını düzenleyen yönetmelik yayınlandı

bu rapor varsa ve tarih kısmı sürekliyse sanırım geçerli oluyor. ancak geçerliliği belli bir tarihe kadarsa zamanı gelince yeni rapor çıkarmak gerekli.

Üye
    samsunlu34 Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%58 ağır özürlü sürekli raporum var iki yıl önce aldım umarım bi daha uğraştırmazlar rapor almak için.ağır özürlü yazmasından bir sorun çıkarmı ki?

Üye
    mustafa_77 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    21.10-2013
    Saat
    23:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 1 sene önce sağlık bakanlığının yaptıgı sınav sonrası da aynı durum oldu eski tarihli raporlar yenilenecek dendi ama yukarıda forumcu arkadaşın yayınladığı sağlık raporları kabul edildi.,

bilginiz olsun

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki arkadaşlar benim sağlık raporum askeri hastaneden alınma özürlük derecesi ve sürekli ibaresi mevcut. bu raporu ben binek araç alımında kullanmıştım. haydarpaşa gülhane askeri tıp akademisi raporları geçerlimi ?? yoksa tam teşekkülü devlet hastanesinden mi almam gerekiyor.. ( daha önce devlet hastanesine başvuruda bulundum sürekli kalıcı ibareli raporumu yok sayıp kendi kafalarından özür oranımı düşük yazmışlardı.. ) özürlü raporları hangi hastanelerden alınırsa geçerli oluyor yardımcı olurmusunuz ??

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar yeni tarihli ve çaışabilir ibareli raporlar geçerli. ama eskileri muallakta. bence tedbir amaçlı yeni rapor çıkarmakta fayda var. malum yeni rapor istendiği kesinleşirse hastanelerde yığılma olacaktır....

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hangi hastaneler özürlü rapor vermekte yetkili.. çalışabilir ibareli .. burda ne belirtilmesi gerekiyor??

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...staneleri.html
    bu linkten yetkili hastanelere ulaşabilirsin. çalışabilir ibaresi raporun ön yüzünde yazar...

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkürler.. ozaman benim yeni bir rapor almam şart ... bendeki raporda çalışabilir ibaresi yok

Üye
    designer__07 Avatarı

Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    13:13
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE/ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ya arkadaşım burdaki birkaç bilgisiz adamın yaptığı yorumlara bakarak kendinide stres yapma...Eğer senin raporunda çalışabilir ibaresi yoksa bunu akılı insan çalışır diye anlar ama akılsız adam anlamaz....Zaten çalışamaz durumunun olsaydı bunu raporunda belirtilirdi belirtilmediğine göre çalışabilir durumdasınn..Kısaca raporun şuanda gecerli kendi kendini yorma burdada bilinçsiz yorum yapmayın insanları kafasını bulandırmayınnnnn...niyet buysa onu bilemem ama....Geçensenede böyle durumlar oldu meb bakanlığı bu sorulara aşagıdaki cevaplara vererek belirsiliği giderdi lütfen bu konuyuda artık sulandırmayınnnnnnnnnn....
    Ancak adaylardan gelen talepler doğrultusunda bazı konulara ilişkin yeni bir değerlendirme yapılmış ve değerlendirme sonucunda değişen hususlar aşağıda belirtilmiştir.

d) Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin Geçici 1’inci maddesinin (ç) bendinde “ 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Özürlülere verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda verilmiş olan özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları, geçerli olup ….”hükmü yer almaktadır. Bu hüküm gereği eski yönetmeliğe göre alınan özürlü sağlık kurulu raporlarından “sürekli” olarak düzenlenenler geçerli olacaktır.

e) Öğretmen, memur ve hizmetli unvanlarına başvuruda bulunacak adayların ; Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelikte belirtildiği üzere özürlü sağlık kurulu raporlarında özür oranlarının %40 ve üzerinde olması gerekmektedir.

f) Özürlü Sağlık Kurulu raporlarında “Çalışamaz” ifadesi bulunan raporların dışındaki diğer raporların onaylanması gerekmektedir.

Sayfa 9 / 21 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon