Sayfa 8 / 21 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 315 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Buyur Göktürk kardeşim o bende var ..

Resmî Gazete
    Sayı : 27691
    YÖNETMELİK
    Karar Sayısı : 2010/811
    Ekli “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile YapılacakYarışma Sınavları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına DairYönetmelik”in yürürlüğe konulması; Devlet Bakanlığının 5/7/2010 tarihli ve15269 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncümaddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 9/8/2010 tarihinde kararlaştırılmıştır.
    ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK
    YARIŞMA SINAVLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE
    DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
    MADDE 1- 20/8/2004 tarihli ve 2004/7754 sayılı Bakanlar KuruluKararı ile yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ileYapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeliğin 2 nci maddesinde yer alan“ilk defa” ibaresi ile 4 üncü ve 6 ncı maddelerinde yer alan “İlk defa”ibareleri madde metinlerinden çıkartılmıştır.
    MADDE 2- Aynı Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının(c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve bu bentten sonra gelmek üzereaşağıdaki bent eklenmiştir.
    “c) Özürlü: Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel,zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından özür durumuna göretüm vücut fonksiyon kaybı oranının yüzde kırk ve üzerinde olduğunu sağlıkkurulu raporu ile belgeleyenleri,
    “d) Özürlü sağlık kurulu raporu: Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırmasıve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerinegöre alınmış sağlık kurulu raporunu,”
    MADDE 3- Aynı Yönetmeliğin 8 inci maddesinin birinci ve ikincifıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Kamu kurum ve kuruluşları, özürlü memur alımı amacıylayapacakları sınavlara ilişkin duyuru taleplerini; özürlü memur alınacakkadroların sınıf, unvan ve derecelerini, sayısını, bu personelde aranacak genelve özel şartları, sınav için en son başvurma tarihini, başvurulacak mercileri,sınav tarihleri ile sınava ilişkin diğer bilgileri Ek (IV)’te yer alan DuyuruBaşvuru Formuna işlemek suretiyle Nisan-Mayıs dönemi sınavları için en geç Martayı, Temmuz-Ağustos dönemi için en geç Haziran ayı, Ekim-Kasım dönemi için engeç Eylül ayı sonuna kadar Devlet Personel Başkanlığına gönderirler. Kamu kurumve kuruluşlarınca, sınav duyurusuna ilişkin talepte bulunulurken işin özelliğigerektirmediği sürece özür grupları arasında bir ayırım yapılamaz ve özürlülükoranına bir üst sınır getirilemez.
    Sınavlara ilişkin duyurular, Devlet Personel Başkanlığınca ResmîGazete ve ülke çapında tirajı yüksek bir gazetede “kurumu”, “adedi” ve “başvuruyeri ve tarihi” başlıkları yer alacak şekilde; Başkanlığın kurumsal internetsitesinde ise “I- Eğitim Durumları İtibarıyla” başlığı altında “kurum adı”,“sınıfı”, “kadro unvanı ve istihdam yeri”, “derecesi”, “adedi”, “kadın/erkek”,“özür oranı” ve “diğer özel şartlar” bölümleri yer alacak şekilde, “II- Başvuruve Sınav Yerleri” başlığı altında “kurum adı”, “başvuru tarihi ve yeri” ve“sınav tarihi, yeri ve saati” bölümleri yer alacak şekilde, “III- KamuKurumlarınca Özürlü Memur Alım Sürecinde Esas Alınacak Ortak Genel ve ÖzelŞartlar ile Başvurularda İstenilecek Belgeler” ve “IV- Dikkat Edilecek DiğerHususlar” başlıkları altında dönemler itibarıyla ilan edilir.”
    MADDE 4- Aynı Yönetmeliğin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının(a) bendinin (5) ve (6) numaralı alt bentleri aşağıdaki şekildedeğiştirilmiştir.
    “5) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncümaddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtandolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsabile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzeninişleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşısuçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık,sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma,edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerleriniaklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
    6) Özürlü sağlık kurulu raporu bulunmak.”
    MADDE 5- Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının(d) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir;
    “d) Özürlü sağlık kurulu raporunun,”
    MADDE 6- Aynı Yönetmeliğin 20 nci maddesinin birinci fıkrasıaşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Sınav sonuçları, ilgili kurum tarafından sınav bitim tarihindenitibaren en geç 30 gün içinde adayların puanları ile birlikte ilan edilir vesonuçlar ilgililere yazılı olarak bildirilir.”
    MADDE 7- Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
    “İşlemleri devam eden özürlü memur alımları
    GEÇİCİ MADDE 1- Bu maddenin yayımı tarihinden önce kamu kurum vekuruluşları tarafından başlatılan özürlü memur alımlarından sınav başvurusüresi sona erenlerin işlemleri hakkında, işlemlerin başlatıldığı tarihteyürürlükte bulunan hükümlerin uygulanmasına devam edilir.”
    MADDE 8- Aynı Yönetmeliğin eki İş Talep Formu (EK-I) ile İstihdamEdilen Özürlü Memurlara İlişkin Bilgi Formu (EK-II) ekte yer aldığı şekildedeğiştirilmiş ve Yönetmeliğe Duyuru Başvuru Formu (EK-IV) eklenmiştir.
    MADDE 9- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
    MADDE 10- Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

ilker abi benim vegi indirimi için aldığım rapor sınav için geçerli olurmu çalıştırılacağı alan veya çalışabilir diye bir ibare mevcut değil dikkatimi çekti sorun olurmu?

Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese hayırlı olsun

Üye
    AyArR_Mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    06.03-2015
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    BOŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Samsunlu34 arkadaşım sınava Lise,Önlisans ve Lisans mezunları girecek.ilkokul ve ortaokul mezunları Kur'a ile atanacaklar...

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    290
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

şu sınavlara tekrar girmek isteyenler başkalarının hakkını yiyor fikrini bir kenara atın derim.nasıl hak yemekki bu?dediğiniz şey sadece engelli raporu ile alım yapılsaydı doğru olabilirdi.ama arkadaşlar Allah aşkına ortada bir sınav var.inssanlar sınava girerek yüksek puan alıyorsa istediği yere yerleşmekte özgür.memurların hesabını yapacağınıza oturun sizde şu sınava çalışın.çalışan kazanıyosa neresi hakka girmek?puan üstünlüğüne göre alım yapılıyorsa ortada hakka girmek falan yok.keşke benimde girme hakkım olsa.eğer girme hakkım varsa bende gireceğim açıkcası.(öğretmenlik sınavına yani)

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Yani şimdi ortaokul mezunlari sınava giremiyormu ?

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: A-KILIC Mesajı Gör
    Yani şimdi ortaokul mezunlari sınava giremiyormu ?
    bir arkadaş giriyor demiş özidayı aradım yok girmiyorsunuz diye biliyorum ama emin değilim dedi bayan.

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

iyice kafalar kariştir konu biran toparlanir umarim ... bende yarın arayacağım

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

b) ÖMSS, ortaöğretim, ön lisans veya lisans
    düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlüler için eğitim durumları ve
    özür grupları itibarıyla sınav sorusu hazırlanması, değerlendirilmesi ile
    özürlülerin bu sınavlarda ulaşabilirlik şartları oluşturularak yapılır.

c) Kura, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlülerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılır. Kura çekimini, kura için başvuruda bulunan adaylar da izleyebilir.

(3) Sınav konuları, ortaöğretim mezunları için
    Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ortaöğretim kurumlarında uygulanan eğitim
    programları; yüksek öğretim mezunları için yüksek öğretim kurumlarında okutulan
    ders kitapları esas alınarak belirlenir

verdiğim ilk madde de ömss nın ortaöğretim, ön lisans ve lisans eğitimi veren okullardan mezun olanlar için olduğunu belirtiyor.
    ikinci madde de ise kura asgari eğitim düzeyinden mezun olanlar içindir diyor Türkiyede şuan asgari eğitim ilk öğretim 8. sınıf bitirmek anlamına geliyor. diğer madde ise sınav konuları hakında bilgi veriyor yıne ilk öğretımden bahs edilmeden orta öğretım lisans ve önlasn üzerinden açıklama yapılmış. Kafaların karışmasına gerek yok. ilk öğretım mezunları için kura var.

Üye
    atatetik Avatarı

Gerçek Adı
    atılgan erçetin
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bio;

sorun yaratabilir abi çalışabilir yazması lazım

Üye
    soyata Avatarı

Gerçek Adı
    atasoy
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    13:50
    Yaşadığı Yer
    erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne zanmana olur bu sınav

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Önümüzdeki günlerde yapılması planlanan ÖMSS de bazı önemli hususlara dikkat çekmek istiyorum.

1.Sınav ne zaman olacak ?
    MADDE 13 (1) Kamu kurum ve kuruluşları bir sonraki yıl için özürlü memur alımı yapacakları münhal kadrolarını; Başkanlığın resmi internet sitesindeki “DPB e-Uygulama” kısmının “Özürlü Personel İşlemleri ” başlıklı bölümünde yer alan “ÖMSS veya Kura Sonucuna Göre Yerleştirme Yapılması Talep Edilen Kadrolara İlişkin Bilgi Formu”ndaki bilgi alanlarını tam ve eksiksiz olarak doldurmak suretiyle, ilgili yılın Ekim ayı sonuna kadar on-line olarak Başkanlığa gönderir.

Yukarıda anılan madde ye göre sınav ekim ayından sonra kurumun uygun gördüğü bir tarihte olacak kimse sınav tarihi şu gün olacak demesin?

2.16 Aralık 2011 tarihinden önce raporu olanlar bu sınava girebilecek mi ?
    f) Sağlık Kurulu Raporu: 16/12/2010 tarihli ve 27787 sayılı (Mükerrer) Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe konulan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış sağlık kurulu raporunu,

Anılan kanunda olduğu gibi kurumlar yeni rapor isteyecek? Bence de istemeli içimizdeki sahte engellilerin ayıklanması için şart olması gerekli..

3.Halen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli memurlar bu sınava girebilecek mi ?
    ZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE YAPILACAK YARIŞMA SINAVLARI HAKKINDA YÖNETMELİĞİN 1 maddesinde net bir şekilde dile getirilmiştir çalışan engelli bireylerde bu sınava girebilir kimse hakkımızı yiyorsunuz diye söylenmesin.. Bakınız o 1. madde ne demiş.
    MADDE 1- 20/8/2004 tarihli ve 2004/7754 sayılı Bakanlar KuruluKararı ile yürürlüğe konulan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ileYapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeliğin 2 nci maddesinde yer alan“ilk defa” ibaresi ile 4 üncü ve 6 ncı maddelerinde yer alan “İlk defa”ibareleri madde metinlerinden çıkartılmıştır.

Üye
    veys62 Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    Tunceli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memur olarak çalışanlar başvurabilirlermi acaba bu sınava

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Veys62 evet arkadaşlar başvurabilir diye yazmışlar yazılanları okumadan sordunuz sanırım.

Üye
    veys62 Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    03.07-2017
    Saat
    23:47
    Yaşadığı Yer
    Tunceli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet pardon

Sayfa 8 / 21 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon