Sayfa 6 / 21 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 315 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SoN_sAvAşÇı Avatarı

Son Giriş
    03.03-2017
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar benim 1999 yılında aldıgım rapor ankara hastanesinden sürekli yazan raporumla sıvavlara geçerlimi acaba bu konu ile ilgili bilen arkadaşlar yazabilrimi lütfen

Üye
    hüseyin32 Avatarı

Gerçek Adı
    Hüseyin Güllü
    Son Giriş
    28.08-2015
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben raporu 15 Aralık 2010'da aldım. Sürekli ibaresi işaretli. Eğer raporum geçerli olmassa raporumu 1 gün erken aldığım için yeniden mi heyete gireceğim?

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: emr-osm Mesajı Gör
    arkadaşlar 2010 yılında memurluğu kazanmış arkadaşlarda tekrar sınava girebilecekmi bilgisi olan varsa yazarmı
    Girebilirsin kardeş... Hatta istersen 3 aylık aday memur ol yine girersin. Milli Eğitimde görev yapıpta Sağlık Bakanlığı sınavına girip kazanan ve yerleştirilen örnekler mevcut...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cirkinkedi Mesajı Gör
    emr-osm;

bence sen zatem memursan gırme sınava hak yıyorsunuz resmen lütfen ne olursunuz memur olanlar bı sınava gırmesınler...
    Bu söyleyişede katılıyorum. Ben de memurum ama girmeyi düşünmüyorum. Girecek arkadaşlara başarılar

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: final.33 Mesajı Gör
    Hala net bir cevap yok.bu kadar insan bir soruya net bir resmi cevap bulamıyor.
    Soru şu:eski tarihli ve sürekli ibareli (vergi indirim belgesi olan) raporlar geçerli olacakmı ?
    Bu soruya net ve resmi yanıt aranıyor....................
    Eski raporun "Sürekli veya Daimi" ibareli ise kabul edilir. Fakat sınavı açan kurum çirkeflik yapıp "Çalıştırılamayacağı iş Alanları" bölümününde bir şeylerin yazması gerektiği koşulunu öne sürerse o zaman işler değişir. Sanırım net bir cevap oldu...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: paradox07 Mesajı Gör
    arkadaşlar lisans mezunuyum ve sizler gibi sınavı bekliyorum.benim raporum 2007 de alındı (%80) ve geçerlilik süresi 'sürekli' yazıyor.Sorcağım şey ise çalıştırılamayacağı alan kısmı boş bırakılmış.bunun için yeniden rapor almam gerekir mi?..
    Geçen yıl ki MEB sınavında bu konuya değinilmişti. Aynı şekilde benim raporumda 2007 tarihli, sürekli ve çalıştırılamayacağı iş alanları boş idi. Ve MEB bu alanın dolu olması gerektiğini bu şekilde olması durumunda kabul edemeyeceklerini irdelemişti ve kabul etmiyordu. Fakat çok iyi hatırlıyorum. Sınav başvuru mevzuatı yayına girdi. Aaradan 4-5 gün geçtikten sonra MEB "Çalıştırılamayacağı iş alanları" bölümünün boş olması durumunda eski raporların kabul edileceği hakkında mevzuat yayınlayarak raporları kabul etmişti...

Not: Fakat Aralık 2010 tarihinde raporlarla ilgili yeni bir yönetmelik yayınlandı. Sanırım tarihide 16/12/2010 idi... Bunu incelemenizi tavsiye ederim. Bir gün ertesi günü tutmuyor. Yanlış bilgi vermek istemem...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Çirkin kedi,
    Nasıl yani memuruz diye bu sınava girmemizi istemiyormusun sen? şuan bizden daha çok boş vaktin var ve derse çalışabilirsin bu bir bilgi yarışmasıdır Bu yarışmaya girmeme hiç bir kimse mani olamaz...

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben henüz atanamadım ama kimse atananlara sınava girme dememeli. artık boş oturmak yok. ders çalışma zamanı geldi çattı. allah herkese kolaylık versin...

Üye
    faruk01 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tabi girersin dostum seni kim tutar

Üye
    paradox07 Avatarı

Son Giriş
    11.09-2015
    Saat
    10:33
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler fullmoongokturk..bahsettiğiniz yönetmeliği incelicem.. sanırım sınav netleşmeden kafalardaki soru işaretleri de gitmicek..

Üye
    faruk01 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır kardeş ne alaka kazanılmış bir hak geri alınamaz

Üye
    A-KILIC Avatarı

Gerçek Adı
    •
    Son Giriş
    09.07-2017
    Saat
    17:44
    Yaşadığı Yer
    Tuzla, İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ortaokul mezunlarının bu şansın tanınması harika bize kalan artık sınava hazırlanmak acaba bu sınav ne zaman olacak onu söyleselerdi çeşke
    Birdee havada kanunlar ucusuyor bu konuyu özetliceek biri cıkarsa minnettaar kalcam ...

Üye
    gtrcgokhan Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan Öz
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

A-KILIC,
    ortaokul demiyor ortaöğretim diyor bi daha incele istersen.

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ilker Mesajı Gör
    Çirkin kedi,
    Nasıl yani memuruz diye bu sınava girmemizi istemiyormusun sen? şuan bizden daha çok boş vaktin var ve derse çalışabilirsin bu bir bilgi yarışmasıdır Bu yarışmaya girmeme hiç bir kimse mani olamaz...
    İlker abi , şimdiden başarılar .
    Bu arada ilker abiminde dediği gibi , bu bir sınavdır eğer girme hakkım varsa tabiki de girerim.Kpss de yerleşen bir kişi öbür sene sınava girip başka bir kuruma geçebiliyor .Herkese kolay gelsin

Not: Ders çalışmaya başlayın rakip çok...

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Bu maddeler önemli; “d) Özürlü sağlık kurulu raporu: Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış sağlık kurulu raporunu,”

MADDE 5- Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir;
    “d) Özürlü sağlık kurulu raporunun,”

Burdan anlaşılacağı gibi önceden "özürlü sağlık kurulu raporu "denilmekte idi şimdi "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümlerine" göre alınmış olmasında söz ediliyor. Şuan ki yönetmelik 16.12.2010/27787 mükerrer sayısında belirtilmiştir.

Yalnız birde 16.12.2010 tarih 27787 sayılı yönetmelikte kazanılmış haklar belirtiliyor.

MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.

Birde Geçici madde 1 önemli, burdan kendiniz ne anladıysanız artık. Ben şunu anlıyorum bu yönetmelik 3 Eylül 2010 CUMA günü yayınlanmış. Bu tarihten önce özürlü memurların sınava girip ve sona eren işlemleri hakkında, işlemlerin başlatıldığı
    .......

GEÇİCİ MADDE 1- Bu maddenin yayımı tarihinden önce kamu kurum ve kuruluşları tarafından başlatılan özürlü memur alımlarından sınav başvuru süresi sona erenlerin işlemleri hakkında, işlemlerin başlatıldığı tarihte yürürlükte bulunan hükümlerin uygulanmasına devam edilir.”

Üye
    slimer Avatarı

Gerçek Adı
    noury
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    16:48
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaşım ben kendim bizzat defalarca sahit oldum daha gecen sene 1998 yılı raporuyla memur olan insanlar valla gecen sene öyle bu sene böyle diye birsey yok eski raporlar bence gecerli olmalı olmassa haksızlık olur .

Üye
    iskocyalim Avatarı

Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: cirkinkedi Mesajı Gör
    emr-osm;

bence sen zatem memursan gırme sınava hak yıyorsunuz resmen lütfen ne olursunuz memur olanlar bı sınava gırmesınler...

Kusura bakma yardımcı olamıcam bu konuda size
    Yeniden gircem gene hiç çalışmadan kazanacam
    Boşuna mı 2 tane üniv bitirdik bari böyle sınavlarda işimize yarasın : ))))

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iskocyalim;

arkadaşım şimdi devletin aslında nasıl bir kanun çıkarması lazım biliyonmu çalışan memur olan özürlü personele kapalı olması sınavların yada istifanı et sınava girmeye hak kazan deseler kabul edermisin etmezsin dimi çünkü böyle bir riski alamazsın tuzu kuru olan herşeyi yazar acaba şuan çalışamayan bu sınavı bekleyen kaç özürlü var düşündünmü ama nasıl oluyorda çalışmadan girip kazanılıyor bu sınav söykede bizde kafa yormadan kazansak bu sınavı sen 2 üniversite boşunamı okudum demişin evet boşuna okumuşun arkadaşım kusuruma bakma ama girmek hakkındır gir ama burda ukalalık yapıpta dalga geçme arkadaşım..siz iş beyenmeyen arkadaşların yerine direk iş arayanları atasalarda sınav hakkını öyle verseler bakalım sınava girerim dermisiniz.diyemezsiniz.

Sayfa 6 / 21 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon