Sayfa 4 / 21 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 315 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kamanlı Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    designer_07 çok saol ya içimi çok rahatlattın ya sabahtan beri çok kötüydüm ya içimi rahatlattın tşklerrr

Üye
    *CEMRE* Avatarı

Son Giriş
    10.08-2015
    Saat
    14:43
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

iyi güzel de sınav ne zaman sınav

Üye
    kamanlı Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    19.09-2017
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sınavdan daha önemli bu rapor işi bence bunu biri açıklaga kavuşturmaları lazım

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benim anladığım en erken sınav temmuz veya ağustos 2012 de...daha önce sınav filan olmaz.

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OMSS.COM domaini hemencikde satın alınmış sanırım

Üye
    düşenyaprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah yakın zamanda sınav açılır.gelişmeleri merakla bekliyorum.hayırlısı bakalım.

Üye
    fry Avatarı

Gerçek Adı
    feray
    Son Giriş
    30.09-2012
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sadece 16 Aralık 2010 ve sonrasında alınacak raporlar geçerli sayılacak!bnm raporum 12ekim 2010 bn 2 ayla kacırıyomuyum olayı nasıl iş bu ya!!!cok sacma bnce yok öyle birsey birsürü engelli war bunun kac tanesi bu tarhten sonra almıs olablr ki!!

Üye
    fry Avatarı

Gerçek Adı
    feray
    Son Giriş
    30.09-2012
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sonuç:

16.Aralık.2010 Tarihli Resmi Gazete de yayımlanan yönetmelik yürürlüğe girmesi ile birlikte 16/7/2006 tarihli ve 26230 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik yürürlükten kaldırılmıştır.

Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmeyecek

Süreli ise süre bitiminde yeni yönetmeliğe göre işlem yapılacaktır.

Üye
    yaprak1981 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasemin
    Son Giriş
    29.05-2015
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu raporuu gene sart koydularr .
    bakalımm neler olacak hayırlısı olsun.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

paradox kardeşim kura işlemi benim anladıgım lise eğitim düzeyi altındaki olanlara,normal sınavda özürlü memur seçme sınavı ise lise ve üstü die anladım inşallah dogrudur..

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

paradox 1;

Canım kardeşim kim o maddeleri sana özetleyebilir ki?
    Senin okuduğunun aynısını bizde okuyoruz!
    Daha net bir karar yok ortada!
    Herkes binlerce kez soruyor eski rapor geçerli mi diye!
    Bilen biri olsa net söyler demi?
    Çok mu dert ediyorsun arayacaksın ÖZİDA'yı soracaksın!
    Bir soruyu yüz kere sorunca cevap alacağını sanma

Üye
    atatetik Avatarı

Gerçek Adı
    atılgan erçetin
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlüler İdaresi Başkanlığı yeni yürürlüğe giren Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ile ilgili açıklama yaptı. Kamuoyunda merkezi özürlü memur alım sınavı olarak bilinen Özürlü Memur Seçme Sınavı’nı (ÖMSS) ve kamu kurum ve kuruluşlarınca istihdam edilecek olan özürlü memurların alım usulünü belirleyen “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak?Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” 3 Ekim 2011 günkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı işbirliğinde hazırlanan ve Bakanlar Kurulu’nca imzalanıp Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Yönetmelik özürlü memur alım sistemine pek çok yenilik getirmektedir.

Yönetmeliğin getirdiği ilk ve belki de en önemli yenilik Tüm Türkiye için merkezi olarak yapılacak “Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)” düzenlenmesinin kararlaştırılmış olmasıdır. Ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde eğitim veren kurumlardan mezun olanlar için düzenlenecek olan sınavın soruları ve değerlendirmeleri özürlülerin eğitim durumları ve özür grupları göz önünde bulundurularak yapılacaktır. Ayrıca sınava katılacak olan özürlülerin özür grupları ve sınava ulaşabilirlik şartları da göz önünde bulundurulacak ve talep etmeleri halinde özürlülere özür gruplarına uygun olarak refakatçi temin edilecektir.

Orta ve yüksek öğretim mezunu özürlüler için yapılacak olan ÖMSS, diğer kamu yerleştirme sınavlarından ayrı olarak ve kamu kurum ve kuruluşlarında özürlü kontenjanı açığı bulunduğu sürece yapılacaktır. Sınav soruları özür grupları itibariyle özürlülerin bilgi, yetenek ve becerilerini ölçecek şekilde ayrı ayrı hazırlanırken, ortaöğretim mezunları için Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ortaöğretim kurumlarında uygulanan eğitim programları, yüksek öğretim mezunları için ise yüksek öğretim kurumlarında okutulan ders kitapları esas alınacaktır. Sınavın uygulanmasında ise, özür grupları ve ulaşabilirlikleri göz önüne alınacaktır.

İki yıl süreyle geçerli olacak olan ÖMSS, iki yıl içerisinde yeni bir sınavın yapılamaması durumunda sınav sonuçları yeni bir sınav yapılıncaya kadar geçerli olmaya devam edecektir. ÖMSS’ye katılan özürlü memur adaylarının yerleştirme işlemleri, eğitim durumları ve özür gruplarına ilişkin şartları taşımaları kaydıyla, ÖMSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları göz önünde tutularak belirlenecektir. Aynı kadro için başvuran adayların yerleştirilmesinde her bir adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen ÖMSS sonuçlarından en yüksek puan dikkate alınacak, aynı puana sahip adaylar arasından diploma tarihi itibariyle daha önce mezun olmuş olana, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olana, yine aynı olması durumunda ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınacaktır.

Yönetmelik ile getirilen Kur’a sistemi ise; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 41. maddesine göre Devlet memuru olabilmek için aranan asgari eğitim şartını haiz eğitim veren kurumlardan mezun olan özürlülerden kamu kurum ve kuruluşlarına tercihlerine göre yerleştirileceklerin tespiti amacıyla noter huzurunda yapılacaktır.

Kura ile yerleştirme talep eden kamu kurum ve kuruluşlarının uygun kadroları için tercihte bulunarak yapılacak, tercih edilen kadrolara birden fazla istekli olması halinde ise ilgili kadrolara yerleştirilecek adaylar istekliler arasında kur’a çekilerek belirlenecektir. Adaylar tercih olarak belirledikleri kadrolar dışında, tercih edilmeyen münhal kadrolara genel kur’ayla yerleştirilme talebinde bulunabileceklerdir.

Yönetmelik gereğince ÖMSS ya da kur’a ile herhangi bir kadroya yerleştirilen adaylar, iki yıl geçmedikçe tekrar yerleştirilemeyeceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşları ise, kanun, tüzük ve yönetmeliklerde yer alan özel hükümler haricinde, yerleştirme yapılmasını talep ettikleri kadrolar için üst yaş sınırı belirleyemeyecektir.
    Yönetmelik gereği kamu kurum ve kuruluşları ayrıca çalışma yerlerini özürlülerin erişilebilirliğine uygun hale getirmek, çalışmalarını kolaylaştıracak gerekli tedbirleri almak ve özür durumlarına göre gerek duyulan yardımcı ve destekleyici araç ve gereçleri temin etmek zorundadır. Ayrıca Yönetmelikle özürlülerin, özürlülüklerini arttırıcı veya ek özür getirici işlerde çalıştırılamayacağı da hükme bağlanmıştır.
    ÖMSS ve Kur’a usulünün uygulama, detay ve sınav tarihine ilişkin bilgiler ileriki tarihlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklanacaktır.
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
    Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Yasaklı Üye
    çhehov Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    15:51
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar beklenen kanun yürürlüğe girdi hayırlı olsun!

TRT Haberde yayınlanan habere göre; engellilerin devlet memurluğuna alınmalarıyla ilgili kanun resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. buna göre 2 yılda bir diğer sınavlardan ayrı olarak engelliler içinde merkezi bir sınav açılacaktır.

Üye
    iLhan Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN ÖCAL
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    Adana/Ceyhan/izmit/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ortaokul mezunuyum arkdaşlar bu sınavlara bende girebilirmiyim ??? Veya ortaokulu kapsayan sınavlar olabilirmi????

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    iLhan;

kura

Sayfa 4 / 21 İlkİlk 1234567814 ... SonSon