Sayfa 18 / 21 İlkİlk ... 81415161718192021 SonSon
Toplam 315 mesajın 256-270 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sağlık bakanlığının genelgesini bile gösterdim onlara bile bile suç işleyerek vezneye para yatırmazsan rapor vermeyiz dediler. bu suçu işleyende van eğitim ve araştırma hastanesidir.

her hangi bir yetkilinin istemesi durumunda bende para aldıklarına dair makbuzları verebilirim.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

forumcu,
    bende van devlet hastanesinden aldım şubatta.ama benden para istemediler.birde kafama takıldı,aldığım hastanenin raporu geçerli olurmu?araştırma değil çünkü
    beşyoldaki devlet hastanesi...

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ömss ne zaman yapılıyor ve nasıl oluyor arkadaşlar?? nasıl hazırlanmak lazım bu sınava? nerelere nasıl başvurmak lazım?

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

gamze diğer yazılarından anladığım kadarıyla yenisin, sana bildiğim kadarıyla özetleyim. ömss devletın kamu kuruluşlarına eneglli personel alırken yaptığı sınavın adıdır. ömss 2012 yılında yapılacak tarih tam olarak henüz belli değil. bu sınav sistemi ilk defa uygulanacaktır. Yönetmenliği Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü bu link te okuyabilirsin. ayrıca bu başlığın ilk sayfasınıda okumanı tavsiye ederim.

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

ARKADAŞLAR bakıyorum devlet memuru olup işini beyenmeyenler değişiklik için yeniden sınava girmek istiyor...bu durumda hiç işe giremeyenlere haksızlık ediliyor gibime geliyor...onun için yeni bi tasarıyla devlet memuru olanların sınava girmemeleri yada ocak ayına kadar istifa etmesi ona göre açık kontenjan belirlenmesi gerekteğini düşünüyorum bu konuda haksızmıyım acaba?? 1.sınavı kazanamasalarda kaybedecek bişeyleri yok işleri garanti nasılsa daha rahat olurlar 2.kamu sorularını daha kolay cevaplarlar sonradan gireceklere göre 3.VE EN ÖNEMLİSİ BAŞARILI OLDULAR DİYELİM DAHA İYİ BİR YERE YERLEŞTİLER O KİŞİDEN AÇILAN BOŞ KONTENJANIN BİDAKİ ATAMALARDA YAPILACAĞI İÇİN...

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar herkese merhabalar...
    Sınavın nisan ayında olacağını bakan resmi olmasa da bilgi verdiğini okudum . Sınav nisan ayında olmasın, sebebi ise çoğu arkadaşımızın okulu bitmemiş oluyor . Okuyan arkadaşlar açısından zamanlamanın kötü olduğunu söylebilrim . Lise mezunu olupta üniversite son sınıfta olan arkadaşlar açısından kötü bir zaman denk gelir. Memurlukta diplomanın önemi de çok büyüktür.

Herkese başarılar...

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Xxxman;

Arkadaşım örnek vereyim. KPSS yi 2010 yılında kazanan bir şahıs atandığı kurumu beğenmiyor, sınavlarda kendine güvendiği içinde 2011 yılında tekrar girmiyor mu sanki. Bu kanun ise 2010 yılı Ekim ayında yayımlanan yönetmelikle düzenlendi zaten.

Ayrıca şu anda memur olup sınava girenler zannetmesin ki beni hemen yeni kuruma geçirecekler. Kanun şunu öngörüyor. "Memur" ünvanı altında çalışıp ve yeni sınava giren bir vatandaş başka kuruma aynı ünvanla (Memur ünvanıyla) kazanıp geçmeye çalışırsa "çalıştığı kurum zaten sen memursun, gittiğin yerde de memur ünvanı adı altında çalışacaksın, ben sana muvafakat veremem diye red geçiyor"... Fakat bir ünvan adı altında bir kurumda uzmanlık alanı dışında çalışıyorsa (Yani okuduğu okul babında adamın bölümü teknisyen/teknikerlik veyahutta sağlık memuru ise ve bu adam memur ünvanı altında çalışıyorsa) ünvan değişikliği sebebiyle bakanlık kendi alan/bölümündeki işini yapması/yapabilmesi iiçin o adama ancak ve ancak o şekilde muvafakat veriyor... Örneğin; Yardımcı hizmetler sınıfı olarak bir lise mezunu bir kurumda hizmetli olarak görevli ise başka kuruma hizmetli statüsünde tercih yaparsa zaten muvafakat vermiyorlar. Direk diyorlar ki; sen zaten hizmetlisin gitmek istediğin kurumda da hizmetli olacaksın ve sen en iyisi benim bakanlığımda görevine devam et diyip red cevabı veriyor (Yani muvafakat vermiyor)... Örneğin; Benim Afyon da bir arkadaşım okulda memur ünvanıyla görevli idi. Sağlık sınvınada girdi (Aday memurdu hatta). Görevde 7. ayını devirirken Sağlık Bakanlığı sınavınıda "Hemşirelik" ünvanıyla kazandı ve İstanbul'a muvafakat alarak gitti. Özetle şunu söyleyebiliriz ki; Bakanlıklar şahısların alan/bölümlerinde çalışma imkanlarını kısıtlamıyor, aksine önünü açıyor. Çokta doğru bir uygulama bu bence. Lütfen olayları tek pencereden bakıp, incelemeyelim...

Birtan; Okullardan "mezun adayıdır" yazısı alınarak bu engel aşılabilir. Bilgilerinize...

Üye
    *aydın* Avatarı

Gerçek Adı
    Aydın
    Son Giriş
    24.05-2013
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar;

rapor hakkında aklıma takılan şu var. ben 2005'te haseki'den 3 ayrı rapor almıştım. bunların her biri % 45 olup; iş için, ücretsiz seyahat kartı ve maaş alır. yalnız iş için olanını kaybettim.

acaba diğer raporlar sınava başvurmam için yeterli midir?
    yoksa yeniden rapor çıkarmam gerekli mi?
    duyduğuma göre haseki artık rapor vermiyormuş. bağcılar devlet hastanesinden alsam olur mu?

cevap verirseniz çok sevinirim...

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sonbahar.44 Mesajı Gör
    işkur dan sevkli devlet hastanesinden aldıgım ("sürekli ibareli") raporumu yenileyecekmiyim şimdi sınavlara girme hakkım olması için
    engelli raporu almak için işkur'dan sevk şart mı acab?

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır. Doğrudan,rapor vermeye yetkili bir hastanenin sağlık kuruluna başvuracaksınız.

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Unutmayın özürlü raporları ücretsizdir. Bir çok arkadaşımız para ödediklerini söylüyor sakın vermeyin!

Üye
    gamze1988 Avatarı

Son Giriş
    31.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fatih530;
    pekii poliklinik ücreti olarak maaştan kesilen ne olacak?bu arada maaştan kastım babmın emekli maaşı henüz çalışmıyorum ben..

arkadaşlar ben bu sene 4 yıllık üniversiteden mezun oldum.. bölümüm turizm... ayın 23ünde %47 oranında rapor almam için randevum var.. benim problemim kulakalrıdan.. her iki kulağımda da %85 işitme kaybı var.. bunun haricinde bi problmim yok çokşükür.. benim ömss deki durumum ne olur sizce? yani turizm mezunu olmam hangi memurluk kategörilerini kapsar? bilgilnirirseniz sevinirim...

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

heyet polikliniklerinde olduğunuz muayeneler maaştan kesilmez tamamen ücretsiz.

Üye
    world56 Avatarı

Gerçek Adı
    Erhan
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    23:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

forumcu;

en son raporunu ne zaman aldıktan sonra tekrar hastaneye başvurup rapor aldın. eski raporunuzun üzerinden kaç ay geçmişti? sağlık kuruluna başvuru yaparken dilekçeye neler yazmıştın istihdam için mi başvurdun? cevabını tam açıklayabilir misin? cevap için teşekkürler.

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    world 65 ben ilk raporumu yaklaşık bir yıl önce aldım. en son raporumuda 2 hafta önce yeni çıkan yönetmenliğe göre aldım. sağlık kuruluna verilen dilekçeye ben bir sadece adres isim soy isim imza yazdım. yani dilekçe hastanenin sana verdiği hazır dilekçe. sen sadece ismini adresini yazıyorsun imza atıyorsun. sonra başhekimliğe onaylatıp rapor odasına gidiyorsun. yanında iki vesikalık fotoğraf ve kimlik fotokopisi olsun. rapor odasından rahatsızlığın neyse ilgili polikliniğe gidiyorsun. muayene olduktan sonra heyete giriyorsun. aynı gün 2 yada 3 saat sonra raporunu alıyorsun. raporumu istihdam amaçlı olarak aldım. raporda çalıştırılamayacağı iş alanlarını ve rapor kullanım amacını mutlaka doldurt. ayrıca benim raporumda özürlü memur olur yazıyor. sende yazdır.

Sayfa 18 / 21 İlkİlk ... 81415161718192021 SonSon