Sayfa 15 / 21 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon
Toplam 315 mesajın 211-225 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    portakal suyu Avatarı

Son Giriş
    13.08-2012
    Saat
    20:50
    Yaşadığı Yer
    -----------
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    off tüm sayfaları okudum demin misafir olaraktan.içim şişti he,kafam karıştı

ben lisans mezunuyum,işletmeyi bitirdim bi düzelsem gircem gitcem bıktım çünkü

kendi hayatımı kurmak istiyorum artık.

hangi yayınları aldınız.yargı mı,murat mı?

bi de ben 2 oturum gircem girerrsem eğer

cts genel kültür-genel yetenek,pazar meslekle ilgili olan çok zor çok

çalışmasıda atanmasıda zor

Üye
    AyArR_Mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    06.03-2015
    Saat
    20:55
    Yaşadığı Yer
    BOŞ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba şu rapor konusu canımı sıkıyor. Özida yı bilgi için aradığınızda ÖZİDA DPB ile irtibata geçsin aralarında görüşsünler. Sonra çıkan sonucu yeni rapor alınacak mı/alınmayacak mı? ÖZİDA internet sitesinde duyuru olarak yayınlasınlar. Bizde aydınlanalım.

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

AyArR_Mustafa;

Çok doğru diyorsun da kimin umurunda ki ? Sınav Klavuzu yayınlanır hadi koşun hemen alın yeni raporlar denir. Düşünürler mi hiç bu adam nasıl gidecek? Gidecek durumu var mı? Biz 2-3 ay öncesinden açıklayakta nasıl alırlarsa alsınlar derler mi?

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

bu konuda yazdığım geçici madde 1 ile ilgili, bilgileri sizlere yanlış ilettiğim için özür diliyorum. Geç kalsamda, yolun neresinden dönersek o kadar kar

Sınavlara girecek tüm engelli arkadaşlarıma şimdiden başarılar.

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dilemma hanım;
    14 sayfayı bende okudum ama okuduğumdan ötürü yakınmıyorum. Ha ne yapıyorum. Cevap yazılacak yorumlara düşüncelerimi sunuyorum hepsi bu... Birde tabi hepsini okumak şart değil. Gözünüzün ucuylada yorumlarda nelere değinildiğini bir bakmada okumadan anlgılayadabilirsiniz. Bu size bağlı

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

fullmoongokturk;

Onun için mi sorulan bir soruyu yüz kez soruyorlar?

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fatih530;
    Sende yüz kez sorulan bir soruya, yüz kez cevap vermek zorunda değilsin ki... Sen 1.-2.-3. .................99.-100. cevabı vermesen; sorusuna cevap alamayan şahıs aynı soruyu tekrar sormaz. Sorusuna cevap arayanda arayıp, geçmişe bakıp cevabını bulur. Sen niye kendine bu kadar yük edip, derlenirsin ki anlamış değilim. Soru soranların yazdıklarımı dokundu diyecem şimdi ayıp olacak... (millette ne diyor yaa illa Fatih cevaplasın diye) Neyse sana soru soranlara iyi cevapların olsun ; )

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Elimden geldiği kadar bildiğim şeyleri paylaşmak istiyorum ha artık cevap vermiyorum yukarıları geçmiş sayfaları oku diyorum. Sonuç olarak forum kirliliği oluşuyor.Gerçekten bilgi alacak kişilerin aklı karışıyor saçma sapan şeylerle karşılaşıyorlar.

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

yeni rapor almak için üniversite hastanesine gidiyorum. adam diyor vezneye para yatırmanız gerek. sağlık bakanlığının özürlülerden para alınmaması konusunda yayınlamış olduğu genelgesi var diyorum. adama bana o devlet hastaneleri için geçerli diyor. bu ne iş arkadaş.

Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bu kimin hastanesi diye sorsaydın keşke

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

herhangi bir sağlık güvencen olmadığı için vezneye para yatır dedi. şimdi ben bu raporu nasıl alacaqğım. bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Üye
    sabri57 Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

barok sen eski rapor geçerli olmas demissin ama aşagıdaki yazıda geçeli gibi sanki sen ne
    düşünüyorsun 16.12.2010/27787 RG yönetmelikte yayınlamıslar
    bir aşagıdaki yazıyı oku

Özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi

MADDE 13 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporunun sürekli olup olmadığı ile süreli raporlarda raporun geçerlilik süresi mutlaka belirtilir.

(2) Özürlü sağlık kurulunca kişinin özür durumunun sürekli olduğuna karar verilmesi durumunda, özürlü sağlık kurulu raporunun ilgili bölümünde bu durum belirtilir. Ancak özür durumunun değişmesi halinde, kişinin talebi üzerine rapor ve buna bağlı kişinin özür oranı yeniden belirlenir.

(3) Özürlü sağlık kurulunca özürlünün özür durumunun sürekli olmadığına karar verilmesi halinde de bu husus ilgili bölümde belirlenerek özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi belirtilir. Zaman içinde değişebilen veya kontrolü gerektiren hastalıklar, hastanın önceki özürlü sağlık kurulu raporu da kurula sunularak, özürlü sağlık kurulunun belirleyeceği süre içinde yeniden görüşülür ve karara bağlanır.

(4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez.

Barok
    16 Aralık 2010 daki yönekmelikte önceki raporların sürekli ibareli olanların geçerli oldugu yazıyor
    öyle degil mi ? sen ne düşünüyorsun yazıyı bir bak

Özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi
    MADDE 13 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporunun sürekli olup olmadığı ile süreli raporlarda raporun geçerlilik süresi mutlaka belirtilir.
    (2) Özürlü sağlık kurulunca kişinin özür durumunun sürekli olduğuna karar verilmesi durumunda, özürlü sağlık kurulu raporunun ilgili bölümünde bu durum belirtilir. Ancak özür durumunun değişmesi halinde, kişinin talebi üzerine rapor ve buna bağlı kişinin özür oranı yeniden belirlenir.
    (3) Özürlü sağlık kurulunca özürlünün özür durumunun sürekli olmadığına karar verilmesi halinde de bu husus ilgili bölümde belirlenerek özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi belirtilir. Zaman içinde değişebilen veya kontrolü gerektiren hastalıklar, hastanın önceki özürlü sağlık kurulu raporu da kurula sunularak, özürlü sağlık kurulunun belirleyeceği süre içinde yeniden görüşülür ve karara bağlanır.
    (4) Bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlar ile süreli raporların geçerlilik süresi dolmadan tekrar rapor alınmak istenmesi durumunda, mükerrer rapor tanzimini önlemek maksadıyla, ilgililerin daha önce özürlü sağlık kurulu raporu alıp almadıklarına ilişkin beyanı istenir. İlgilinin beyanı üzerine veya bir başka şekilde, evvelce özürlü sağlık kurulu raporu verilmiş olduğunun tespiti halinde tekrar rapor verilmez. Kullanım amacına uygun olarak düzenlenmiş ve bu Yönetmelik hükümlerine göre alınmış olan sürekli raporlara sahip kişilerden kurumlarca yeniden rapor istenilmez

Üye
    multeci Avatarı

Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    14:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hadi geçmiş olsun Sınav 2012 de, Nisan Mayıs dönemine KALDI....

Üye
    gazi3428 Avatarı

Gerçek Adı
    Tahsin
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

multeci;

Bu bilgiye nasıl ulaştın bi link varmı paylaşırmısın ?

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ozidaya raporla alakalı bir email göndermiştim. e-malim aynen şu şekildeydi:

Sayın Yetkili;
    ÖMSS sınavına başvuru için eski özürlü raporlarının geçersiz olduğuna dair bir söylenti var.
    Benim özürlü raporum 22.06.2010 tarihli. Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %53. Ağır özürlü ibaresinde HAYIR yazılı. Raporumun süresi SÜREKLİ. Çalıştırılamayacağı iş alanları ibaresinde, "İşitme ve Konuşma Gerektirmeyen İşlerde Çalışır" ifadesi yazılı. Raporda son kısmı olan Diğer(açıklaynız) kısmında da "sakat işçi olur, özürlü kimlik kartı alır" ifadesi var. Ankara Numune Eğitim Ve Araştırma Hastanesinden almış olduğum Özürlü Sağlık Kurulu Raporumun, ÖMSS sınavına girmem için geçerli veya yeterli mi?
    Bilgilerinizi saygılarımla arz ederim.

gelen cevapta şu oldu:

Sayın ileti sahibi,

Raporunuz "süreli" olmadığı için raporunuz geçerlidir ve sınava girebilirsiniz. Bu bilgilere http://www.ozida.gov.tr adresinde bulunan "sıkça sorulan sorular" bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bilginize.

tüm arkadaşlarımın bilgilerine sunarım...

Sayfa 15 / 21 İlkİlk ... 5111213141516171819 ... SonSon