Sayfa 13 / 21 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon
Toplam 315 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    Mesut. Avatarı

Gerçek Adı
    mesut
    Son Giriş
    20.03-2016
    Saat
    01:07
    Yaşadığı Yer
    Diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tkr atmakta fayda vardır, resmi gazetede yayınlanan yönetmenlik bu linkte arkadaşlar.

Üye
    faruk01 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu gün özürlüler idaresi ile görüştüm /12/2010 öncesi raporlar sınava girmek için kullanılamayacak yeni rapor çıkartmak gerekiyor bence geç kalmayın isterseniz sizde arayabilirsiniz tlf=03122295511

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    03:09
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

aynı raporun yeni tarihlisi mi gerekli? ya şimdi yeni rapor almak için tek sıkıntım işitme problemi. hastaneye giridiğim zaman biri bir şey söylüyor anlamıyorum. iyi duymadığım için işlemleri yapamıyorum... şimdiki raporuda iyi duyamadığım için çok zor almıştım. isim isim çağırdıkları zamanlar olur, yada ne bileyim şu işlemi yap gel dedikleri zamanlar oluyor. ama duyamadığım için hangi işlemi bilmiyorum... o yüzden yeni rapor için bir endişem var. öyle bir durum (

faruk01;
    Sadece 2010 mu dediler. gün ve ay belirtilmemişmi?

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    03:49
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

forumcu;
    12. ay öncesi xx.12.2010

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ozida kimisine diyor rapor geçerli, aynı rapora sahip bir başkasınada diyor rapor geçerli değil. kendi kendileriyle çelişiyorlar. bu nasıl iş arkadaş.

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

forumcu;

Elinde imkan varsa git yenilet.

Üye
    forumcu Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    02.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

sağol fatih kardeş öyle yapacağım. p.tesi ilk işim hastaneye gitmek olacak zaten... özürlü memur olmak için ve 2022 aylığından yararlanmak için aynı anda raporu alabilirim değil mi?

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

forumcu;

Alabiliyorsun diye bili(yorum).

Üye
    iLhan Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN ÖCAL
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    Adana/Ceyhan/izmit/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dostum görseydim yazmazdım zaten senden görmezden gelip bir şey yazmayabilirsin insanları bu kdar küçük görüp kırmana gerek yok....

Üye
    fatih530 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    5

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: iLhan Mesajı Gör
    dostum görseydim yazmazdım zaten senden görmezden gelip bir şey yazmayabilirsin insanları bu kdar küçük görüp kırmana gerek yok....
    Kimseyi küçük görmüyorum öyle bir huyum da yok birader.Görmemek gibi bir imkanda yok okusan görürdün. Biraz konuyu inceleyin okuyun.Arkadaşın dediği gibi müşteri servisine döndürüyorsunuz.

Üye
    dilemma Avatarı

Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    3

forum hala aynı. gülüyorum sadece........
    insanlar birşeyler anlatmanın derdinde, MEMUR olmak isteyen birçoğu da aynı şeyleri tekrar tekrar sormanın. ama haklılar. kim okur 14 sayfayı? ben gibi enayi olmalı. toplum olarak sevmiyoruz okumayı. memleketimin memur adaylarının hele hiç haberleri yok okumak eyleminden..!!

burada kuru kalabalık yaratıp okumaktan aciz arkadaşlar.. üşenmeyin. insanlar zahmet edip bizleri bilgilendirmek için resmen mücadele veriyor burda. hem okumak, sınavda paragraf sorularını çabucak ve doğru çözmenizi sağlar. tercübeyle sabittir. şimdi biraz kımıldayın da insanları dinleyin. memur adayısınız siz. okur yazar insanlarsınız yani..hım??

sayenizde 14 sayfayı okudum. 1 milyon aynı soru ve cvp verme mücadelesi gördüm sayenizde. rica edeceğim artık. lütfen.....

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker abi açıklaman için sağol var ol...

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    00:15
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    1

Vay göktürk naber naptin mahkemeden sonuç çıkmadımı kardeşim bu arada tayin işi ne oldu konyadamısın.....

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben lise terk şuan açık ögretim lisesinde ögrenciyim bende bu sınava girebilirmiyim yoksa kura ilemi belli olacak bizim atamalarımız bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ancıl Mesajı Gör
    Göktürk;

Senden sonra ilker bey yönetmeliğin tamamını yayınladı. Şunu sölüyorum yönetmelikte herkesin özürlü olarak sınava girebilecekleri belirtilmiş.Burda sorun yok.

Orda geçici madde 1 var. diyorki;

GEÇİCİ MADDE 1- Bu maddenin yayımı tarihinden önce kamu kurum ve kuruluşları tarafından başlatılan özürlü memur alımlarından sınav başvuru süresi sona erenlerin işlemleri hakkında, işlemlerin başlatıldığı tarihte yürürlükte bulunan hükümlerin uygulanmasına devam edilir.”

Meb bakanlığını başvuru sınavına giren arkadaşların, başvuru süreleri bitmiş ve memur olmuşlardır. Artık işlemleri hangi tarihte başlatıldıysa o tarihteki hükümler uygulanır diyor. Ben demiyorum.

Dikkatlice okuyun.
    Bu yorumun için sana gelince sayın Ancıl;

Sana bir soru: Bu yönetmeliğe geçici maddeyi niçin eklemişler hiç düşünüp, yorum yapmayı denedin mi?
    Hiç şu şekilde düşündün mü: Geçmişteki sınavlara giripte yerleşemeyenler (Meb Hizmetlide 88 puan ve Memur alımında 68 puan altınta kalanlar) oldu. Bu yerleşemeyen arkadaşlara Meb personel açığı oldukça açıktan atama ile ek kadro açarak zaman zaman (örneğin ağustosta Türkiye geneli yaklaşık 10 kişi memur ataması yaptı) yeni atamalar yaptı.

Gelelim bu geçici maddeye (Maddeyi cümle cümle yorumlamaya):

Sonuçlanmamış atama işlemleri
    GEÇİCİ MADDE 1 ‒ (1) Bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden önce kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan özürlü memur alımına ilişkin sınavlardan sonuçlanmış, ancak atama işlemleri sonuçlanmamış işlemler hakkında, işlemlerin başlatıldığı tarihte yürürlükte bulunan Yönetmelik hükümlerinin uygulanmasına devam edilir.

Bu yönetmeliğin yayımı ...................................... virgüle kadar olan kısımda yapılan sınavların sonuçlantığını ifade ediyor. Ancak atama işlemleri sonuçlanmamış (yani alınan puanlarla yedekten atama bekleyen şahıslara sesleniyor) işlemlerde eski hükümlerle devam edilir" diyor... Yani sınava girmeyip eski puanınla atama bekleyebilirsin, paşa gönlün bilir demek istiyor. Senin hala o puanınla atama beklemeye hakkında var, beklemeyip yeni sınava girmeye hakkında var demek istiyor...

Gelelim bu maddeyi senin yorumlaman karşılığında soracağım soruya:

Peki burada açık açık niye yazmamış "Daha önce sınava girenlerin yeni açılacak sınavlara giremeyecek olmasını"? buna niye değinmemişler...

Not: Eskiden sınavlara girenlerinde eski puanlarıyla (MEB, SB sınav yapacakta gireriz düşüncesine kapılmayacaklarına göre) sonuç ve atama beklemeyeceklerine göre; DEMEK Kİ HERKES BU SINAVA GİREBİLİR... Ayrıca devlet dairesinde memur olarak görevli biri bu sınava başvurup girebilir (örneğin MEB da çalışıp, Sağlık Bakanlığına memur olarak atananlar)...

Son diyeceğim şudur ki; göreceksin sınava girmek isteyenler paşalar gibi girecek ve puanı yetenlerede muvafakat verilip yeni kurumlarına babalar gibi atanacaklardır... Bu senin dediğin gibi yorumlansaydı "Geçici Madde" değil "Kalıcı Madde" olurdu... Kanun maddelerini düz mantıkla ön yüzünden bakarak inceleyip, yorumlamayalım lütfen... Umarım anlatabilmişimdir ve anlamışsındır...

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Bio Mesajı Gör
    Vay göktürk naber naptin mahkemeden sonuç çıkmadımı kardeşim bu arada tayin işi ne oldu konyadamısın.....
    Şükür iyiyim kardeşim. Gün sayıyorum Senden naber? Mahkemeden bir sonuç yok be kardeşim. Mide bulandırdı iyice bu iş valla
    Tayin işimi konya da şahsım adına strateji şube müdürü takip ediyor (Hatta atamalara müdür yardımcısı bakıyor onada söyledi ve sanırım evimin arkasındaki okula verecekler beni) ... Evrak takibinide şefin biri yürütüyor sağolsun... Atamalar Salı günleri yapılıyor. Gelecek hafta içinde belli olacak...

Sayfa 13 / 21 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon