Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    faruk01 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba

benim 1994 yılında işe girmek için epilepsi rahatsızlığından dolayı almış olduğum %40 sürekli ibareli raporum var, ama işe girmek nasip olmadı ben de fazla üstüne düşmedim kendi imkanlarımla bir dükkan açıp meşgul oldum ve 1997'den beri bağkurumu yatırdım
    bu zaman içerisinde astıma yakalandım, ve iş sitresinden dolayı piskiyatrik sorunlarım ortaya çıktı artık bu sitresi kaldıramaz hale geldim şu an epilepsi, astım ve piskiyatri tedavisi görüyorum
    size sormak istediğim sorular şunlar yardımcı olursanız beni çok sevindireceksiniz.

1. 1994 yılında almış olduğum raporla engelli memur alımına başvurabilirmiyim

2. işe girebilmek , vergi indirimi ve erken emeklilik gibi tüm işlerimde kullanabilecegim nasıl bir rapor almalıyım.

3. Engelli memur alımında yaş sınırı varmı.

4. 10. 02.1978 doğuluyum bağkur başlangıcım 01.07.1997. Engelli kamu personeli sınavını kazanamassam ne zaman emekli olabilirim.

şimdiden teşekkür ediyorum

Üye
    efsane999 Avatarı

Son Giriş
    05.08-2014
    Saat
    15:09
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar,
    Daha tam olarak tarihi belli olmayan Engelli Personel sınavına girmek için ders çalışmaya bile başladım.Yaklaşık 5 sene önceki aldığım Özürlü Raporunun amacı Sakat İşçi(e)Olmak için yazıyor.2011 Engelli Personel sınavı için amacı başka olan rapor mu almam gerekli?(Engelli Memur İçin).Bu sürede rahatsılığım daha da ilerledi,heyete girsem daha yüksek dereceli rapor alırım.Raporun daha yüksek derece olması avantaj olur mu?Bu konularda görüş ve tavsiyeleriniz nelerdir?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Yönetmelik henüz çıkmadı ama ben sizin yerinizde olsam hemen hastaneye müracaat eder yeni ve güncel tarihli bir rapor alırım.

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sınava girmek için %40 ve üzeri rapor gerekiyor oranın yüksekliği sana bir avantaj sağlamaz ama ilker arkadaşın dediğine katılıyorum raporu güncellemenizde fayda var.

Üye
    efsane999 Avatarı

Son Giriş
    05.08-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim,tvsiyenizi değerlendireceğim fakat yeni çıkacak yönetmeliği bekleme fikri oluştu önerilenizle,acaba o yeni çıkacak yönetmeliği beklesem mi?

Üye
    derler69 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

değerli arkadaşım %40 rapor alman gerekiyor ama iş kur üzerinden hastaneye yönlendirilip öyle raporunu alırsan o rapor daha avantajlı çünkü devlet kurumları çalıştırılıp ve çalıştırılamayacağı iş alanlarınıda açıklanmasını istiyor ve iş kur üzerinden alınan raporlarda böyle belirtme yapılıyor bilgilerinize.

Üye
    efsane999 Avatarı

Son Giriş
    05.08-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler derler69

Üye
    TIGERS Avatarı

Son Giriş
    11.02-2014
    Saat
    14:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben raporumu 2001 yılında aldım işkur vasıtasıyla sürekli olarak.bu rapor yeni yapılacak olan alımlarda da geçerlimi?çünkü sağlık ve meb yeni rapor istemedi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    937
    Verilen Beğeniler
    1.231

faruk01,

1- Bu konuya dair net bir düzenleme yok. Geçen alımlarda eski tarihli raporlar kabul edildi. Yeni alımlarda ne olacağını kimse söyleyemez...

2- http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html

3- Yok

4-
    2008 oncesi - Kamuda çalışmak için nasıl bir raporum olmalı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

derler69;

derler69 Sakarya'daki İşkur'a bizzat gidip sevk istediğimde bana artik işkur'dan sevk yapılmadiğini ve direk hastaneye giderek rapor alınmasının yeterli olacağı ifade edildi..Zaten alınan Rapor artık her yerde geciyor muş.. Örneğin; 2022 maaşlarında, özürlü kimlik kartlarında, Evde bakım maaşlarında, Vergi indiriminde vs vs .. Sanirim 16 Aralık 2010 'daki yonetmelikten sonra artik tek tip rapor oldu diye dusunuyorum. Ayrıca Raporu aldıktan sonra % 40 ve üzeri ise hemen fotokopi cektirip hastanede 5-6 tane aslı gibidir yaptırmakta fayda var..Her kurum icin gecerlidir cunku..Noter e masraf yapmaya gerek kalmamiş olur.

Üye
    derler69 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli artkadaşım 2004 de sürekli rapor almıştım ve bu raporu işkurun sevkiyle edinmiştim ,demekki 2006da değişen kanunla beraber bu işkurdan sevk olayınıda kaldırmış olablirler. Ozaman engelli kardeşlerimiz işe girerken zorluk çekmemeleri için çalışıp çalışamayacağı bölümün işaretli veya belirtilmiş olmalarına özen gösterilmesidir.Çünkü devlet kurumları bu bölümün dolu olmasına dikkat ediyor . Bilgilerinize.

Üye
    faruk01 Avatarı

Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    16:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar merhaba ben 1999 yıılından beri epilepsi hastasıyım acaba ömss 'da benim durumumda olanlar hangi guruba dahil edilecek bilgisi olan varmı.