Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aldığım Özürlü Sağlık Kurulu Raporunda Teşhis: Şizoaffektif Bozukluk ( Tedaviyle Çalışma Olanağı Veren ) .
    Sürekli .
    Oranı:%45
    Çalıştırılamayacağı İş Alanları: Zihnen Ağır İşlerde ..
    Ağır Özürlü: Hayır ..
    Kişinin Özür Grubu : Zihinsel ...
    Rapor Tarihi:Temmuz 2011 ...
    Eğitim Durumum: Lisans Mezunu..

Bu rapora göre çalıştırılamayacağı iş alanları bölümünde yazan 'Zihnen Ağır İşlerde' hangi işleri kapsamaktadır. Bu rapora göre yeni açılacak Merkezi Özürlü Sınavına girmede herhangi bir engel teşkil eder mi? Ya da sınavı kazandık diyelim, atanma sırasında herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Ekstra çalışabilir ya da memur olabilir ibareli yeni bir rapor istenebilir mi ? Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum..Özellikle Zihnen Ağır işler hangileri olabilir, içerikleri ne olabilir ??
    Özel sektörde bu raporla engelli statüsünde işveren işe alımlarda sıcak bakarlar mı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Bir fikrim yok Özkan. Ama bence elindeki raporla kamudaki sınava girebilirsin. Çünkü zaten zihinsel rahatsızlıkları olan kişiler için ayrı soru kitapçıkları ile sınav yapılıyor. Sınav yapılınca atama yapılması da kesindir...

Özel sektörde iş bulmak kolay olmaz maalesef.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa teşekkür ederim, yorumlarını benimle paylaştığın için..

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Paradox 1 geçmiş olsun. Rapor Tarihini öğrenebilir miyim ? Neden soruyosun dersen , şu nedenle : Benim abimde Şizoafektik Bozukluk ( Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ) . Ağır Özürlü - Sürekli - %80 ... Yalnız abimin rapor tarihi 18 Mart 2010 .. Yani 16 Aralık 2010 da ki yeni yönetmelikten önce.. Abimin Çalıştırırılamayacağı İş Alanları da boş bırakılmış ..Ayrıca raporun arka yüzünde kişinin özür grubu kısmı yok, cunku önceki yonetmeliğe göre alınmış bir rapor..Benim kendi raporum ise yukarida bahsetmistim paradox 1; Şizoaffektif Bozukluk ( Tedaviyle Çalışma Olanağı Veren ) -Sürekli-Oranı:%45- Çalıştırılamayacağı İş Alanları: Zihnen Ağır İşlerde - Ağır Özürlü: Hayır -Kişinin Özür Grubu : Zihinsel .- Rapor Tarihi:Temmuz 2011 .... Yani kısaca özet şu : eski yonetmelik raporlarında kişinin özür grubu ayrımı yok ve çalıştırılamayacağı iş alanları bölümü genelde boş... Yeni yöetmelikte sanirim çalıştırılamayacağı iş alanları bölümü mutlaka dolduruluyor... BUnun nedeni ise : sınav zamanlarinda ya da başka şeylerle ilgili; kişinin özür grubu olmaması ve çalıştırılamayacağı iş alanları boş bırakılması kafa karışıklıklarına neden oluyordu..Şu anda kişinin özür grubu ve çalıştırılamayacağı iş alanları bölümü mutlaka dolduruluyor ...Sanırım cok detay verdim ama önemli bir konu olduğunu düşünüyorum ... Oturanboğa da bu konu hakkında fikirlerini belirtirse memnun olurum..