Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dilektuba Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ya bende bişi sorabilirmiyim bu özürlü sınavlarında rapor istiyolar ya onun senesi önemli mi ?? hangi yılda alındığı yani ??

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dilektuba Özürlü Sınav Sistemi değişiyor. Merkezi olarak yapılacak bundan sonra.Aynı KPSS sınavı gibi olucak.Hazırlanan taslak başbakanlığa gönderildi. Ancak taslağın ayrıntıları, detayları çok net belli değil. Sizin raporunuz eğer sürekli bir raporsa hangi yılda alındığı önemli olmamali diye düşünüyorum..Bu benim yorumum. Ancak şöyle bir şey var : 16 Aralık 2010 tarihinde Özürlü Sağlık Kurulu Rapor Yönetmeli'nde değişiklikler yapıldı. Rapor oranlarinin bazilari azaldi, bazilari yükseldi. Ayrıca raporun arka yüzü de değişti..Daha önceki raporlarda arka yüzünde Kişinin Özür Grubu bölümü yoktu..16 Aralık 2010 Sonrası raporlarda Kişinin Özür Grubu Bölümü mevcut.. Yeni yapılması planlanan Merkezi Özürlü Sınavı'ndaki taslakta eğer rapor tarihleri konusunda birşeyler yer alırsa o konuda bir yorum yapamam..Yorumum yukarıda da dediğim gibi sürekli raporların cok cok eski olmamak kaydı ile bu sınava girebileceği yönünde.Ben mevcut durum hakkında bilgi vermeye çalıştım ve kendi yorumumu ekledim dilektuba. Aşağıda sana yeni Raporun değişen arka yüzünü de kopyalıyorum, bilgilenmen icin..Bu yeni açılacak merkezi sınavda da kişiler eğitim ve özür gruplarına göre ayrılacaklar..Mesela lisans, ön lisans, ilk-orta öğretim.. Ayrıca görme, ortapedik, işitme - dil konuşma , zihinsel , diğer şeklinde.. Belki de yeni raporların daha kolay sınıflanıp, ayrımı yapılabilmesi için Kişinin Özür Grubları bölümünü eklediler. Yeni raporların arka yüzü aşağıdaki gibidir :

ÖZÜRLÜ SAĞLIK KURULU RAPORU FORMU (Arka Yüzü)

IV. KİŞİNİN ÖZÜR GRUBU:
    Ortopedik Zihinsel
    Görme Ruhsal ve Duygusal
    İşitme Süreğen (Kronik)
    Dil ve Konuşma Sınıflanamayan

V. RAPORUN KULLANIM AMACI:

Eğitim Ortez–protez- işitme cihazı
    İstihdam tekerlekli sandalye
    Sosyal yardım Özürlü kimlik kartı
    Diğer (açıklayınız)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu konuda net bilgi ancak ilgili yönetmelik çıktığında ortaya konacak. En son MEB ve sağlık bakanlığı atamalarında eski raporlar da kabul edilmişti...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    dilektuba Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    12:21
    Yaşadığı Yer
    dünya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgilendirdiğiniz için tşk

Üye
    seçilburgaz Avatarı

Son Giriş
    15.04-2016
    Saat
    14:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben Mebdeyim . Geçen sene eski raporla girdim. süreklidir ibaresi vardı. Yeni rapor istediklerindede bu süreklidir diye itiraz ettim. Kabul ettiler. Ama eğer zor olmayacaksa ve özür oranın düşmediyse yeni rapor almakta fayda var. ne olur ne olmaz.

Üye
    atatetik Avatarı

Gerçek Adı
    atılgan erçetin
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    12:37
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    14.12.2010 tarihli raporum var kabul olur mu?