Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 158 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cesaretkız Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili Taytıs memur sana bir konuda yanlış bilgi vermiş eğer kişinin elinde başvuruda diploması neyse onla girer. Ancak: başvurudan sonra üst bir diploma aldıysa ve atanma hakkı doğuyorsa son aldığı diplomasını ibraz edebilir ve kendine avantaj sağlar ki eğer 22. madde dahilindeyse. Öğrenim üstünlüğü budur zaten. Ancak yok herkes liseyse o zaman mezuniyet ve yaşa bakılır lise 4 yıllık 5 yıllık fark etmez yani. Personel dairesi başkanlığının mevzuatında yeralmaktadır bunlar.

Lalezar Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    00:01
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

bende 22. maddeye kalmıştım diğer bi arkadaşım daha erken mezun olmuştu diye o yerleşti. ve boş kadro yok şuan.
    İlköğretim olarak girmiştim sınava ve daha yeni liseden mezun oldum. herhangi bir ek atama yapılırsa atanabilir miyim yinede? yani şuan elimde lise diplomamın olması atanmama engel olr mu?

Üye
    cesaretkız Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili kardeşim ek atama olurmu olamazmı bişey diyemem ancak olursa ve senden evrak istedilermi en son diplomanı ver eğer 22. madde içerisindeysen tabiki avantaj sağlar çünki 22. madde kanunu bunu emrediyor açık açık.

Üye
    derler69 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    08:59
    Yaşadığı Yer
    bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lalezar liseden yenı mezun oldum diyorsun evrak teslım etmeye neden lise diplomanı görürmedın nedn böyle bi yanlışlık yaptın lise diplomanı aldıktan sora ibraz etseydin öğrenim durumu üstünlüğünden sen atancaktın .bunu emn olarak söylüyorum bnm cevremde bi arkadaşım var dedi abi ben ilköğretim olarak başvurmuştum ancak o sırada liseyi dşardan bitiriyordum liseyi bitirdim diplomamı götürdüm bakanlığa 5 tane 76 alan vardı yaşım küçük olmasına rağmen öğrenim üstünlüğü sayıp beni aldılar.

Üye
    cesaretkız Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler derler işte arkadaşlar derler arkadaşımız güzel bir şekilde örnekledi daha ıspata gerek varmı bilmiyorum öğrenim üstünlüğü budur zaten. Taytıs arkadaşım sana hangi memur bilgi verdi evrak verdiğin memurmu.

Üye
    taytıs Avatarı

Gerçek Adı
    Tayfun
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    ...
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet cesaret kardeşim bana ANkaradaki atama memuru dedi bunu.
    Sınava girdiği andaki öğrenimini bekarız. Sonradan okul bitirmesi bir şey ifade etmez demişti.
    Neyse kısmet her şey bilemeyiz. Nasip ne ise o olsun.
    Cenabı ALLAH her kardeşime ve bana hayırlı helal bol ve bereketli rızık kapıları açsın inşaALLAH.
    Sevgiler
    Taytıs.

Atama memuru demişim pardon evrak verdiğim memur söyledi bunu.
    Özellikle sordum böyle bir şey olursa ne olur diye. Sınava hangi eğitim durumu ile girilmişse o olur dedi.
    Birde benimki 22. madde falan yazmışyor listede yerleşemedi yazıyor. ben ve diğer 80 puan alanlar.
    Başkalarında 22. maddeye göre yerleştirilecek diyor ama. bizim bulunduğumuz listede böyle bir sey yok.
    Sevgiler

cesaret bu 22 madde hangi kanunda idi onu bana göderir misin lütfen

Lalezar Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

ama evrak teslim edildiği zaman henüz mezun olmamıştım ki bunu bende biliyordum hatta diplomamamı erken alabilir miyim diye müdürle görüştüm ama mümkün değil dedi ki haklıydı eğitimim devam ediyordu çünkü. İlköğretim diplomasını notere onaylatıp Ankaraya teslim ettim. yedek atamalar yapıldığındada aradım boş kadro yokmuş. Ek atamayı beklicem artık hayırlısı...

Üye
    cesaretkız Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

T.C
    ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
    Devlet Personel Başkanlığı

Bilindiği üzere 18/03/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik’in 23 üncü maddesinin birinci fıkrasında, Adaylar, Beşinci bölümde yer alan hükümler saklı kalmak üzere ÖSYM tarafından (B) gurubu kadrolara; KPSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirirlir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı kalmak kaydıyla yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek KPSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisininde aynı olması halinde ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır. Hükmü yer almaktadır.
    Yukarıdaki hüküm çerçevesinde, aynı puanı alan ve aynı kadro ve pozisyonu tercih eden adayların yerleştirilmesinde ilgili öğrenim düzeyinden daha önce mezun olan aday, bunun aynı olması halinde doğum tarihi daha önce olana, her ikisinin de aynı olması halinde ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınacağı değerlendirilmektedir.
    Bilgilerinize rica ederim.

Şaban Talaş
    Başkan a.
    Devlet personel başkan Yardımcısı

Arkadaşlar kişi imzalı resmi yazı budur ve genel bir kanun olup kamuya ilk memur yerleştirilmesinde bu kanun çerçevesinde hareket edilmektedir. Burada (B) kadrosu dediği liselerdir. 2010 Meb lise atananlar listesini bilgisayarınıza indirip sıralamayı iyice inceleyiniz.
    Geçen yıl bazı illerde İl Çevre ve Orman Müdürlüklerinin yaptığı sınav sonuçlarını inceleyiniz gerekirse personel servislerini arayıp sorunuz. Hatta sınav sonuç listesinde aynı puandaki adaylar diploma tarihine göre sıralanmış olup not düşülmüştür ( 22. madde dahilinde diploma mezuniyet tarihine göre atama yapılacaktır.) şeklinde yine orman bölge müdürlükleri aynı uygulamayı yapmıştır.
    Arkadaşlar kanun bu ve genel bir kanun yani kurumlar bunu kafasına göre uygulama gibi bir tasarrufları yoktur. Eğer aksi bişey olursa kanuna itaatsizlik yapmış olunacak olup buna karşı her türlü itiraz ve dava hakkınız yer almaktadır.
    Hepinize saygılar,

Üye
    derler69 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lalezar gecici mezuniyet belgesi alıp götürcektin onu kabul ediyorlar zaten atamayla iligili esaslarda bu açık bi şeilde belirtiyorlar henuz mezun olmamış olanlar gecici mezuniyet belgesini ibraz edeblirler die

Üye
    cesaretkız Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili derler arkadaşım o geçici mezuniyet dediği mezun olmuş ancak henüz diploması düzenlenmemişler için geçerlidir. arkadaş okulu daha sonra bitirdiğini söylüyor. Şimdi benim anlamadığım konu şu; taytıs arkdaş memur sonradan bitirilen okul diploması bişey ifade etmez demiş diyor. derler arkadaşımız da konuya bir örnek vermiş işte arkadaşın biri ilköğretim olark girmiş sonra lise almış ibraz etmiş eğitim üstünlüğünden atanmış demekte. benim bildiğimde sonradan okul bittiyse ve atamada ibraz ettiysen üstünlük olarak avantaj sağlar zaten yasada bu yönde. O zaman kusura bakmayın da ya taytıs yanlış söylüyor yada derler yada memur bişey bilmiyor ve yanlış uygulama yapıyor.

Üye
    derler69 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

valla bilmiyorum arkadaşlar herşey çorba oldu ama benim size verdiğim örnek gerçek yani benimde kafamı kemiren konu şu evrakları soorunsuz olarak verdik herşey tamam dendi komisyon tarafından incelenecek o sırada ne biliyim hani terslik olurya bişiy çıkarmasınlar başımıza sorun olmasa diyorum .harbi strese girdik memurluğa bu kadar yaklaşmışken bütün ibareler beni gösterirken artık bişiy çıkmasın yaa

Üye
    cesaretkız Avatarı

Gerçek Adı
    ayşe
    Son Giriş
    27.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Derler arkadaşım sana katılıyorum zaten yasada bunu gerektiriyor zaten ben bulunduğum ilde evrakları almaya gittiğimde oradaki yani il müdürlük personeldeki memur arkadaşımız bana üniversite diploman varmı dedi varsa onuda ver dedi aynen böyle. zaten şu var kişi ankaraya evrak vermeye gittiğinde eğer sınav başvurudan sonra üst bir diploma almışsa bunu da evraklarıyla ibraz etmek istediğinde oradaki görevli ve yetkili memur demezmi kardeşim sınava neyle girmişsen o diploman geçerli diğeri bişey ifade etmez demezmi mantığı bu değilmi. ama onuda alıp dosyasına katıyorsa mutlaka onuda işleme alıyorlar zaten böyle bir somut olarak kesinlik yokki yani geçerli olmaz diye 22. madde diploması bir üst öğrenim olana deniyor. ama şunu dese sınav itibariyle diploması üst öğrenim olana dese o zaman amenna doğrudur diyeceğim. Bu arada sonuçlar ne zaman açıklanacak maalesef bakanlıga ulaşmak çok zor bilgisi olan var mı arkdaşlar.

Lalezar Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

evraklarım zaten Ankara'da ek atama yapılırsa tekrar mı evrak istiyecekler?? diplomamı ne zaman vermem gerekir ki?

Üye
    derler69 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bayburt
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evrakların içerdeyse ve o sırada ek atama olursa sadece savcılık belgesi vermen gerekicek lalezar tabi en son aldığın diplomanıda vereblrsn

Lalezar Avatarı

Son Giriş
    31.05-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    anladım teşekürler arkadaşlar. Umutlarınızın sönmemesi... hayallerinizin gerçekleşmesi dileğimle...

Sayfa 3 / 11 İlkİlk 1234567 ... SonSon