Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim öğrenmek istediklerim şunlar: Zihinsel Ruhsal Davranış Bz. Bölümünden; Şizoaffektif Bozukluk (Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ) % 80 Ağır Özürlü ve Sürekli Raporu alan birisi Kamunun herhangi bir sınavına girme hakkı var mıdır ? Yeni yapılacak merkezi Sınav ya da başka bir sınav? Kamuda işçi ya da memur sınavına giriş hakkı var mıdır? Ya da sınava girip kazanırsa atanma hakkı olur mu ? Çalıştırılamayacağı iş alanları kısmında herhangi bir şey yazmamaktadır --> ---- bu şekildedir. Ayrıca Kamu değil de, özel sektör için İşkur'a kayıt yaptırıp, engelli statüsünde işe girme hakkıa var mıdır? Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.. Bu soruları abim için sorduğumu iletmek isterim. iyi çalışmalar

Üye
    fanfan Avatarı

Son Giriş
    09.02-2012
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

'Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen' diyorsunuz raporda bu cümle yazıyomu? eğer bu yazı yazmıyosa her turlu haktan yararlanabılrsınız özel bir işe alınma gıbı bır durumunuz varsa işveren kabul edıyosa sorun yok demektir işe gırebılr ve engeli statusunde çalışma imkanına sahipsiniz.

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zihinsel Ruhsal Davranış Bz. Bölümünde; Şizoaffektif Bozukluk (Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ) diyor aynen bu şekilde.. Karşısındaki oranda % 80... Çalıştırılamayacağı iş alanları kısmında herhangi bir şey yazmamaktadır.Şu şekilde ---- dır.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Kurumlar raporda "memur olabilir, çalışabilir" vb. ibareler arıyor. Böyle bir rapor alabilirseniz, evet, çalışabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yani şimdi Zihinsel Ruhsal Davranış Bz. Bölümünde; Şizoaffektif Bozukluk (Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ) diyor aynen bu şekilde.. Karşısındaki oranda % 80... Çalıştırılamayacağı iş alanları kısmında herhangi bir şey yazmamaktadır.Şu şekilde ---- dır ... Bu raporu olan birisi engelli kamu sınavına girebiliyor, ayrıca da memur olabilir, çalışabilir diye ekstra bir rapor da mı alması gerekir.Hastaneden ??.. Şizoaffektif Bozukluk yaninda Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen yazan bir rapor ile kamuda veya kurumlarda çalişabilir, memur olabilir raporu veriliyor mu? Örnekleri var mıdır ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Dediğim gibi, raporda "çalışabilir" ibaresi yer almalı.

Ama, "Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen" ibaresinden, "çalışamaz" sonucu çıkıyor. Bu durumda o raporu geçersiz kılacak "çalışabilir" iabreli yeni bir rapor almanız şart gibi görünüyor.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Özürlü raporlarının hepsinde çalışabilir şeklinde ibare yok ama.. Mesela bu tarz ağır olmayan Bipolar Bozukluk Hastalığında diyor ki Tedaviyle İşlevselliği Kısmen düzelen diyor... % 40 oranlı olarak ... Çalıştırılamayacağı iş alanlarında yine aynı şekilde bişey yazmamaktadır: ---- şeklindedir. Bunun çalışabilir, memur olabilir raporu ne şekilde olucak.. Yine ayrı bir rapor mu? Yoksa buradaki ibare yeterli mi olur ?

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın arkadaşım...
    okudum anladım...
    bir rapor tarihin ne???
    nerden aldın???
    mesleğin ne???.
    kamuda ne işine girmeye calışacaksın???
    bunları yazarsan ayrıntılara gierbilirizzz...

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor Tarihi : 18.03.2010 Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Özürlü Sağlık Kurulu Raporu , Raporun Kullanım Amacı Diğer : 2022 -193 ( Durumu Bildirir Rapordur) Vasi Tayini Uygundur. Bu raporu alırken Mal müdürlüğüne 2022 için başvuru yapılmıştı ve oranın sevkiyle hastaneye gidildi..
    Bu rapor abime aittir...üniversite mezunudur. Sonucta kamu da çalişabileceği herhangi bir işe girmeyi düşünmektedir.. Bu raporla sınava başvura bilir mi ? İşkur un mu sevki gerekir ? Ya da sınava başvurup atanırsa bu raporla yeterlimidir? Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim ..

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın öz;
    bu raporla sınava başvururlabilirmi...??
    kim derse evet.. ben derim hayır..
    kim derse hayır ben derim evet....
    kısaca..daha sınav ve şartları oluşmadığından ne söylesek yanlış olabilir....
    ama gel gelelim diyelim şart şurt yok.....
    evet baş vura bilirsin.....
    ama gene gel gelelim...raporunun tarihi yeni yasaya göre değil....ayrıca yeni yasaya göre çalışabilir,yazmalı yada çalışamaz yazmalı...
    diğer bölüm de ise çalışabilir olup da yapacağı iş sagliğina uygun olup olmadığın hastalıgına göre belirtirler
    mesela çalışabilir ama sahada değil.çalışabilir ama göreme odaklı olmayan.vs vs.. gibi..
    eski raporun yada yeni alacağın raporda öncelikle oran dan sonra çalışabilir-yada çalışamaz ibaresi olmalı...
    çünkü
    adı üstünde işe girmek ,çalışabilmek için alacağın yada kulanacağın bir rapor olacakdır da ondan..
    asıl sorun da sanırsam;
    bu tanıyla çalışabilir ibaresi olursa abim çalışabilirmi?memur olabilirmi?
    buraya kadar analaştıkmı?

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anlaştık rusa , demek istediğini anladım... Ayrıca benim merak ettiğim raporun kullanım amacı bölümü de önemli midir? Çünkü abimde diğer başlığı altında 2022, 193 , vasi tayini uygundur yazıyor... Yani sınavlara girmek icin ya da özel sektörde iş başvurusu yapabilmek icin işkur dan sevk mi almak gerekir hastaneye.. Ya da rapor kullanım amacın da iş amacıyla vs yazması mı gerekir... Ve diğer bu iş ve rapor konusunda bana tecrübelerini paylaşırsan sevinirim rusa

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1-)sınav için daha beli olmadığını yuakarıada belirtim..
    özel sınav olmayacağından,,saten artık kamu kurumlar kendileri sınava yapmayacagından tahminim bu rapor lar la sınava girme işine düzen getirecekler..
    sebebine gelince matıken tabi;
    cok çeşitli özür lü var...bunlara özürlerine göre soru veya sınav yeri ayarlamaları lazımkii ..
    hak adelet acısından bugune kadar olanlar az da olsa dengelensin..
    unutmadan öğrenim durumlarınada göre ayrım olacak tır..vsvs..
    2-)özel sektöre gelince...
    evet özel soktörde engeli kadrosunda çalışmak istiyosan..iş kur sevki olmalı..
    iş kura kayıt etdir abini...
    oradaki memur san yol gözterecektir...
    onadan sonrası kolay..
    not:::ama öncelilke iş için çalışmak için kulanacağın raporda çalışabilir yazmalı..
    bunu iş kurdaki memur atlaya bilir yada başka bir yerde önemsen meye bilir..gel gelelim..fark edilirse sonuçta başınız ağrıya, hayal kırıklığına sebebp olabilir..
    istan bul daki iş kur kendi aldığım raporu kabul etmişti ..anacak baya zaman gecti üzerinede ikitane yasa dğişti(temuz2006-aralık 2010)...
    mantıklısı iş kura başvur hastane sevki al(üçetsiz)
    çalışabilir yazan yeni aporunu al..iş ku kaydını tamamla..
    ondan sonra inteneten size uygun işleri secer sevk alırsınız..tel andevulaşıp..konuşmaya gidersiniz...
    birine muhakkak girersiniz...
    özel sektörü çağu özürlü arkadaş insavsız sansada..
    ben aynı kananate değilim...
    ben o şekilde 6 sen çalıştım...
    şimde kamuda yım..
    uğraşmadan çalışmadan...
    olmuyor sağlamda olsan engelide...
    EĞİTİM şart yani...
    not:hala asıl souna cevap vermedim biliyorum..asıl sorun çalışa bilir fakat hastalık tanısı şisofronik bozukluk olursa..memur olabilrimi??dimi??

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rusa Evet Şizoafektif Bozukluk ( Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ) Yazan % 80 Ağır Özürlü - Sürekli Raporla çalışabilir mi ? Ya da yeni bir Rapor alırsak Yine Şizoaffektif Bozukluk ( Tedaviyle Çalışabilen ) Bunda da oran % 45 olursa o zaman herhalde memur olmasında sakınca olmaz diye düşünüyorum.Bu ikinci yazdığım % 45 hastalığın biraz daha hafif olanı oluyor.. Sonucta uzun yıllardır tedavi görüyor abim.Bir cok kez hastane de yattı.. Doktorlara rica edilirse sanırım yeni yasaya göre % 45 Tedaviyle calisabilen verilir diye düşünüyorum.Ama olaki verilmedi şu anki tanıyla çalışabilir mi ne dersin ?

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet:
    asıl bilmek istediğin de bu zannedersem..
    cabucak buna cevap vemememmin sebebi..az da olsa kapsamlı uzatarak anlatmamla aynı sebepten...daha cok fıkır sahıbı oldıye..ıyı nıyetine inandım...genel de bu sitede soru soran engeli kardeşlerimiz...
    hak hukuk .kanun dan cok işlerine gelen cevapaları seviyorlar.;
    ben ce vicdanen böyele olmalı,aa sen engelisin diye sana bunu yapmaya hakları yok.. vs .vs .
    ve buna benzer cevaplar daha cok hoşlarına gidiyor..ama aslında öyle dğil kuzunun ayağı
    biz engeliler bize verilecek pozitif ayrımcılıkla başka konuları bir birine karıştırıp duruyoruz...

cok uzatım gelelim cevaba dimi ;
    diyelim çalışamaz ibarsi varsa sati olmaz..velefki yeni apor aldın çalışabilir.
    ve sınava girdin kazandın ataman yapıldı..
    gitin kurumun insan kaynakları veya idai işlerine önce gel hemen başla demiyecekler sözlü mulakat var kimderse yok inanma
    adam senin boyun posuna balıkıyo ondan sonra orada film kopa bilir ..senden bazı evraklar isteyecekler bunlar içinde saglık kurulu raporun da var ..oarada senın bu hastalıgın yapacagın işe engel teyin edidiğine yada seni yeterli görmezlerse rapordan yada her hangi bir konudan..işe alınmazsın ataman yapılmaz,onaylanmaz...
    ha ne olur işe alınmazsın..ama mahkeme yolu acık...ispatlarsan yapacağını işe dönersin..
    sonuç;
    raporun çalışabilir olacak,,
    hastalıın sectiğin kazandığın meslege engel deyin etmeyecek..
    sözlü yada gözlü yada bakışmalı mulakatta sorun cıkmayacak..
    saygı selametle...

Üye
    YassaX Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rusa Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için... Anladığım şu : Şizoaffektif Bozukluk ( Tedaviyle Çalışma Olanağı Vermeyen ) % 80 Ağır Özürlü Raporu ile çalışamaz... Buradan bu sonuç cıkıyor.. Sınava girme hakkı belki olabilir ama atanmaz diye anladım.... Bunun haricinde bisey daha sormak istiyorum..Diyelim ki kazandı sınavı; Sağlık Kurulu Raporu isticekler dedin yaa ; Abim Hepatit B Hastası ..Biliyosun bu hastalık kan yoluyla vs bulaşabiliyor.. Bu konuda sıkıntı olur mu.. İşe girerken alınacak Raporda Kan filan alıyorlar mı .. Bu konuda bir bilgin var mı rusa ? Seni de umarım sorularımla bunaltmıyorumdur ..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon